Tek embriyo mu çift embriyo mu gebelik şansını arttırıyor

R
Mutlaaka rahim filminizi de cektirin ve rahim yapininzdan emin olun. Bana cift embriyo tranaafer edildi tek tuttu ancak sonra onu da kaybettim. Eger rahim yapimi onceden bilseydim asla iki embriyo transferi yapilmazdi. Bir de perinatologlar hic iki embriyo transferi onermiyorlar cogul gebeliklerde risk daha fazla oluyormus.
Sağolun Rahim filmi çekildi bir sorun yok gibi ama başka sorunlar olablir mi bilmiyorum hayırlı bir karar alırız inşallah

Buna doktorunuzla karar verin eğer rahminizde bir sıkıntı varsa ikiz gebelik sizi zorlayabilir onun için doktorunuza danışın..

Ben 3 kere yaptım
1. 2 embriyo tek tuttu bir oğlum var
2. 2 embriyo negatif
3. 2 embriyo 2 side tuttu
Doktorum uygun görmeseydi iki embriyo transfer etmezdi bana..
Sağolun inşallah bize de nasip olur

Çift embriyo transferi olmuştum. İkisi de tutundu. Gebeliğim sırasında rahmimde açıklık oldu. Doktor bebeklerin baskı yaptığını söyledi. Dikiş atıldı ve 3 ay yatarak geçirdim. 32. Haftaya kadar dayanabildik. Doğum yaptım ve bebeğimin biri vefat etti. Diğeri de yaklaşık 1 ay kuvözde kaldı. Korkutmak için yazmadım, her ihtimali düşünün diye paylaşmak istedim.
Sağolun bende ondan korkuyorum riskli gebelik erken doğum riski gibi konulardan

Canım ben tek istedim tek konuldu ama doktor bana iki konularsa şansın%35 tek koyarsak %20-25 civarı dedi yine de tek istedim ama kimyasal gebelik oldu bu sefer çift konuşacak doktorumu dinleyeceğim inşallah bir tane sağlıklı bebişim olur benim bir Kızım var şükür ikiz fikri her açıdan beni korkutuyor Rabbim isteyene ikiz versin 🙏
Amin inşallah sizinde gönlünüze göre olur

Tüp bebek tedavisinde tek embriyo mu çift embriyo mu gebelik şansını artırır hangisine karar vermek daha sağlıklı oluyor bilginiz var mı acaba
Bence hepside kader kısmet işi olacaksa 1 tane ilede olur olmayacaksa 3 transfer olsada olmuyor canim. Bence sen bunları düşünmek yerine bilinçaltını rahatlat. Transfer sonrası kendinde hic bir belirti arayip bulmaya çalışma akışına bırak kitap oku kendini birşeylerle oyala yoksa psikoloji olarak daha çok yipranirsin. Ben o hatayi cok yaptım cunku sonrasinda kendimi toparlamam zor oldu canim.

Teşekkürler bakamamaktan ziyade şuan 2 embriyo var ikisinide transfer edersek olmazsa diye korkuyorum tek tek yapsam bünye dahamı kolay kabul eder onu merak ediyorum aslında. yani 2 side tutunacağını bilsem kesinlikle transfer ederim ama bunu bilemeyiz işte

O işin maalesef bi matematiği yok. Bilemezsiniz ki

Bence hepside kader kısmet işi olacaksa 1 tane ilede olur olmayacaksa 3 transfer olsada olmuyor canim. Bence sen bunları düşünmek yerine bilinçaltını rahatlat. Transfer sonrası kendinde hic bir belirti arayip bulmaya çalışma akışına bırak kitap oku kendini birşeylerle oyala yoksa psikoloji olarak daha çok yipranirsin. Ben o hatayi cok yaptım cunku sonrasinda kendimi toparlamam zor oldu canim.
Teşekkür ederim inşallah güzel geçer bu süreç

Doğru söylüyorsunuz kısmet işi sadece şöyle mi yapsaydık daha olumlu olurdu demeyeyim diye araştırayım dedim

Ben tüp bebekte çalışıyorum. Biliyosunuzdur zaten normalde 2 embriyoyu hak etmek gerekiyor. İki embriyo transferi yasak. Belli bi yaşın üstünde ve şansınız düşükse yapabiliyolar. 1 tane transfer edildi diyelim tutmayabilir, 2 tane edilir bu sefer çoğul olur. Siz doktorynuzla görüşün. Hani şuna da cevap vereyim, iki embriyo ağır gelir mi bünye kabuleder mi diye bir şey yok. Tutunacaksa tutunur, tutunmayacaksa tutunmaz. Böyle... hakkınızda hayırlısı olsun

Ben tüp bebekte çalışıyorum. Biliyosunuzdur zaten normalde 2 embriyoyu hak etmek gerekiyor. İki embriyo transferi yasak. Belli bi yaşın üstünde ve şansınız düşükse yapabiliyolar. 1 tane transfer edildi diyelim tutmayabilir, 2 tane edilir bu sefer çoğul olur. Siz doktorynuzla görüşün. Hani şuna da cevap vereyim, iki embriyo ağır gelir mi bünye kabuleder mi diye bir şey yok. Tutunacaksa tutunur, tutunmayacaksa tutunmaz. Böyle... hakkınızda hayırlısı olsun
Azosperm hastalarında yaş sınırı yada deneme sayısı olmadan isterlerse 2 tane transfer ediliyormuş galiba. Evet doktor nasıl uygun görürse öyle yapacağız daha görüşemedik kendisiyle bize bırakırsa da doğru kararı veririz inşallah

X