Tek embriyo mu çift embriyo mu gebelik şansını arttırıyor

Evet prosedüre göre tek embriyo transfer ediliyor ama eşim azosperm olduğu için bizim kararımız neyse ona göre hareket edilecek. Bende sağlıklı gebelik şansı hangisinde daha fazlaysa ona göre hareket etmek istiyorum. Tek embriyo vücut için daha sağlıklı çift embriyo da biri tutunmazsa diğeri tutunablir ama riskli gebelik var kafam çok karışık :olamaz:

Canım ben tek istedim tek konuldu ama doktor bana iki konularsa şansın%35 tek koyarsak %20-25 civarı dedi yine de tek istedim ama kimyasal gebelik oldu bu sefer çift konuşacak doktorumu dinleyeceğim inşallah bir tane sağlıklı bebişim olur benim bir Kızım var şükür ikiz fikri her açıdan beni korkutuyor Rabbim isteyene ikiz versin 🙏

İki embriyo demek şansı ikiye katlamak fakat ikiz olunca bakmak zor olur yapamam diyorsanız tek koyulsun.
benim hikayem şöyle;
1.deneme 2 embriyodan biri tuttu :düşük
2.deneme 2 embriyo :negatif
3.deneme 2 embriyo: birisi tutundu(bir yavrum var)
4.deneme 2 embriyo : negatif
5.deneme 2 embriyo:negatif
6.deneme 2 embriyo:ikiside tuttu (hamileyim)
Canim embriyolariniz kalitelimiydi hepsinde..

Bunu kimse bilemez tek tek koyuldugunda da ikisi tutmayanilir yada ikisi ayrı ayrı da tutabilir.. benimde 3 taneydi transferde birisi kalitesizleşti geriye kaldi 2 bende ikisini istedim zaten istemesemde mecbur ikisi olcakti birlikte dondururulmuslardi... artık kader kısmet olmazsa da baştan baslicam
Transfer oldu mu sizin şimdi

Maalesef tutmadı temmuz ayında transfer olmuştum açıkcası ben çift istiyordum Dr olmaz dedi kısmet birde bu işler tutmazsa kaç tane koyarsan koy olmuyor tutacagı varsa ztn tutuyor rabbim isteyen herkese nasip etsin gerçekten çok zor süreçler
Aynen öyle inşallah en hayırlı zamanda sizede herkese de rabbim nasip eder

İki embriyo demek şansı ikiye katlamak fakat ikiz olunca bakmak zor olur yapamam diyorsanız tek koyulsun.
benim hikayem şöyle;
1.deneme 2 embriyodan biri tuttu :düşük
2.deneme 2 embriyo :negatif
3.deneme 2 embriyo: birisi tutundu(bir yavrum var)
4.deneme 2 embriyo : negatif
5.deneme 2 embriyo:negatif
6.deneme 2 embriyo:ikiside tuttu (hamileyim)
Yaşınız kaç acaba

Tüp bebek tedavisinde tek embriyo mu çift embriyo mu gebelik şansını artırır hangisine karar vermek daha sağlıklı oluyor bilginiz var mı acaba
Bana ilk denemede çift embriyo transfer edildi, biri tuttu, düşük yaptım, ikinci denemede yine çift embriyo transfer edildi, bir kızım var, üçüncü denemede ben tek embriyo transferi istedim, kızım da küçük bakamam diye, ama tek yumurta ikizlerim oldu 😅 galiba biraz da kısmetle ilgili

Trombofili paneli testi yaptırmadan kesinlikle 2 embriyo transfer ettirmeyin.
Aman diyorum.
Bana iki transfer ettiler Allah'tan tutmadı tutsaydı başıma neler gelecekti...
Eğer anne trombofili ve homosistein i yüksek ise 2 transfer büyük risk.

Ben trombofili ve homosistein hastası olduğumu, oğluma hamile iken öğrendim.

Eğer sorun yoksa 2 transfer yaptırın.

Mutlaaka rahim filminizi de cektirin ve rahim yapininzdan emin olun. Bana cift embriyo tranaafer edildi tek tuttu ancak sonra onu da kaybettim. Eger rahim yapimi onceden bilseydim asla iki embriyo transferi yapilmazdi. Bir de perinatologlar hic iki embriyo transferi onermiyorlar cogul gebeliklerde risk daha fazla oluyormus.

Bana ilk denemede çift embriyo transfer edildi, biri tuttu, düşük yaptım, ikinci denemede yine çift embriyo transfer edildi, bir kızım var, üçüncü denemede ben tek embriyo transferi istedim, kızım da küçük bakamam diye, ama tek yumurta ikizlerim oldu 😅 galiba biraz da kısmetle ilgili
Sağolun dediğiniz gibi kısmet 🙂 inşallah bizede nasip olur

Trombofili paneli testi yaptırmadan kesinlikle 2 embriyo transfer ettirmeyin.
Aman diyorum.
Bana iki transfer ettiler Allah'tan tutmadı tutsaydı başıma neler gelecekti...
Eğer anne trombofili ve homosistein i yüksek ise 2 transfer büyük risk.

Ben trombofili ve homosistein hastası olduğumu, oğluma hamile iken öğrendim.

Eğer sorun yoksa 2 transfer yaptırın.
Sağolun onu bilmiyordum bir araştırayım sadece rahim filmi çekildi oda normaldi

X