Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Arkadaşıma doktoru menapoza girdin boşuna çocuk düşünme 1 tane sağlam yumurtan kaldıysa kendimi keserim demişti. Kız vazgeçti her şeyden saldı, vitaminleri yumurtama değil kendime içiyorum oh be dedi hatta, hamile kaldı o ay :KK70: Bazı şeyler tamamen kontrolümüz dışında, azıcık tevekkül edebilsek başarana güzel oluyor işte, ben aşırı zorlanıyorum o ayrı :)
Habis bi sıkıntımız yoksa hepimizde bi yerlerde var onlar yakalıcaz inşallah bi gün :KK15:
Sabah kopkoyu kahve ve sigara benim vazgeçemediğim şey ama bugün içmedim dayanıyorum saatlerdir. Beraber dayanalım gaza getiririz birbirimizi :KK50:
Benim de her sabah rutinim kahve bazen de sigara. Tedavi dönemlerinde 2-3 tane, transfer sürecinde sigarayı hiç içmiyorum. Kahveyi hiç bırakmadım ama en güvendiğim doktorların görüşü de bu yönde zaten, abartılmadığı sürece bırakmaya gerek yok denildi hep.
Ama Bu aralar biraz abarttım 2 aydır kist vs nedeniyle tedaviye uzağım çünkü. kahveler sigaralar şaraplar havada uçuşuyor 😀
Gaza getirme konusunda varım ama her türlü öneriye açığım ve de uyarım 😀

Biraz once ilk kontrolden geldim (yumurtalara bakip esitlemek icin reglden 9-10 gun once bant baslama islemi icin). Amerikadan getirttigim desteklere baktik hocayla, en sonunda geldigimiz nokta: Hersey iyi hos ama ne yaparsan yap eninde sonunda bir zar atma gibi bu olay. O ay denk geliyor, aynen dediginiz gibi grip vs olmuyorsunuz ve saglikli dollenme oluyor. Yilmadan bikmadan, tabii ekonomik olarak yapabildikce, denemek lazim.

@nopenoname siz benden gencsiniz, eminim cok guzel haberler vereceksiniz, buradan hep beraber mutlu olacagiz.
yurek dolusu sevgiler
Ne güzel söylemiş doktorunuz eninde sonunda konu gelip kader, şans bölümüne takılıyor. Kendimde gördüğüm o en azından 😀
Bu arada melatonin için 3 mg olmalı yazan sizdiniz sanırım yanlış değilsem, 3 mg üstü sakıncalı mı?

Canım arkadaşlarım biraz önce kontrolden çıktım, dört yumurtam devam ediyor. Arkadan gelen iki tane de küçük var ama yetişir mi bilmiyoruz. 7 mm civarinda şu an küçükler, 15 mm civarı büyükler. Doktorum pazartesi büyük ihtimalle toplarız dedi ama yarın kan testi yapıp ona göre karar verecek. Küçükler yetişsin diye bekleyebilir miyiz ona bakicak kan testiyle. Dualarınıza ihtiyacım var 🙏💜

Kizlar as once camasir suyundan kotu etkilendim pazartesi opu olacak sizce bi zarari olur mu yumurtalara valla bi korktum ki. 😔
Telaş yapma bitanem, bişey olmaz insAllah. Bı süre çamaşır suyuna veda et, ben lavabo tuvalet için camları açıp cif sıkıp, hızlıca fırçalayıp kaçıyorum. Ama ister istemez birşeylere maruz kalıyoruz. Biz kullanmasak da gittiğimiz mağazada oda kokusu, çalıştığımız ofisin lavabolarında çamaşır suyuna maruz kalıyoruz.

Canım arkadaşlarım biraz önce kontrolden çıktım, dört yumurtam devam ediyor. Arkadan gelen iki tane de küçük var ama yetişir mi bilmiyoruz. 7 mm civarinda şu an küçükler, 15 mm civarı büyükler. Doktorum pazartesi büyük ihtimalle toplarız dedi ama yarın kan testi yapıp ona göre karar verecek. Küçükler yetişsin diye bekleyebilir miyiz ona bakicak kan testiyle. Dualarınıza ihtiyacım var 🙏💜
Canım bu sefer inşallah bulacaksın sağlıklı olanı .Bakmışsın 4’ü birden sağlıklı gelmiş genetikten 💜🧿🙏🙏😍

Abla cok sevindim hadi bakalim 🥰 benim de pazartesi opu olacak sanirim Allahin izni ile insallah genetikten de saglikli gelirler 🥰 Bakalim hayirlisi olsun 🤲🏻 Insallah hepimiz Guzel haberlerimizi verelim burada 🥰🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Canım ben 5 deneme yaptım ama bu pgt konusunda bilinçsizdim.İlk denemede 36 yaşında olmama rağmen laylay loylom tüp bebek yapınca olur zannediyordum.Sigara içiyordum, yoğun çalışma , kötü beslenme.Embriyo bile oluşmadı. 3. denemeye kadar sigarayı bırakmadım.2.’de doktor tüplerin enfekte almamız gerekiyor dedi , dinlemedim.Ancak 3. denemede aldırdım.Ama ben 3’e kadar sorun tüpler zannederken o da tutmayınca senin gibi İzmir’de Labaratuvarı iyi bir yer aradım.Herkes İrenbe’yi söylüyordu. Tam geçen sene Kasım ayında gittiğimde Ümit hoca ile konuştum.Kendisi çok iyi bir profesör.Yetiştirmiş kendini ama çok yoğun.Yine de kendi genetik testimde kan pıhtılaşması çıktı diye ilk defa onunla iğne kullandım, ilk kez havuzlama denedik embriyo sayısını artırmak için.Histereskopi yaptı, Rahmi dinlendirdi , sigarayı bıraktırdı, serumlar , vitaminler derken yapabileceği herşeyi yaptı bence. Yalnız havuzlamanın ilk ayında sadece 2 tane 3. Gün embriyosu ikinci ayında da 3 tane 3. Gün embriyosu ve bir tane 6. Gün embriyosu oluştu. Ben burada çok araştırdım.İrenbeye gitmiş yaşı 35 üzerinde sağlıklı gebelik elde eden de var ama politikası genel olarak 3. Gün dondurmak.Çünkü forumda İrenbe’ye giden kime sorsam geneli 3. Gün transferi olmuş. Benim İrenbe öncesi transferlerimde 3. gündü. Tutanda var tutmayan da var, bu konuda biraz oluruna bırakıyor gibi İrenbe. Herkese aynı ilaçlar ve birilerinde işe yarıyor. Benim 4. yani İrenbe’deki ilk denemede transfer edilen dondurulmuş 2 embriyo yine tutmadı.
Kalan 3 tane 3. Gün embriyosu ile ardışık transfer yapmak istedi. 2 tanesini pazartesi transfer etti, diğerini çözdürüp 5. Güne gitmesini bekledi. Gitmeyince 6. Gün olanı Perşembe transfer ettiler. Demekki 3. Gün dondurulan 5. Gün için beklenseymiş gitmeyecekmiş.Ama bir yandan Lab ‘da beklemesi yerine 3. Gün anneye transfer edilmesi daha iyi görüşündeler. Bunu yaparak 5. Gün yapılan pgt testi düşünülmemiş oluyor. Benim son transfer tuttu diye sevinirken boş gebelik olduğu ortaya çıktı ve Cumartesi kürtaj olacağım.
Ümit hoca iyi bir insan, pgt’nin kesin bir yöntem olmadığını düşündüğünden taraftar değil ama yapmak istesek bence yapar. Onda bir sıkıntı yok.Ama ben benim embriyolar mı çok kalitesiz Yoksa Lab mı iyi değil ondan emin olamıyorum.Çünkü Ota jinemed ‘e giden biri ile tanıştım.Daha önce gittiği merkezde sadece 2 tane 4. Gün embriyosu elde etmişken, Jinemed’de havuzlama yaparak 11 tane 5. Gün embriyosu elde etmişler 2 ayda. Bunların da 4’ü genetikten sağlam gelmiş.
Ben o yüzden İstanbul’da Şişli Memorial ya da Jinemed’de bir boş vakit yakalayabilirsem Labaratuvarı açısından tedavi görmek istiyorum.İzmir’de ve İstanbul’da doktorların kullandığı ilaçlar aynı bence bu iş Lab ‘da bitiyor. Eğer orada da olmazsa yeterli sayıda embriyom,derim ki kendime tamam canım senin yaş 40 , yemişsin yumurtaları sigaralarla yıllardır.
Ancak çok yoğun çalıştığım için benim İstanbul’da tedavi görebilmenin tek yolu yaz ayları ya da takibi İzmir’de yaptırıp oraya Opu için gitmek.
Arayıp görüşeceğim bu merkezlerle, eğer varsa İzmir’de sadece yumurta takibi için çalıştıkları doktorları ona göre daha erken bir dönemde gideceğim Yoksa yazın yaptıracağım.
İzmir’de Medical parkı hiç bilmiyorum. Bilgi alırsan ve paylaşırsan sevinirim.

Valla Allah sonumuzu hayretsin.Çok zor bir yoldan yürüyoruz. Burada insanların yaşadığını okumasam ayaklanmam zordu. Cumartesi kürtajımı olup yoluna bakacağım.
Sizin son gebeliğinizde kalbi durduğunda bebeğin, kürtaj oldunuz mu? Olduysanız kaç ay sonra yeniden tedaviye başlanıyormuş en erken?
Sevgiler ve hepimize bol şans diliyorum bu yolda 💜❤️
Sanirim Jinemed tavsiyesini ayni kisiden aldik :) Kendisine ne kadar tesekkur etsem az. Bende de bu ay 1 saglikli ngs'den gecen embriyo geldi. Tavsiyesine uydum ve cok memnun kaldim. Ayni yerde denemelere devam. Gunseli Hoca inanilmaz sefkatli ve dogru bir hekim.Tabiki Lab de cok iyi.

Ne güzel söylemiş doktorunuz eninde sonunda konu gelip kader, şans bölümüne takılıyor. Kendimde gördüğüm o en azından 😀
Bu arada melatonin için 3 mg olmalı yazan sizdiniz sanırım yanlış değilsem, 3 mg üstü sakıncalı mı?
Hamile kalmaya calisirken hamileymis gibi davranmak gerekiyor ya, max 3 mg deniyor. 2-3 ayri amerikali hocadan da aynisini dinledim. 3 mg aliyorum. yetiyor da. aldiktan yarim saat sonra bir uyku, ertesi sabah 7 de aciyorum gozumu.

Cok guzel haberler :) Dilerim o minisler de yetisir hepsi de saglikli embriyolar olur. Kocaman sevgiler

Sanirim Jinemed tavsiyesini ayni kisiden aldik :) Kendisine ne kadar tesekkur etsem az. Bende de bu ay 1 saglikli ngs'den gecen embriyo geldi. Tavsiyesine uydum ve cok memnun kaldim. Ayni yerde denemelere devam. Gunseli Hoca inanilmaz sefkatli ve dogru bir hekim.Tabiki Lab de cok iyi.
Bizim le de paylasir misiniz o tavsiyeleri 🥰

Hamile kalmaya calisirken hamileymis gibi davranmak gerekiyor ya, max 3 mg deniyor. 2-3 ayri amerikali hocadan da aynisini dinledim. 3 mg aliyorum. yetiyor da. aldiktan yarim saat sonra bir uyku, ertesi sabah 7 de aciyorum gozumu.
Benim bi tanıdığım hamile kalmak için değil de meme kanserinden koruyucu etkisi olduğu için kullanıyor. 5-10 mg arası kullanabileceğimizi söylemişti de o yüzden sordum. Kendisi de doktor bu arada. Ben de kullanacağım hatta hamile kalmak için değil de yararlı diye düşünmüştüm öyle bi etkisi de varsa kesin kullanalım 😊 eczaneden aldım Melatonina’ydı sanırım ismi henüz kullanmadım. Tedaviden önce başlanıyor sanırım

Kürtajdan sonra ben de sigara işine girdim 😀 duygularımız tepkilerimiz hep bir demek ki bu süreçlerde. Sigarayla ilgisi olsaydı keşke bi tane bile içmezdim ama yaşa bağlı yumurta yaşlanması ve kromozom bozukluğu söz konusu ve seneleri geri alamıyoruz 😭 zaten 40’lı yaşlarda yüzde 90’larda nerdeyse bu oran. Sizin yaşınız çok güzel oralarda bi yerde kesin vardır bir tatlı yumurta 🥚😀❤️
Haber ver demiştin canım benm sonuclarim çıktı çok şükür sknti yok 🤗

Maşallah 🧿 güzel haberlerin devam etsin, güzel dualar enerjiler gönderiyorum sana ❤️

Abla cok sevindim hadi bakalim 🥰 benim de pazartesi opu olacak sanirim Allahin izni ile insallah genetikten de saglikli gelirler 🥰 Bakalim hayirlisi olsun 🤲🏻 Insallah hepimiz Guzel haberlerimizi verelim burada 🥰🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Gofretli sütüm insAllah canım benim 🙏 Hepimiz arka arkaya güzel haberler alalım, mujdeleselim burda, Allah yardım etsin hepimize🙏

Cok guzel haberler :) Dilerim o minisler de yetisir hepsi de saglikli embriyolar olur. Kocaman sevgiler
Çok teşekkürler canım benim 🙏 Hepimiz kavusalim artık bebislerimize, çok bekledik, çok yorulduk, bu yolda başımıza gelmeyen kalmadı 🤦🏻‍♀️ Bundan sonrası hepimiz için çok güzel olur insAllah.

X