Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Yasin cok genc, bizden cok sansin var. Eminim guzel sonuclar alacaksin :)
Vucut Kitle Endeksin 25'in ustune ciktimi biraz sorun. Ilaclar daha zor etki ediyor. Cok da yagsiz olmamak lazim o zamanda yumurtlama olmuyor. Orta karar en iyisi. Internette hesaplama araclari var canim, ordan bulabilirsin.
Yaşa da bakmıyor ki rezervim az abla hayırlısı olsun bakalım 🤲🏻🥰 inşallah hepimize nasip olur bakalım

Yaşa da bakmıyor ki rezervim az abla hayırlısı olsun bakalım 🤲🏻🥰 inşallah hepimize nasip olur bakalım
O kadar gençsin ki 🧿 Rezervin az da olsa sağlıklı yumurtan hatta yumurtaların kesin vardır, bu sefer olmaz diğerinde mutlaka olur Allah’ın izniyle :) sen ya da siz rahat olun yeter bence 🤗

O kadar gençsin ki 🧿 Rezervin az da olsa sağlıklı yumurtan hatta yumurtaların kesin vardır, bu sefer olmaz diğerinde mutlaka olur Allah’ın izniyle :) sen ya da siz rahat olun yeter bence 🤗
Çok teşekkür ederim desteğiniz için 🥰🤲🏻 İnşallah hepimiz güzel haberlerle gelelim paylaşalım benzer problemler yaşayan arkadaşlarımıza umut olalım diye o kadar isterim ki dualarınızı eksik etmeyin salı günü yumurtalarım toplanacak az sonra çatlatma iğnelerimi vuracak eşim 🥰 5 tane görünüyordu ultrasonda hayırlısı ile 1 tane de olsa ngsden sağlıklı gelse dünyalar benim olur 🤲🏻 Gönül ister ki hepsi sağlıklı gelsin tabi 🥰🤲🏻

Çok teşekkür ederim desteğiniz için 🥰🤲🏻 İnşallah hepimiz güzel haberlerle gelelim paylaşalım benzer problemler yaşayan arkadaşlarımıza umut olalım diye o kadar isterim ki dualarınızı eksik etmeyin salı günü yumurtalarım toplanacak az sonra çatlatma iğnelerimi vuracak eşim 🥰 5 tane görünüyordu ultrasonda hayırlısı ile 1 tane de olsa ngsden sağlıklı gelse dünyalar benim olur 🤲🏻 Gönül ister ki hepsi sağlıklı gelsin tabi 🥰🤲🏻
Aaa ne güzel yeni başlangıçlar yeni umutlar.. şimdiden hayırlı uğurlu olsun, 5’de 5 olsun 🧿 salı günün de bol bereketli geçsin, çok severim salıları 😀

Çok teşekkür ederim hayırlısı ile olsun inşallah 🥰🤲🏻🤲🏻🤲🏻 Şimdi oldum çatlatma iğnemi 🥰🤲🏻🤲🏻🤲🏻 Hadi hayırlısı 🤲🏻 Sizin tedaviniz ne durumda
Tatlı bi heyecan, mışıl mışıl uyuyun üstüne de 😀 benim de ileri yaş nedeniyle sağlıklı embriyo elde edemiyoruz. Dondurulmuş bi tane embriyo var bi opu daha olup ona eş yapıp transfer olmayı düşünüyorum. Bu ay kist nedeniyle erteledik tedaviyi. Sıramı bekliyorum yani özetle 🤗❤️

Sizin kalbi duran ve boş gebelikleriniz normal , tüp değildi anladığım kadarıyla. O zaman içinizi ferah tutun, belki yeniden olur ve bu kez sağlıklı olur 😍Sigara konusunda ben acayiptim.Kimseyi dinlemez günde en az 1 paket içerdim. Hayatımın en güzel meşguliyetiydi.Hiç bir laf söz kar etmiyordu bırakmam için taa ki geçen yıl Ümit hocaya gidene kadar .Sigarayı bırakmazsanız tedavi etmem deyince kendime inanamadım.O gün eve dönünce son sigaramı içtim ve bir daha içmedim. Söylediğin gibi herkeste yıpratıcı etkisi olmuyor.Benim kuzenim de 2. Çocuğunu 40 yaşında doğurdu ve sigara içiyordu hamile olmadan önce. Zaten bazı erkek ve kadınların üreme organları sigaraya karşı hassas olabiliyor diye okumuştum. Örneğin Eylül ayında forumda tanıştığım bir arkadaş Şişli Memorial ‘a gitmiş. 2 adet pgt’den sağlam embriyosu transfer edildi.İlki tutmadı.Ekimde 2.’yi transfer ettiler o da tutmadı.Pgt’den sağlam gelince ve rahim kaynaklı başka gözlenen sıkıntısı olmayınca şaşırdık.37 yaşında ve sigarayı bırakamıyor.Tedavide de , transfer sonrasında da bırakamadı.Acaba mı dedik 🤷🏻‍♀️?
Bazen de çok düşünmemek ve neden aramamak gerekiyor.
Siz pgt yaptırmayı düşünüyormusunuz Medical parkta peki?
Öpüyorum 😍

Günaydınlar !

Bu ay kürtaj sonrasında normal şekilde denememiz telkin edilen aydı. Ancak benim böyle bir cesaretim kalmadı malesef. Normal şekilde gene gebe kalırsam aklımda sürekli gene mi bir genetik sıkıntımız olacak gibi sorular olacaktı. Ben kim ne derse desin engelleyemiyorum bu durumu artık. O nedenle cumadan gittik medical parka son bir kontrolden geçtim ve başladık. Gonaf ve menapur iğne kullanıcam 5 gün, sonrasında gene bakılacak, gelişme varsa Picsi ile sperm seçme, sonrasında da 5. güne kadar inşallah gelişen embiryolara pgt yapılacak. 3 hafta sonrasında biyopsinin sonuçları gelip olumluysa transfer olacak :dua:
Zaman geriye gitmiyor keşke deneseydim dememek adına başladım. Daha iyi hazırlanabilirdim bu sürece ama biliyorum ki zaman geçtikçe motive olmak yerine daha da uzaklaşacağım. Ay hayırlısı başladık bakalım :) Dua edin ilk seferlerde tutar.

Tüp bebek sürecinde eşler arasında da ufak sıkıntılar olabiliyor deniliyordu, bizde de iğne yapma olayında oldu :) Ben zaten değil iğneyi yapmak yapılırken görünce fenalık geçiriyorum aşamadığım bişey çocukluktan beri. Eşim yapıyor onu da yok eksik yaptın yok döktün şöyle böyle derken baktım darlıyorum :) Neyse yaşadığımız en büyük sıkıntı bu olsun.
İyi haftalar herkese :KK200:

Biraz once ilk kontrolden geldim (yumurtalara bakip esitlemek icin reglden 9-10 gun once bant baslama islemi icin). Amerikadan getirttigim desteklere baktik hocayla, en sonunda geldigimiz nokta: Hersey iyi hos ama ne yaparsan yap eninde sonunda bir zar atma gibi bu olay. O ay denk geliyor, aynen dediginiz gibi grip vs olmuyorsunuz ve saglikli dollenme oluyor. Yilmadan bikmadan, tabii ekonomik olarak yapabildikce, denemek lazim.

nopenoname nopenoname siz benden gencsiniz, eminim cok guzel haberler vereceksiniz, buradan hep beraber mutlu olacagiz.
yurek dolusu sevgiler

Emeklerimize değsin hep beraber güzel haberler alalım :KK200:

Benim de her sabah rutinim kahve bazen de sigara. Tedavi dönemlerinde 2-3 tane, transfer sürecinde sigarayı hiç içmiyorum. Kahveyi hiç bırakmadım ama en güvendiğim doktorların görüşü de bu yönde zaten, abartılmadığı sürece bırakmaya gerek yok denildi hep.
Ama Bu aralar biraz abarttım 2 aydır kist vs nedeniyle tedaviye uzağım çünkü. kahveler sigaralar şaraplar havada uçuşuyor 😀
Gaza getirme konusunda varım ama her türlü öneriye açığım ve de uyarım 😀

Ben kendimi bu işe başlayarak zorla gaza getirmiş oldum :) Cumadan başladık, haftasonu tüm arkadaşlar maşallah biliyormuş gibi akşam yemeklerine çağırdılar, ne sigara ne alkol aldım, eve geldiğimde propolistir vitamindir bişeyler içtim, sırıtarak gururla uyudum :KK70: :KK50:

Günaydınlar !

Bu ay kürtaj sonrasında normal şekilde denememiz telkin edilen aydı. Ancak benim böyle bir cesaretim kalmadı malesef. Normal şekilde gene gebe kalırsam aklımda sürekli gene mi bir genetik sıkıntımız olacak gibi sorular olacaktı. Ben kim ne derse desin engelleyemiyorum bu durumu artık. O nedenle cumadan gittik medical parka son bir kontrolden geçtim ve başladık. Gonaf ve menapur iğne kullanıcam 5 gün, sonrasında gene bakılacak, gelişme varsa Picsi ile sperm seçme, sonrasında da 5. güne kadar inşallah gelişen embiryolara pgt yapılacak. 3 hafta sonrasında biyopsinin sonuçları gelip olumluysa transfer olacak :dua:
Zaman geriye gitmiyor keşke deneseydim dememek adına başladım. Daha iyi hazırlanabilirdim bu sürece ama biliyorum ki zaman geçtikçe motive olmak yerine daha da uzaklaşacağım. Ay hayırlısı başladık bakalım :) Dua edin ilk seferlerde tutar.

Tüp bebek sürecinde eşler arasında da ufak sıkıntılar olabiliyor deniliyordu, bizde de iğne yapma olayında oldu :) Ben zaten değil iğneyi yapmak yapılırken görünce fenalık geçiriyorum aşamadığım bişey çocukluktan beri. Eşim yapıyor onu da yok eksik yaptın yok döktün şöyle böyle derken baktım darlıyorum :) Neyse yaşadığımız en büyük sıkıntı bu olsun.
İyi haftalar herkese :KK200:
Ben de igne fobisi olanlardanim. Esim cok sasiriyor kendime artik igne vurabiliyor olmama. Bilse nasil korkuyorum hala cok uzulur.
Beraber baslamis gibiyiz, zamanlarimiz yakin. Umarim cok rahat ve huzurlu bir tedavi olur, dilerim cok guzel sonuclar alirsin.
Kocaman sevgiler

Ben de igne fobisi olanlardanim. Esim cok sasiriyor kendime artik igne vurabiliyor olmama. Bilse nasil korkuyorum hala cok uzulur.
Beraber baslamis gibiyiz, zamanlarimiz yakin. Umarim cok rahat ve huzurlu bir tedavi olur, dilerim cok guzel sonuclar alirsin.
Kocaman sevgiler

Senin de yeni tedavin hayırlı olsun canım, Allah emeklerimizi boşa çıkartmasın hiçbirimizin. Sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin. Genetik test seçimin bence çok doğru. Sağlıklıyı yakalayıp, bir an önce kavuşmanı dilerim bitanem 🙏

Hafiften yürüyüş ve nefes egzersizlerine de başlayacağım vücudu oksijenlendirmek adına, hep beraber harika haberler alalım inşallah

Emeklerimize değsin hep beraber güzel haberler alalım :KK200:

Ben kendimi bu işe başlayarak zorla gaza getirmiş oldum :) Cumadan başladık, haftasonu tüm arkadaşlar maşallah biliyormuş gibi akşam yemeklerine çağırdılar, ne sigara ne alkol aldım, eve geldiğimde propolistir vitamindir bişeyler içtim, sırıtarak gururla uyudum :KK70: :KK50:
Ee harika olmuş beklenen motivasyon gelmiş, tedaviye başlayınca sağlıklı yaşam kampına girilmiş :) ben de başlayınca gelir burdan gazımı alırım :) hayırlı uğurlu bol embriyolu olsun şimdiden

L Lady Starlight abla embriyolardan haber geldi mi
Geldi bitanem de ah ah ah ölü taklidi yapıyorum şu an 🤦🏻‍♀️ sadece iki tane döllenmiş. Toplam 5 taneydi, bir tanesi zaten sonradan büyümeye başlamıştı, o olgun çıkmadı. Diğer iki tanesi de henüz döllenmemiş, yarını bekliyor ama artık döllenmez heralde. Hiç duydunuz mu ikinci gün dölleneni? Elimizde iki tane döllenmiş yumurta var şu an yani. Beşinci güne giderlerse daha NGS ye gidecek of of of🤦🏻‍♀️

Geldi bitanem de ah ah ah ölü taklidi yapıyorum şu an 🤦🏻‍♀️ sadece iki tane döllenmiş. Toplam 5 taneydi, bir tanesi zaten sonradan büyümeye başlamıştı, o olgun çıkmadı. Diğer iki tanesi de henüz döllenmemiş, yarını bekliyor ama artık döllenmez heralde. Hiç duydunuz mu ikinci gün dölleneni? Elimizde iki tane döllenmiş yumurta var şu an yani. Beşinci güne giderlerse daha NGS ye gidecek of of of🤦🏻‍♀️
Hic oyle dusunme benim ilk tedavimda 3 yumurta toplandi 2 si dollendi cok korktum olmaz devam etmez diye ikisi de blast olmustu

Canım ya o iki taneye sarıl,ne güzel. Valla 1 olsun bizim olsun bence sloganımız artık 😂

X