Tedaviye ilk adım! Dr.gittim sonunda

sudeyoncaa

pozitif ol..
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
1.249
17
38
Canım arkadaşlarım merhabalar c.tesi doktora gittim muayene oldum.. Bir pko lu olarak doktor ileri derecede değilsin zaten kilon da da belli oluyor dedi kilon yok dedi. Rahim duvarın da iyi dedi. Ayrıca sana neden diane35 vermişler anlamadım dedi tamam pko lu hastalara veriyoruz ama bebek düşünenlere vermiyoruz dedi. Ve bana adetin 3.günü gel sana testler yapıcaz hsg filmi felan eşinede spermiogram testi yapalım bu ayı testlerle gecirelim bi dahaki ayda sonuçlara göre tedavine başlayalım dedi. Kafamızda soru kalmasın tüm testlerini yapalım dedi. Hayırlısı olsun inşallah hepimiz için Aminn.. Şimdilik olanlar bunlar bundan sonrada sizlerle paylaşırım sizlerde bana fikir verirsiniz. Minik kelebeklerimiz ucup bedenimize konsunlar inşallah...

bu konulardan hiç anlamıyorum ama olumlu olmanın olaylara olumlu bakmanın sonuçlarınında olumlu olduğunu düşünürüm.sana hayırlısıyla çok kısacık bir tedavi ardından hayırlı bir evlat diliyorum.herşey istediğin gibi olsun.

amin canım inşallah bende bu perşembe gidicem allah hepimizin kucağımızı doldurur inşallah:Saruboceq:

bende bi süre tedavi gördüm önce kistleri erittik sonra testler yapıldı ve tedaviye başladık herşey normal görünüyodu ama denemeler başarısız oldu.şimdi kendimi dinlenmeye aldım biraz daha moral toplamam lazım.allah hepimizin yardımcısı olsun.

hayırlısı olsun canım,yanlız bu tedavi süreci çok zor canım,çok sabır gerektiren bi zaman dilimi...geçmiş olsun...

ne biliyim bende anlamdım ki ben yeni gidicem daha doktroa arkadaşa demiş ya dr bu ay testlerle geçirelim diye yani bu kadar uzun mu sürüyor yada beklemesimi gerekiyor onu anlamdım canım ya çok fazla heyacanlıyım belki ondandır stres bastı fazlasıyla

canım adetin 3. günü gerekli testleri yapıyo sonuçları beklemiyosun çabuk çıkıyo ama tedaviyede adetin 3. günü başlanıyo ya ondandır.heyecanlanman çok normal.biraz moralin bozulur heyecanlanırsın ama sonu istediğin gibi çıkmaz yani zor bi dönem anlıyomusun moralini yüksek tut olurmu canım bu çok önemli.ben 2deneme yaptım ve moralman çok yıprandığımı hissettim 3.ye cesaret edemedim ve ara verdim.sabırlı ol.çabuk olur inşallah...

gökmel ve samyeli canlarım bana yapılacak olan testler adetin 3.günü yapılcak daha iyi sonuç elde ediliyor adetin 3.günü benimde adet olmam eylül 13 oldugu için ee o zamana kadar test yapıp sonuç çıkana kadar 1 ay olmuş olacak o yüzden bir ayı testlerle gecirelim dedik... ben doktora gittiğimde adet olsaydım 3.günü hemen yapacaktı ama eylülün 13 ü adet olucam ben, beklemek zorunda kaldık eşimede spermioram yapılcak oda10 gün sonra öyle böyle derken 1 ay geccek... İnşallah arkadaşlar birbirimize dua edelim kavuşalım tez zamanda gecekten sabır gerektiren birşey Allaha inancımız var çok şükürkü katlanıyoruz.. Ben yinede doktora gittiğim için bile mutluyum azda olsa psikolojim düzeldi psikolog gib geldi bana vallahi... bir umut aramak bile güzel.. Ama tabii Allahım bilir herşeyi o ol demeden hiçbir dişi gebe kalamaz yeterki o ol desin AMİNN

samyeli canım bu arada sende demi pko var ne kadarlık evlisin canım korkma herşeyin hayırlısı burda neler gördük olucak inşallah... o doktorlarda hastanelerdee belki biizm icin bir vesile

gökmel canım seninde tedavinin devamının hayırlısıyla devam etmesini diliyorum. Sen ne kadarlık evlisin sen neler yaşadın anlatırsan sevinirim benim gibi ilk adımı atanlara bilgi olsun sanada tüm testler yapıldımı canım

slm canım ben de bugun pko tedavisine adım attım ,aynı senın gıbı ılerı derece deilmiş hastalık.yanı bızde pko varmıs,hastalığı yokmuş.bu sey iki çesit oluyomuş.polıkıstık(çoğul kist) var bızde bu sebeple kılomuz yok,kıllanma vs yok sadece adet düzensizliği var,ama pkos denen sendromda ileri belirtiler olurmuş.
ama benim senden farkım testlerim hazırdı benim ve ilaç yazıldı,yarın alacağım ilaçlarımı.dr um bana buyuk ihtimalle sonuç alacagız olmazsa aşılama dedi bakalım.
dr um konyanın en ii druymuş ole dıo herkes.
Umarım hemencecık yeneriz bu illeti..
haaaaaaaa bu arada gebelik harici,ömür boyu kilomuza dikkat etmemiz gerekmiş,yoksa pko bu durumda zararsızken,kötü yüzünü gösterirmiş bize.

4 yıllık evliyim ben sorun çıkmadı şu zaman kadar ufak tefek kistler vardı dr önemsiz demişti birde rahmim küçükmüş bir sorun olmaz dedi ama insan ister istemz sitres oluyor tüp bebek merkezi gidecem bende bu perşembe orası ne diycek bilmiyorum hayırlısı

samyelim bir sorun yok yani görünürde demekki daha zamanını bekliyor canım ama tbii sen yiende git... peki tüp bebekden önce aşılama felan olunuyormuş bu aşamalrdan gecmedinmi?

haaaaaaaa bu arada gebelik harici,ömür boyu kilomuza dikkat etmemiz gerekmiş,yoksa pko bu durumda zararsızken,kötü yüzünü gösterirmiş bize.[/QUOTE]
nasıl yani canım burayı anlamdım

bana bütün testler yapıldı normal çıktı eşiminde benimde.bende bekarlıktan beri kist var ama tedavisi yok bunun doktor hep tekrarlar dedi.ayrıca yumurtalar çatlamadığı için sürekli gelişip kist olarak kalıyodu 6cm oluyodu hep.eritiyoduk ama yine oluyodu.en son kanamalı kist oldu yani 6cmlik bi kist ve içi kan dolu.çok zordu ama geçti oda.tedavi görmeye başladım ilk deneme başarısız oldu.ikincide çatlatma iğnesi yaptırdım yumurtalar çatladı ama yine hamile kalamadım ve çok üzüldüm bıraktım tedaviyi.yordu beni.... sabrım ve gücüm yetmedi.2seneyi geçti evliyim ama çok yoğun 2 seneydi hep ilaç kullandım çok kilo aldım.şimdi dinlendiriyorum kendimi..

gökmel canım anladım zor gercekten sabır ama olur inşallah merak etme tekrar dene dua edelim . En azından kistlerin ameliyatlık değil demekki basit kistiyi huylu neler var canım bunada şükür yeterkji tek sorunumuz bu olsun.
Samyelim yanii öenrirler herhalde hayırlısı inşallah olur hepimizin tek tek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…