Tedaviye ilk adım! Dr.gittim sonunda

bana bütün testler yapıldı normal çıktı eşiminde benimde.bende bekarlıktan beri kist var ama tedavisi yok bunun doktor hep tekrarlar dedi.ayrıca yumurtalar çatlamadığı için sürekli gelişip kist olarak kalıyodu 6cm oluyodu hep.eritiyoduk ama yine oluyodu.en son kanamalı kist oldu yani 6cmlik bi kist ve içi kan dolu.çok zordu ama geçti oda.tedavi görmeye başladım ilk deneme başarısız oldu.ikincide çatlatma iğnesi yaptırdım yumurtalar çatladı ama yine hamile kalamadım ve çok üzüldüm bıraktım tedaviyi.yordu beni.... sabrım ve gücüm yetmedi.2seneyi geçti evliyim ama çok yoğun 2 seneydi hep ilaç kullandım çok kilo aldım.şimdi dinlendiriyorum kendimi..:nazar:

sağlık olsun canım dinlen biraz boşver kolay değil bu işler insan üzülüyor tabi ama allah dualarımızı kabul eder inşallah:Saruboceq: olsun üzülme sen

gökmel canım anladım zor gercekten sabır ama olur inşallah merak etme tekrar dene dua edelim . En azından kistlerin ameliyatlık değil demekki basit kistiyi huylu neler var canım bunada şükür yeterkji tek sorunumuz bu olsun.
Samyelim yanii öenrirler herhalde hayırlısı inşallah olur hepimizin tek tek

evet canım % 99 kesin

haaaaaaaa bu arada gebelik harici,ömür boyu kilomuza dikkat etmemiz gerekmiş,yoksa pko bu durumda zararsızken,kötü yüzünü gösterirmiş bize.
nasıl yani canım burayı anlamdım[/QUOTE]

yani tatlım,ben şu an bebek yapmaya calışıorum de...gebelıi sorunumz hariç rutin hayatımızda da ömür boyu kilolu olmamalıymışız yoksa bu polıkıstık overin bize zararı dokunurmuş.kilo normal seyrettiği zaman bize zararı olmazmış.
Ben bunu bizim gibi hafif şiddetteki pkolular için söylüyorum.
Bu pco sonradan olan bişey değilmiş ve tam olarak tedavisi yokmuş zaten,ben eskiden bebek olunca iyileşilio sanıyodum ama bu illet mezara kadarmış ve dikkat istiomuş yaşantımızda.
Umarım yardımcı oldum.
Sevgiler:teytey:

halimize şükredip sabretmekten ve dua etmekten başka yapabileceğimiz bişey yok arkadaşlar.Allah bilir en güzelini.takıldığımız şeyler olunca hep yardımlaşalım bilen bilmeyene anlatsın.destekte lazım tabi.hadi hayırlısı.....

[/COLOR] nasıl yani canım burayı anlamdım

yani tatlım,ben şu an bebek yapmaya calışıorum de...gebelıi sorunumz hariç rutin hayatımızda da ömür boyu kilolu olmamalıymışız yoksa bu polıkıstık overin bize zararı dokunurmuş.kilo normal seyrettiği zaman bize zararı olmazmış.
Ben bunu bizim gibi hafif şiddetteki pkolular için söylüyorum.
Bu pco sonradan olan bişey değilmiş ve tam olarak tedavisi yokmuş zaten,ben eskiden bebek olunca iyileşilio sanıyodum ama bu illet mezara kadarmış ve dikkat istiomuş yaşantımızda.
Umarım yardımcı oldum.
Sevgiler:teytey:[/QUOTE]

ha gulum anladım :1hug:

QUOTE=gökmel;3683099]halimize şükredip sabretmekten ve dua etmekten başka yapabileceğimiz bişey yok arkadaşlar.Allah bilir en güzelini.takıldığımız şeyler olunca hep yardımlaşalım bilen bilmeyene anlatsın.destekte lazım tabi.hadi hayırlısı.....[/QUOTE]

:Saruboceq::teselli:a.s.

ya kızlar bana glukophane verdı sadece bır ay kullan hergun dedi,yanında da serophane ve furtual verdi ama son ikisini 4 ay kullan dedi yanı ılk ılac neden 1 ay yalnızca??*sizde de ole mi acaba

asyacan7 canım günaydın seninde tedavin hayırlısıyla sonuçlansın inşallah. Senin yaptırdıgın testlerde bir sorun cıknadı sanırım peki sana yunurtlama hapı vermediler mi? glukophane şeker ilacı bildiğim kadarıyla diğer yazdıgın iki ilacı bilmiyorumda... Yumrtlama hapı veriyorlar genelde.Bakalım bana ne diyecekler inşallah sonuçlarım güzell cıkar eşiminde benimde aminn... Bide hani adet olup 3.günü gitcem ya bide adet olmuyomuşum bi bakmışım hamile kalıyomuşum diğer testlerede hiç gerek kalmıyomuş ne güzel hayal kurdum dimi :) hayırlısı yaa

Canım arkadaşlarım merhabalar c.tesi doktora gittim muayene oldum.. Bir pko lu olarak doktor ileri derecede değilsin zaten kilon da da belli oluyor dedi kilon yok dedi. Rahim duvarın da iyi dedi. Ayrıca sana neden diane35 vermişler anlamadım dedi tamam pko lu hastalara veriyoruz ama bebek düşünenlere vermiyoruz dedi. Ve bana adetin 3.günü gel sana testler yapıcaz hsg filmi felan eşinede spermiogram testi yapalım bu ayı testlerle gecirelim bi dahaki ayda sonuçlara göre tedavine başlayalım dedi. Kafamızda soru kalmasın tüm testlerini yapalım dedi. Hayırlısı olsun inşallah hepimiz için Aminn.. Şimdilik olanlar bunlar bundan sonrada sizlerle paylaşırım sizlerde bana fikir verirsiniz. Minik kelebeklerimiz ucup bedenimize konsunlar inşallah...

Allah kolaylık versin canım umarım herşey yolunda gider kısa zamanda bebişini kucağına alırsın inşallah.İstanbulda hangi doktora gittin memnunmusun doktor tedavi olarak ne önerdi sana bende pkoluyum merak ettim bilgi verirmisin canım tedavin hayırlı olsun inşallah

Allah kolaylık versin canım umarım herşey yolunda gider kısa zamanda bebişini kucağına alırsın inşallah.İstanbulda hangi doktora gittin memnunmusun doktor tedavi olarak ne önerdi sana bende pkoluyum merak ettim bilgi verirmisin canım tedavin hayırlı olsun inşallah

Canım sağol Allah hepimize kolaylık versin. Doktordan memnun kaldım canım sıcak kanlı ve ilgiliydi yenibosnada hayrunnisa hastanesi dr.asiye uzun... Şuan için testler yapılcak adet olmayı beklicem ve 3 .günü gidip testlerimi yaptırcam ayrıca eşim spermiogram testi olcak bu testlerin sonuçları cıkınca gereken neyse yapılcak. Doktor dedi ileri derecede pko değilsin şuan icin hedefimiz gebe kalman dedi. Eğer kilom olsaydı dr. ilk önce beni zayıflatacaktı sonra gebe kalmam icin tedaviye başlayacaktı kilom normal oldugu icin direk tedaviye geccez bakalım testlerimi yaptırımde.... Sen hiç doktora gitrmedinmi canım? ne kadarlık evlisin bebek düşünüyormusun?

kızlar günaydın ben geldim dün akşam hepimiz için dua ettim sudeyoncacım süpersin hayallerim umarım bir gün gerçekleşir :1hug:

mrb arkadaşlar.ben de bayramdan sonra 2. tüp bebek denemesi için ankaraya gideceğim.inşallah herkesin dileği gerçekleşir.sabır isteyen bir süreç.Allah yardımcımız olsun...

canım arkadaşlarım merhabalar c.tesi doktora gittim muayene oldum.. Bir pko lu olarak doktor ileri derecede değilsin zaten kilon da da belli oluyor dedi kilon yok dedi. Rahim duvarın da iyi dedi. Ayrıca sana neden diane35 vermişler anlamadım dedi tamam pko lu hastalara veriyoruz ama bebek düşünenlere vermiyoruz dedi. Ve bana adetin 3.günü gel sana testler yapıcaz hsg filmi felan eşinede spermiogram testi yapalım bu ayı testlerle gecirelim bi dahaki ayda sonuçlara göre tedavine başlayalım dedi. Kafamızda soru kalmasın tüm testlerini yapalım dedi. Hayırlısı olsun inşallah hepimiz için aminn.. şimdilik olanlar bunlar bundan sonrada sizlerle paylaşırım sizlerde bana fikir verirsiniz. Minik kelebeklerimiz ucup bedenimize konsunlar inşallah...

canim hangi dr'a gittin eğer memnun kaldiysan dr bilgierini ve muayene ücretini yazabilirmisin

witch canım sanada Allah yardım etsin sen tüm denemeleri yaptırdınmı aşılama felan sende ne sorun var canım inşallah biran önce kavusursun...
cananisa doktordan memnun kaldım yenibosna hayrunnisa hastanesi dr.asiye uzun muayene ücreti 10 ytl. sigortalıya tabii. Ayrıca hastanedeki her personel bayan buda cok güzel benim icin...

iyiyim canım fazlasıyla heycanlıyım
kendimi şu zamana kadar hiç böğle hisstememiştim içime doğuyor bu yıl bebğim olacak allahın izniyle sen nasılsın tatlım

samyelim canım inşallah olucak merak etme hep böyle mutlu ve umutlu ol... Allahım inş. nasip etsin hayırlısını versin hepimize bitanem

asyacan7 canım günaydın seninde tedavin hayırlısıyla sonuçlansın inşallah. Senin yaptırdıgın testlerde bir sorun cıknadı sanırım peki sana yunurtlama hapı vermediler mi? glukophane şeker ilacı bildiğim kadarıyla diğer yazdıgın iki ilacı bilmiyorumda... Yumrtlama hapı veriyorlar genelde.Bakalım bana ne diyecekler inşallah sonuçlarım güzell cıkar eşiminde benimde aminn... Bide hani adet olup 3.günü gitcem ya bide adet olmuyomuşum bi bakmışım hamile kalıyomuşum diğer testlerede hiç gerek kalmıyomuş ne güzel hayal kurdum dimi :) hayırlısı yaa

ayy canım ınsallah,ınsallah hamişsindirde hiççç başalamadan tedaviye kurtulursun tatlım.
benim su serophaneydi sanırım o klomen die bi ılaç varya onun muhadılıymış sanırım,pkoyu bastıracakmıs o seker hapı dıe bıldıgın ılac.zaten 4 ay sonuna umutlu konustu genelde hamıle kalınıyomus bızım gibi durumlarda.olmazsa da asılama yapılacak bakalım.hayırlısı.
benım testler normal sadece vajınal muayenede orta siddetli pko var ve biraz iltihap işte.ama ağrım sızım yok.zaten ultrasonla gormese ben hiç farkedemezmişim bu durumu.dedim ya kilo olmadıkça sorun olmazmış hayatımızda,hoş iileşme yok zaten bu hastalıkta bılıosun,mezara kadar bizimle.çoooooooooooookkkkkkkk dikkat etmeliyiz çooooooooookkkk...:teytey:

ben hiç aşılama denemedim sudeyonca.sorun eşimde sperm zayıflığı var.tekrar tüp bebeğe gidicez.bakalım hayırlısı...

Canım sağol Allah hepimize kolaylık versin. Doktordan memnun kaldım canım sıcak kanlı ve ilgiliydi yenibosnada hayrunnisa hastanesi dr.asiye uzun... Şuan için testler yapılcak adet olmayı beklicem ve 3 .günü gidip testlerimi yaptırcam ayrıca eşim spermiogram testi olcak bu testlerin sonuçları cıkınca gereken neyse yapılcak. Doktor dedi ileri derecede pko değilsin şuan icin hedefimiz gebe kalman dedi. Eğer kilom olsaydı dr. ilk önce beni zayıflatacaktı sonra gebe kalmam icin tedaviye başlayacaktı kilom normal oldugu icin direk tedaviye geccez bakalım testlerimi yaptırımde.... Sen hiç doktora gitrmedinmi canım? ne kadarlık evlisin bebek düşünüyormusun?

canım ben doktora çok gittim 6 yıllık evliyim son 2-3yıldır doktora hiç gitmedik bebeğim osun çok istiyorum yakın zamanda inşallah tekrar tedaviye başlamayı düşünüyoruz fakat hangi hastaneyi seçeceğimiz konusunda kararsızım daha önceden alman hastanesinde aşılama yaptırdım fakat tutmadı bakalım herşey nasip kısmet umarım ALLAH isteyen herkese nasip eder hayırlısıyla inşallah sanada tedavinde başarılar dilerim inşallah herşey gönlünce olsun sudeyoncaa gelişmelerden haberdar edersin bizi

X