Tecrübesi olanlar yalvarırım yardım etsin

Lady Guinevere

“Size Nasıl Geliyorsa”
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
7.778
6.614
28
Kızlar bu saat oldu gözümü kırpamadım çok kötüyüm. Gözümü kapatsam saçma sapan rüyalar görüp uyanıyorum. Allah askina bana yardım edin.

20+4teyim. Gecen gün konu açmıştım temizlik yaptıktan sonra bebeğin hateketlerini hissetmiyorum diye. Gece yatağa gecince bebeğim hareketlendi o gün. Ertesi bir iki gün de hareketlerini hissettim ama o önceki yoğun, güçlü hareketleri değil. Günde toplasanız 4-5 kez hissettim hareketlerini. Yani hareketleri önceye göre hem güç hem de sayı olarak azalmıştı. Dedim belki pozisyon falan değiştirdi bu yüzden de çok hissedemiyorum. Çünkü zaten hep sağdayken hareketleri son bir kaç gündür solda hissetmeye başkamıştım.

Hele yatağa geçtiğimde ben uyuyana kadar illa ki 3-4 hareketini hissederdim sırt üstü yattığımda. Dün gece sebepsiz yere hiç uyuyamadım, sabaha karşı bir 3 saat falan anca uyuyabildim. Bugün gün boyu bebeğimin hareketini hiç hissedemedim. Çok kotkuyorum. Kendimi korkutmak da istemiyorum, sakin olmaya calisiyorum. Tüm o uykusuzluğumla geldim uyudum saçma sapan rüyalar gördüm, bebeğimi kaybettiğimi falan. Uyandım. Su an 3 saattir yatakta sırt üstü yattım bebeğimin hareket etmesini bekliyorum ama yok hiçbir sey hissetmiyorum.

Hiç hareket olmasa neyse ama daha 3 gün önce hareketlerini yoğun hissederken simdi neden böyle oldu? Çok korkuyorum. Son bir kaç gündür güçlüydü de hareketleri. Ama sonra azaldı ve su an yok yanii. Her seyi denedim.. Sola yattım, ki ben genelde bebeğimin hareketlerini sırt üstü yatarken hissediyordum, tatlı yedim, yürüyüş yaptım, karnımı sevdim, konustum… Yok.. çıldırıcam artıkkk.. Nolur içimi rahatlatacak bir sey söyleyin. 2 hafta var doktor kontrolüme. Bulunduğum yerdeki hastaneye randevu bulamıyorum. Bebeğim iyi mi? çok korkuyorum.

Çok yorgun olduğum zaman ben de hissetmiyordum . Hatta bunu doktora sorduğumda da " bebek de seninle yoruluyor o yüzden hareketsiz kalıyor " demişti.

bütün gün uzandım aslında hissederim diye. ama hiç hareket etmedi. evet uykusuzdum bugün ama bir yorgunluğum yoktu.
Bir damla sudan insan olmaya çalışıyor o da yoruluyor. Bence vesvese yapmayın. Tatlı bir şeyler yiyin ya da ne yerken hareket ediyordu onu düşünün yapın. İnşallah bir şey yoktur,korkmayın. Yarın gerekirse sıra alarak gidin hastaneye, durumunuzu da anlatın ,hareket etmiyor diyin hamilelere her zaman öncelik veriyorlar.

Her zaman hareketlerini hissetmezsiniz, o da uyuyordur o yüzden hareket etmez. İçinizi ferah tutun sürekli kötü düşünmeyin. Uyuyun sabah bal gibi tatlı bir şey yiyin, doktorlar hareket etmesi için çikolata yediriyordu onu hatırladım.

İçiniz rahat etmezse yarın da hareketlerini hissetmezseniz acile gidebilirsiniz, Kadın doğum hastanesi varsa bulunduğunuz şehirde onlar acilde ultrasonla bakıyorlar.

Bir damla sudan insan olmaya çalışıyor o da yoruluyor. Bence vesvese yapmayın. Tatlı bir şeyler yiyin ya da ne yerken hareket ediyordu onu düşünün yapın. İnşallah bir şey yoktur,korkmayın. Yarın gerekirse sıra alarak gidin hastaneye, durumunuzu da anlatın ,hareket etmiyor diyin hamilelere her zaman öncelik veriyorlar.
randevu alamıyorum yasadığım şehirdeki hastaneye. kendi doktorum da komsu başka bir sehirde. yarın da hissetmezsem aramayı düsünüyorum doktorumu eğer gelmemi isterse giderim diye düsündüm ama çok zor bilmiyorum. zaten uzakta doktorum, esim çalışıyor. çok gerildim gece gece sinirlerim bozuldu. esimi uyandırmamak için geldim banyoda ağlıyorum

Kızlar bu saat oldu gözümü kırpamadım çok kötüyüm. Gözümü kapatsam saçma sapan rüyalar görüp uyanıyorum. Allah askina bana yardım edin.

20+4teyim. Gecen gün konu açmıştım temizlik yaptıktan sonra bebeğin hateketlerini hissetmiyorum diye. Gece yatağa gecince bebeğim hareketlendi o gün. Ertesi bir iki gün de hareketlerini hissettim ama o önceki yoğun, güçlü hareketleri değil. Günde toplasanız 4-5 kez hissettim hareketlerini. Yani hareketleri önceye göre hem güç hem de sayı olarak azalmıştı. Dedim belki pozisyon falan değiştirdi bu yüzden de çok hissedemiyorum. Çünkü zaten hep sağdayken hareketleri son bir kaç gündür solda hissetmeye başkamıştım.

Hele yatağa geçtiğimde ben uyuyana kadar illa ki 3-4 hareketini hissederdim sırt üstü yattığımda. Dün gece sebepsiz yere hiç uyuyamadım, sabaha karşı bir 3 saat falan anca uyuyabildim. Bugün gün boyu bebeğimin hareketini hiç hissedemedim. Çok kotkuyorum. Kendimi korkutmak da istemiyorum, sakin olmaya calisiyorum. Tüm o uykusuzluğumla geldim uyudum saçma sapan rüyalar gördüm, bebeğimi kaybettiğimi falan. Uyandım. Su an 3 saattir yatakta sırt üstü yattım bebeğimin hareket etmesini bekliyorum ama yok hiçbir sey hissetmiyorum.

Hiç hareket olmasa neyse ama daha 3 gün önce hareketlerini yoğun hissederken simdi neden böyle oldu? Çok korkuyorum. Son bir kaç gündür güçlüydü de hareketleri. Ama sonra azaldı ve su an yok yanii. Her seyi denedim.. Sola yattım, ki ben genelde bebeğimin hareketlerini sırt üstü yatarken hissediyordum, tatlı yedim, yürüyüş yaptım, karnımı sevdim, konustum… Yok.. çıldırıcam artıkkk.. Nolur içimi rahatlatacak bir sey söyleyin. 2 hafta var doktor kontrolüme. Bulunduğum yerdeki hastaneye randevu bulamıyorum. Bebeğim iyi mi? çok korkuyorum.
Bence endişelenmeyin ne kadar zor olsa da her zaman olumlu düşünmemiz gerekiyor ben 21. Haftadayım örneğin ama henüz hareketleri hiç hissetmedim dün ayrıntılı usg vardı bebeğim iyi ama her gittiğimde uyuyor oluyor. Siz erken hissetmişsiniz zaten bu haftalarda belli belirsiz olur derler çoğunlukla uyuyorlar. Başka forum sitelerinde bir hissedip birkaç gün hissetmemenin erken haftalarda normal olacağını söylüyorlardı. Kafanızı dağıtmaya çalışın ben de manyak oldum ne zaman hissedeceğim diye ama yapacak bir şey yok bebişiniz yorgundur uyuyordur veya durduğu pozisyon itibariyle hissetmiyorsunuzdur

Bu haftalarda sürekli hissetmek tuhaf olurdu zaten daha kemikler yeni güçleniyor ben suan 27 haftalığım bu haftalarda da keyfine göre hareket ediyor bazı günler çok hareketli bazı günler çok sakin 20. Haftalarda hele hiç hissedemiyordum o yüzden normal geldi bana sıkma canını bebişin iyidir🤍🙏🏻

Acile git lütfen. Çok yoğun hareket eden bir bebeğin birden durmasını ben duymadım. Inşallah sen istisnasındır.

Hemen doktora gidin bende çok pimpirikli biri olduğum için bebeğim 39 haftasında hareket etmemesine rağmen ben kuruyorum diye düşündüm yorumları okudum olurmuş böyle şeyler dedim hatta akşama doğru hareket hissettiğimi düşündüm eşim doktora gidelim diye ısrar etmese gitmezdim. Ama bebeğime kordon dolanmış ve kalbi durmuş asla ihmal etme hemen gitt

Bu haftaların genel özellikleri bunlar. saçma sapan rüyalar ve özellikle dediğin gibi bebeği kaybettiğini görürsün. Ben de aynıyım. uykuya dalamiyorum dalsam da saçma sapan rüyalar görüp uyanıyorum. gün içinde sen hareketliyken beşik gibi sallanıyor uyuyor o da gece dinlenirken uyaniyordur. artık uyuşukluk uyku ve uyanıklık periyotlari varmış şaşırdım ben de bunu bilmiyordum. takvimimde yazıyor. çok komik yaa uyuşukluk yapıyormuş tospaa hiç endişelenme hepsi normal. yine de sen bir doktora git için rahat etsin.

eğer belden başlayıp karına doğru gelen ağrın yoksa renkli kokulu akintin yoksa ritmik sertlesmeler yoksa endişelenme.

O kadar normal ki daha çok küçük annesi 3 gün hissedersin 3 gün hissetmezsin benim öyle oluyordu net artık hissettiğim 24 ten sonraydi şu an düzenli hareket etmesi beklenmiyor endiselenmeyin o yüzden. Ablam ben 24 te bile hissetmiyordum hareketlerini diye anlatır mesela kendinize eziyet etmeyin.Ben 36 haftalık hamileyim Nst de doktor kontrolünde oğlum asla hareket etmiyor neler yapıyoruz etsin diye saatlerce hastanede kalıyoruz ama etmiyor ordan çıktıktan sonra başlıyor cosmaya yani keyfi yetmeyince istediğin kadar çikolata ye etmiyor benim ayrıntılı ultrason um tam 2.5 saat sürdü hareket etmediği için benden sonra gelenler hep gitti ama çocukta bi sorun yok. Hareketleri için endiselenmek için çok küçük gayet iyidir minnosun keyfi yerinde hiç merak etmeyin

X