tecavüzcüler,çocuk tacizcileri,her türlü sapık zihniyet...

Şüpheleniliyor ama kesin genetiktir ya da kesin çevresel faktörlerdir gibi bir şey söylenemiyor. Alakalı bir gen bulunduğuna dair çalışmalar da var ailede daha çok tecavüz, taciz vb. travmatik olaylara maruz kalan ya da tanıklık edenlerin rol model aldığına dair araştırmalar da.

Bende bu konudan dolayı çok öfkeliyim , geçen gün bir proğramda bu konuda yapılan bir araştıma açıklandı sonuç vahim , son 5 yıl içinde çocuk tecavüzü % 71 artmış ve vahim olan erkek çocuklara tecavüz daha fazla olmaya başlamış bu çok vehim malesef .

Şimdi uzmanlar çocuklarınızî dudaktan öpmeyin diye uyarıyor , çocuklar bunu başkasî yapınca normal sanıyormuş ve özellikle çocuklarınıza öğretin bikini bölgesi , cinsel organ , poposu ve memelerini asla kimsenin dokunmaması gerektiğini öğretin diyorlar . Böyle birşey olur ise saklamamasınî kokrmamasını söylemelerini öğretin diyorlar . Bunlar için biz annelere çok görev düşüyor bizler çocuklarımıza onların anlayabilecegi şekilde konuşmak gerekiyor.

Kanun kanun kanun başka yolu yok bunun
Bugün hayvana işkence eden, tecavüz eden, öldüren adamı üç kuruş para cezasıyla hiç bir takip yapmadan salarsan bir daha ki suçunu insanlar üstünde işler. Bu suçluların kafaları pek ala çalışıyor deli falan değiller, suçu işleyip kaçmayı biliyorlar, inkarı biliyorlar değil mi? Aslında yapacaklarının sinyalini veriyorlar. Adam tecavüze yelteniyor fiil gerçekleşmezse serbest kalıyor sonra gidip yarım kalan suçunu gerçekleştiriyor. X bir aile 12 13 yaşında kızını rıza ile evlendiriyor hiç bir kanun ne yapıyorsun demiyor. Adam karısını yaralıyor öldürmediği için salınıyor, çıkınca da öldürüyor. El kadar çocuklara tecavüz ediliyor adamın ensesi kalın diye herkes susuyor. Hangi birini yazmalı ki, sonu gelmiyor, insanlar evladının hesabını sormuyor. Adam gibi kanun ve onu uygulayacak bir sistem lazım.

Özel güvenlikçi otobüste mastürbasyon
yapınca...
Burdur'da özel güvenlik görevlisi 31
yaşındaki İ.Y., halk otobüsünde
mastürbasyon yaptığı gerekçesiyle
gözaltına alındı. Sorgusunun ardından
adliyeye sevk edilen İ.Y. çıkarıldığı
mahkeme tarafından adli kontrol
koşuluyla serbest kaldı.

Özel güvenlikçilerede güvenilmez
demek ki içlerinde sapıklar var dürtülerine sahip çıkamayan !

bizler çocuklarımızı eğitebiliriz ama küçücük el kadar çocuklar nasıl karşı koyup kendini koruyabilir ki ???
ben bile koca kadınım bi adam saldırsa gücüm yeter mi acaba el kadar çocuk ne yapsın iş işten geçtikten sonra da eğitsen de ne yapabilirsin ki ..
aklıma geldikçe deli oluyorum hepsinin soyunu tüketmek istiyorum ister genetik olsun ister psikolojik olsun bu insanlarla çocuklarımın aynı ortamda bulunabilme ihtimali bile yetiyor beni deli etmeye

Bu tacizlerin en kötüsüde aile içinde ve akrabalar arasında olması , bunu medyadan okuyoruz
bence akraba ile çok sıkı fıkı olmamak gerek ,olsanda kız çocuğun her zaman göz önünde bulunması şart , birde erkek çocuğuna bakıyorum kuzeni tarafından öldürülebiliyor ergenlik dönemlerinde mesafe iyidir diyorum

Önce zihniyet değişmeli. "Mini etek giymişti, dekoltesi vardı, tahrik oldum" diyene indirim olmamalı.

Adam mahkemede takım elbise giydi diye indirim almamalı. Zihnine giydirmiyoruz o elbiseyi!

"Kadın kuyruk sallamazsa..." diyen zihniyet bitmeli.

Çocuk tecavüzlerinde kimse "Bir kereden bir şey olmaz" diyememeli. "Gece gece sokakta ne işi vardı?" diye sormaya utanmalı insanlar.

Daha yazayım mı? "Kadın tecavüze uğramışsa niye bebeği ölsün? Anası ölsün!"

"Hamile kadın sokağa çıkmasın."

"Kadınlar sokakta kahkaha atmasın."

Balık baştan kokarmış arkadaşlar. Büyükbaşlar tecavüzü normalleştirirse toplum içindeki sapıklar da yüz bulur böyle.

Bu igrenclikleri yapanlarda korku yok, caydırıcı bir şey yok.Cogu hatta tamami ceza almayacağını biliyor. Mesela bugün haberlerde görmüşsünüzdür. Metrobus gecitinde bir genç kiza tecavüze yelteniliyor. Zor kurtuluyor kız. Ama sapık adli kontrol şartıyla serbest bırakılıyor tutuksuz yargılanmak üzere. Basit istismar geçiyormuş suçun adı. Peki soralım bakalim bu kızcağıza. Basit mi yaşadıkları. Konuyu sabote etmemek adına sapık hakkında bilgi vermek istemedim. Çünkü maalesef konu dağılıyor bir yerden sonra. Devlet vatandaşını korumak zorunda. Bu konudaki mevcut yasalari sertleştirmek zorunda. Zorla yapılmış en ufak bir temasın bile çok büyük cezai yaptırımları olmalı. Belki zihniyet değişmez ama onlemler alınabilir.Yani umarım bir hayal olmanın ötesine geçer.

Haklısın kocaman sapıklara karşı koyamaz ama bu konuda çocuklarï bilinçlendirip onlara dokunmaya kankan kişileri ebeveynlerine rahatça söyleyebilmelerini korkmamaları gerektigini öğretebilir . Biz bunu yapmak zorundayız çünkü geçmişte tacize uğrayan kişi suçlanırdı ve bu yüzden intihar eden birsürü genç kız suçlandıgı için intihar etti . Çocuklara bu güveni vermek zorundayız ki bize anlatsınlar başlarına gelen kötü olayları .

çocuk kendini tehdit altında görürse kendini bir raddeye kadar koruyabilir.
çoğu çocuk hikayesine bakarsanız çocuk ne olup bittiğini anlamıyor bile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…