tecavüzcüler,çocuk tacizcileri,her türlü sapık zihniyet...

bence herşeyin suçlusu internet..istedigimjz zaman istedigimiz yerden erisebiiliyoruz..simdi teknoloji cok gelisti

Savunduğunuz konuda sonuna kadar haklısınız idam hariç,idam bizim ülkemizde hukuki bir şekilde kullanılmaz,istenildiği gibi kullanılır,bu boyutu da düşünün lütfen.

idam geldiginde sapiklari asacaklarini hic sanmiyorum.
bunun cozumu idam degil maalesef erkekler nezaman herseyi kendilerine hak gormekten vazgecer ozaman biter ve bunda da biz annelere buyuk rol dusuyor erkek cocuklarimiza bir cok seyi ozellikle haysiyet karakter seref gurur asilamamiz gerekiyor goster oglum pipini amcana diyerek buyutuldukleri surece daha cok haber duyariz boyle
Aynı fikirdeyim,idam getirmek yerine erkek çocuklarını eğitebilsek sorun ortadan büyük ölçüde kalkacak zaten ..

Bırak dışarı göndermeyi ben artık babasına bile guvenemiyecem herhalde.gecen Hürriyet'e okudum 6 yaşındaki kıza dedesi yapmış ya psikolojim alt üst oldu öyleki hem kızımı hem oğlumu kimseye güvenesim gelmiyor.

tecavüzcüyü eğit demiyoruz zaten toplumu topyekün eğitme hareketinden bahsediyorum. neden gelişmiş toplumlarda bu olaylar bu kadar sık değil bir düşünün lütfen. özellikle eğitim
seviyesi yüksek ülkelerdeki suç oranlarını ve suç niteliklerini incelemenizi öneririm.

Hey Allah' ım yarabbim...

Yahu sizin dünyadan haberiniz yok mu? Gelişmiş toplumlarda ne hunharca cinayetler işleniyor biliyor musunuz? Açın video izleyin biraz.

Sylvia Likens' i duydunuz mu? Yada Jonbennet Ramsey? Black Dahlia? Kadını doğrayan adamın tıbbi bilgisi varmış biliyor musunuz? Yahu bunun toplumla ilgisi yok. Hasta ruhlu insanlar her toplumda var. Eğitimle değil tedbir ve yaptırımla olur bu işler. Karşınızda bir manyak var...

İdam, hadımlık vs... hikaye
İdam bizim ülkemizde çıkarsa ortadoğudan beter hale geliriz
Adaletimiz yok ki, hakla uygulanacak ceza olsun
Bu ülkede 12 yaşında çocuğa tecavüz eden 38 kişi beraat etmedi mi? Çocuk bağırmamış demek ki rızası vardır denmedi mi, hangi adaletle idam istiyorsunuz.
Bu tür suçların cezası tecrit ve sefillik olmalı, koyacaksın bir dağ başına ömür boyu ırgat gibi çalıştıracaksın, kendisi ölmek isteyecek, damgalayacaksın herkes bilecek tecavüzcü olduğunu. Ve asla ama asla salmayacaksın dışarı, çünkü bunların ıslahı yok
Eğitim ile ilgili görüşlere katılıyorum, belki yeni nesile düzgün bir eğitim verilerek git gide azaltılır bu suçlar ama ceza ile olmayacağını, idamın kimseyi suçtan döndürmediğini biliyoruz ve dünyada ki örneklerini görüyoruz
Bu çok iyi fikirmiş bizim ıslah evleri otel mübarek

Hey Allah' ım yarabbim...

Yahu sizin dünyadan haberiniz yok mu? Gelişmiş toplumlarda ne hunharca cinayetler işleniyor biliyor musunuz? Açın video izleyin biraz.

Sylvia Likens' i duydunuz mu? Yada Jonbennet Ramsey? Black Dahlia? Kadını doğrayan adamın tıbbi bilgisi varmış biliyor musunuz? Yahu bunun toplumla ilgisi yok. Hasta ruhlu insanlar her toplumda var. Eğitimle değil tedbir ve yaptırımla olur bu işler. Karşınızda bir manyak var...

kimin neyi nasıl takip ettiğini siz bilemezsiniz. sizin bi teziniz var benim bir tezim var. mantığınıza yatmıyorsa uygun cevap verirsiniz benim dünyadan da haberim var olan bitenden de. sizinle aynı şeyi düşünmek zorunda değilim.
toplum gelişmesin eğitilmesin böylece kalsın öldürelim öldürelim bitecekse varım ama bitmeyeceğini hatta azalmayacağını siz de benim kadar biliyorsunuz.

olayı çok fazla saptırıyorsun. bilinç nasıl oluşuyor? gökten zembille inmiyor sonuçta eğitimle oluyor. bugün olacak bir şey değil ama biz idamı getirelim diye çaba sarf edene kadar eğitim reformunu desteklersek en kötü 2 nesil sonra bu olaylar azalır. idam bir çözüm değil bunu görmeniz şart. içimizdeki hınçla hareket ettikçe toplum olarak hiçbir zaman ilerleyemeyiz.
diceksin ki başına gelmeyen bilemez. benim de evladım var empati kurabiliyorum. benim elime verseler parçalarım yapanı ille başımıza gelmesine gerek yok. ama devlet işte herkes birbirini parçalamasın orta yolda buluşabilsin diye var. devlet kendi eliyle vatandaşını öldürürse ilerleyemez.
konuyu saptırmıyorum. egitimi en baştaaa yazdım ki ben.. sende egitim yazdın ve eğitim seviyesi yüksek olan ülkelerdeki suc egilimin azlıgından bahsettin. bende egitim evet -egitimli kişler böyle yapar şöyle yapar yazdım..

Nasıl azalacak? Bak yavrum tecavüz etmek kötü bir şeydir diyerek mi?
Okullar dahil başkasının bedenine saygı göstermeyi bedenleri üzerinde hakkı olmadığını öğretmemiz gerekir.

Evde ailelere de çok iş düşüyor küçük kızına eteğini kapat derken oğlumun pipisi nerdeyle bu işler yürümüyor.

Kız ergenliğe girdiğinde aman kızım yanlış birşey yapma oğluna geldiğinde erkek o.

Böyle böyle erkekler kendinde hak buluyor. Çünkü o zihniyetle yetişiyor.

Eğitim olmali. İdamla olucak is degil.
Bir fotograf vardi kadinlarin sadece gözleri gözüküyor carsaflilar ve iki adam sapik gibi arkalarindan bakip guluyordu.. tamamen zihniyet meselesi...

Okullar dahil başkasının bedenine saygı göstermeyi bedenleri üzerinde hakkı olmadığını öğretmemiz gerekir.

Evde ailelere de çok iş düşüyor küçük kızına eteğini kapat derken oğlumun pipisi nerdeyle bu işler yürümüyor.

Kız ergenliğe girdiğinde aman kızım yanlış birşey yapma oğluna geldiğinde erkek o.

Böyle böyle erkekler kendinde hak buluyor. Çünkü o zihniyetle yetişiyor.
tecavüz için bu dediklerine evet
ama pedofili olan cocukta bunun pek tutacagını sanmıyorum... %30-40 belki işe yarar

ensest . o baba ile anası evlenmeyecekti. o adam toplumda fişlenecekti ...
evlendi çiftleşti üredi- ogluna da gen ile taşıdı bunu... o oglan da yarın evlencek aynı durum devam edecek... piiiiieehh

Aynen öyle olcak. Yazık o kızcağızında hayatı bitti. Hayatta unutmaz unutamaz.

tecavüz için bu dediklerine evet
ama pedofili olan cocukta bunun pek tutacagını sanmıyorum... %30-40 belki işe yarar
Bilmediğim için soruyorum hiç araştırma yapmadım bu konuda.
Pedofili için bir genetik durum var mı?
Kimler daha yatkın? Nasıl bir pedofili ortaya çıkıyor?

Mesela erkeğin XYY olduğu nadir durumlar var ABD' de cezaevlerinde yapılan çalışmalarda hunharca cinayet işleyenlerin bu kromozom yapısına sahip olduğu gösterilmiş.

Mesela erkeğin XYY olduğu nadir durumlar var ABD' de cezaevlerinde yapılan çalışmalarda hunharca cinayet işleyenlerin bu kromozom yapısına sahip olduğu gösterilmiş.
net şu şu diyemem. genetik olarak gececegini düşünüyorum.
yada şöyle pedofili veya ensest veya tecavüze taciz yapanlar ruh ve akıl saglıgı olarak, cocukluktan beri yanlış kurulan (beyinde) ilişkilendirme şekilleri , aşagılık kompleksleri vs.. ile kendi cocuguna da iyi bir model olmayacaktır. bu yuzden genetik olmasa bile ornek model oluştururlar. cocuıklarına. veya bu arzularını sapıklıklarını kendi cocugunun üzerinde devam ettirecekleri için asla evlenmemeliler.ürememeli o insanlar.

şizofren genetik geçişi olan bir hastalıktır ama bunu cok cok net biliyorum. cocuktada belki hemen degil ama belki 40 yaşında şizorf. görülebilir yada tetikleyici etken olmadıgı takdirde cocuk ölene kadar şizofrenik belirtiler göstermeyebilir. ama genetik midir evet.

evet beimde işte takıntılarım arttı.deli oluyorum artık kızım a baktıkça kafayiyorum o masum güzel bebek...Allah ım kahrı bela etsin ama etmiyor ki ..
ben bebeklerim büyüyünce her an nasıl yanlarında olacağım ki.
18 aylık bir bebek sahibiyim kız.. ve 6 gün sonra erkek bebeğim de gelecek inşallah. Inan o kadar korkuyorum ki. Olan o her olayda kızımı düşünüyorum. Gözyaşlarım sel oluyor. Yavrum nasıl dayanmış diyorum nasıl da anne diye aglamistir o tecavüze ugrayan minik bedenler. . Yavrumu düşünüyorum kafayı yiyorum. Deli gibi korkuyorum. Ve ikinci bir korkum var şimdiki gençlik bu kadar boş iken benim çocuğum nasıl olacak. Insanlık her gecen gun kötüye giderken bi yirmi otuz yıl sonra benim evlatlarım nasıl olacak diyorum. Çünkü şimdiki gençliği asla beğenmiyorum. Rabbim evlatlarımızı korusun.

net şu şu diyemem. genetik olarak gececegini düşünüyorum.
yada şöyle pedofili veya ensest veya tecavüze taciz yapanlar ruh ve akıl saglıgı olarak, cocukluktan beri yanlış kurulan (beyinde) ilişkilendirme şekilleri , aşagılık kompleksleri vs.. ile kendi cocuguna da iyi bir model olmayacaktır. bu yuzden genetik olmasa bile ornek model oluştururlar. cocuıklarına. veya bu arzularını sapıklıklarını kendi cocugunun üzerinde devam ettirecekleri için asla evlenmemeliler.ürememeli o insanlar.
Pedofililere EEG çekilse farklılık vardır gibi geliyor mutlaka beyinlerinde elektriksel sinyal bozukluğu vardır.
İşte benim o dikkat edilmesi gerekli dediğim noktalar senin beyinde yanlış kurulan ilişkilendirmeler dediğinle aynısı.

Benimde bebegim su an altı aylık. Özellikle cocuk dogdugundan beri sürekli aklımda bunlar var. Aslında eskidende vardı böyle seyler ama medya bu kadar ilerlemiş değildi simdi ihbar hattı bile var cek yolla. Bence idam edilmeli tecavüz eden bunun kızı erkeği yok artık etrafımız sapık dolu.

X