Lekeler, Çiller tca ,salisilik asit ve laktik asit kullananlar .

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Laktik asitin %12 liğinin günde 2 kez 3 ay kullanımı sonucunda cilt sıkılığında ve cilt kalınlığında artış, cildin genel görünümünde ve çizgilerde düzelme görülmüş. Yapılan bilimsel çalışmanın linki Epidermal and dermal effects of topical l... [J Am Acad Dermatol. 1996] - PubMed - NCBI

benim yüzüm de kalınlaşma oldu ama sanki ölü bir cilt vardı. çizgili mat kalın. çok kötü. ilk başta güzel dedim sonra cildim kalınlaştı. tca yaptım 3 gün önce. sık sık kullanmamak lazım bence.

yaşın kaç? ne kadar süre ve kaçlık kullandın? sigara içiyor musun?

35 yaşındayım asla sigara içmedim %20lik doadan aldım 200 ml lik toniğime kattım. 1-1,5 ay her gün kullandım. araştırmada hergün 2 kez diyor o yüzden ben de kullandım ama gerçekten sanki fil derisi gibi kırışık kuru eğreti bir tabaka oldu. sadece salisilik asitli tonikten(loreal pure zone) şikayetim olmadı. tca %15 lik kullandım 10-15 sn sonra sonlandırdım soyuldu gitti. şimdi koruyucu kullanıyorum.

salisilik asit nerden bulabilirim sadece salisilik asit

Eczaneler sivilce solüsyonu yapmak için kullanırlar. Bir eczaneden temin edebilirsin :KK66: Ama toz olarak alırsın. Bunu alkolle çözebilirsin.

Bu linkte tarifler var. Ama aspirin önermem salislik asit değildir..ve allerjik de olabilirsin :KK66:

Eğer ingilizcen biraz olsun varsa bu sitede recipes kısmında güzel reçeteler var.

http://www.skincaretalk.com/t/28463/salicylic-acid

Eczaneler sivilce solüsyonu yapmak için kullanırlar. Bir eczaneden temin edebilirsin :KK66: Ama toz olarak alırsın. Bunu alkolle çözebilirsin.

Bu linkte tarifler var. Ama aspirin önermem salislik asit değildir..ve allerjik de olabilirsin :KK66:

Eğer ingilizcen biraz olsun varsa bu sitede recipes kısmında güzel reçeteler var.

http://www.skincaretalk.com/t/28463/salicylic-acid
çok güzel şeyler var ama çeviri yaptığım halde anlaşılmıo :KK43:

Konu güncel olsaydı keşke.
Kiloluk salisilik asit satılıyor denk geldim 69 tl gibi bir mebla
Daha az satan bir yer var mı acaba
100 gr yada 250 gr gibi

Konu güncel olsaydı keşke.
Kiloluk salisilik asit satılıyor denk geldim 69 tl gibi bir mebla
Daha az satan bir yer var mı acaba
100 gr yada 250 gr gibi

Merhaba,

Sanırım biraz geç bir cvp oldu ama bugün Laktik acid, Glikolik Asit araştırması yaparken doakimya sitesinde salisik asit 10 gr olarak satıldığını görmüştüm.

Ayrıca bu arada Laktik asit uygulayanlar ve yararını görenler oldumu? Birde bu mevsimde hangi tür asit peelingi uygulanabilir? Yardımcı oalbilecekler varsa sevinirim.

Öylemi neden?:KK57:Bende araştırmalarımda hep o siteye güvendilkerini ve yönlendridiklerini gördüm hatta bugün artık bir karar versem oradan ısamrlıyacaktım.
Kararında etkili olmak istemem canım şahsi düşüncem ve bir kimyager arkadaşımın uyarısı üzerine uzak duruyorum okadar :)

Arkadaslar merhaba,

Son gunlerde surekli olarak karsima The Ordinary markasinin asitleri cikiyor. Okudugum yorumlara gore cogu kisi de kullandiklari urunlerden memnun. Aranizda bu markanin urunlerinden kullananlar var mi?

Tca ise yariyor mu,bende istiyorum nerden almaliyim,bi de gozeneklere iyi geliyor mu kullanmis biri cvp yazsun lutfen :KK43:(

Sizden cevap gelene kadar uyguladım bile % 2o lik laktik asidi.

İlk yapısımdı.Yüzümü temizleme jelimle iice yıkadım. Hatta yağlar gitsin die beyaz sabunla da yıkadım. Sonra pamukla dogrudan yüzüme sürdüm. 5 dk beklettim, burun kenarları hafif yandı kızardı. Ayrıca bazı sivilce lekeleri de kızardı. 5 dk dolunca yıkadım kuruladım ve gül suyu ile silip en son bepanthol ( eski adıyla bepanten ) sürdüm.

Hala kızarıklıklar ve hassasiyet var. 1-2 saate geçer gibi. Gerekirse yatarken yine pebanthol süreceğim.

Pul pul da olsa soyulma olmasını istiyorum. Bu şişe -zaten küçük bir şişe- bitince % 4o lık laktik asit almayı düşünuyorum.

Yada korkum geçerse % 15 lik tca alırım. Yani daha etkili oranlara geçicem. Hem cilt alısır.

Ama önce % 20 lik laktikin sonuclarını görmek lazım tabi.
Yap

% 20 lik laktik asit satın aldım. Yüzdesi düşük oldugu için seyreltmeye gerek yok değil mi ? Doğrudan yüzüme sürebilir miyim ve kaç dakika bekletmem gerekir acaba ?

Kullanan birisi yardımcı olabilir mi ?
Sizden cevap gelene kadar uyguladım bile % 2o lik laktik asidi.

İlk yapısımdı.Yüzümü temizleme jelimle iice yıkadım. Hatta yağlar gitsin die beyaz sabunla da yıkadım. Sonra pamukla dogrudan yüzüme sürdüm. 5 dk beklettim, burun kenarları hafif yandı kızardı. Ayrıca bazı sivilce lekeleri de kızardı. 5 dk dolunca yıkadım kuruladım ve gül suyu ile silip en son bepanthol ( eski adıyla bepanten ) sürdüm.

Hala kızarıklıklar ve hassasiyet var. 1-2 saate geçer gibi. Gerekirse yatarken yine pebanthol süreceğim.

Pul pul da olsa soyulma olmasını istiyorum. Bu şişe -zaten küçük bir şişe- bitince % 4o lık laktik asit almayı düşünuyorum.

Yada korkum geçerse % 15 lik tca alırım. Yani daha etkili oranlara geçicem. Hem cilt alısır.

Ama önce % 20 lik laktikin sonuclarını görmek lazım tabi.
Vazelin sürdünuzmu başlamadan önce

X