Lekeler, Çiller tca ,salisilik asit ve laktik asit kullananlar .

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

kxuxllxuxmango

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2008
1.490
3
bu ürünleri kullananlara tavsıyem eczanede yaptırmaları. internette çok pahalı çünkü. ben bugün bir arkadaşımın tanıdıgı bir eczaneye yaptırdım .
%30luk tca 50 ml'lik distile su = 30tl
%15 salisilik asit + %15 laktik asit 50ml2lik distile su = 20 tl .
elinizde hem 50 mllik bir karışım oluyor hemde çok uyguna geliyor .aldıklarınız hem 30mllik hemde çok daha pahalı .
tcanın kg'ı 500tl civarı. salisilik asit ve laktik asidin kg'ı 200 tl civarı. zaten çok az konuluyor bu karışımlara .geriye distile suya koyup karıştırması kalıyor eczacının.

bu ürünleri kullananlara tavsıyem eczanede yaptırmaları. internette çok pahalı çünkü. ben bugün bir arkadaşımın tanıdıgı bir eczaneye yaptırdım .
elinizde hem 50 mllik bir karışım oluyor hemde çok uyguna geliyor .aldıklarınız hem 30mllik hemde çok daha pahalı .
tcanın kg'ı 500tl civarı. salisilik asit ve laktik asidin kg'ı 200 tl civarı. zaten çok az konuluyor bu karışımlara .geriye distile suya koyup karıştırması kalıyor eczacının.

bunlar ne acaba ne işe yarıyo

merhaba, hangi eczaneye yaptırdınız acaba, her eczane yaparmıki,lekelerinize faydası oldumu acaba?

Peeling değil ama salisilik asit içeren yüz temizleme jeli tonik krem kullanıyorum peeling e gerek kalir mi daha. Peeling yapmak da istiyorum ama hem korkuyorum hem de asiri bi sivilce ve lekem yok ne tavsiye edersinuz kullandığım ürünlerden de Cok memnunum ama

% 20 lik laktik asit satın aldım. Yüzdesi düşük oldugu için seyreltmeye gerek yok değil mi ? Doğrudan yüzüme sürebilir miyim ve kaç dakika bekletmem gerekir acaba ?

Kullanan birisi yardımcı olabilir mi ?

Yani sonuçta laktik asit , tca dan daha hafif olduguna göre hem de % 20 lik olduguna göre, aynı % 15 tca uygulaması gibi işlemleri gerçekleştirsem olur sanırım.

Malum yabancı video sitelerinde % 40 lık laktik asitleri bile yüzlerine dogrudan sürüyorlar.

Sizden cevap gelene kadar uyguladım bile % 2o lik laktik asidi.

İlk yapısımdı.Yüzümü temizleme jelimle iice yıkadım. Hatta yağlar gitsin die beyaz sabunla da yıkadım. Sonra pamukla dogrudan yüzüme sürdüm. 5 dk beklettim, burun kenarları hafif yandı kızardı. Ayrıca bazı sivilce lekeleri de kızardı. 5 dk dolunca yıkadım kuruladım ve gül suyu ile silip en son bepanthol ( eski adıyla bepanten ) sürdüm.

Hala kızarıklıklar ve hassasiyet var. 1-2 saate geçer gibi. Gerekirse yatarken yine pebanthol süreceğim.

Pul pul da olsa soyulma olmasını istiyorum. Bu şişe -zaten küçük bir şişe- bitince % 4o lık laktik asit almayı düşünuyorum.

Yada korkum geçerse % 15 lik tca alırım. Yani daha etkili oranlara geçicem. Hem cilt alısır.

Ama önce % 20 lik laktikin sonuclarını görmek lazım tabi.

bende yeni sipariş verdim zaten tca yaptırıyorum 2.seansıma 10 gün var sizde bizi bilgilendirin arkasından laktikasit düşünüyorum

Ben %15 TCA kullanıcısıyım :) daha sadece 2 uygulama yaptım hatta 2. uygulamamı 2 gün önce yaptım şuan soyulma aşamasındayım.Çil ve lekelerime yönelik peeling uyguluyorum nisan ayının başında kadar da ayda bir olmak üzere uygulıcam 20 ml'inin 9 tl ye aldım ben çok da memnunum bilinçli şekilde kullanıldıgında olumlu sonuçlar alınabilen bi uygulama fakat sabır istiyor.Cildi yeniliyor,sıkılaştırıyo,lekelerde gözle görülür derece açılma sağladı 2. uygulamamda bu daha da belirgindi nisana kadar ne olur bilemiyorum.Şimdilik deneyimlerim ve gözlemlerim bu yönde bilgilendirmek istedim...

Evt bugun 2. günüm. Burun kenarları hala kırmızı :) Hatta biraz kabuklanmış gibi ( belki de yanıktır ) bir tuhaf dokununca pütürlü...Zaten sürer sürmez oralar hemen yanmıstı. Hassas yerler sanırım. Ama haftasonu gecer büyük ihtimalle.

Bazı sivilce lekelerin kızarık. ( Aktif sivilcem yok sadece hafif açık renk LEKELER var )

Kullanma amacım, yüzüm biraz soyulsun, beyazlasın, siyah noktalar azalsın, gözenekler küçülsün BU KADAR

Ayrıca anti-aging özelliği de varmış sanırım daha ne olsun. ( Kleopatra zillisinin bir bildiği vardır. Bakınız: Süt banyoları ) :)

Ayrıca salisilik asid denemeyi de düşünuyorum ilerde. Sivilce ve siyah noktalara en iyi geleni bu. Çünkü gözenek içlerine de girerek temizliyor.

Son düzenleme:
Bugün yüzümde genel bir koyulaşma var. Hatta bi arkadas az önce ne oldu biraz kararmıssın sanki dedi, kendisi erkek :) Ya bu 3. günüm kız arkadaslarım hiçbir sey farketmiyorken. Eşim ve bu erkek olan arkadasım yüzümü sordular :) Bi de erkeklere dikkatsiz deriz :KK70:

Burnumun kenarları kızarık yanaklara doğru tek tük kırmızı noktalar olustu.

Beyazlaşayım derken kararıp böyle kalmam inş :) :) Soyulsa bari bunlar. Bu arada çenemde iki noktada pul şeklinde soyulma gördüm. Devamı gelir inş.

Akşamları bepanten sürüyorum. Bakalım neler olacak.

Son düzenleme:
Ben % 20 lik laktik asit peelinginden memnun kalmadım arkadaşlar. Gözle görülür bir değişiklik olmadı. Ayrıca hassas yerler kızardı çoğu gectı ama mesela 1 hafta oldu burun kenarlarım hala hafif kırmızı iz kalmış bile olabilir. Çok yavaş açılıyor rengi.

15 tca siparişi verdim. Onu deneyeceğim.

çirkine
bana özelden sormussun ama özel mesaj kutun dolu !

Ben internetten d.a kozmetik den aldım. % 20 likti yüzüme sürüp 5-6 dk beklettim ben. burun kenarlarım kızardı iz kaldı.
Kimyasal peeling olarak kullanacaksanız % 15 tca alın.
Ama tonik olarak kullanacaksanız %20 laktik ve gül suyunu karıstırıp her aksam tonık olarak sürün. d.akozmetik.com da hakiki gül suyu da var.
Cilt soyulsun istiyorsanız laktik bir işe yaramıyor. % 15 tca yaptım çok iyi soyuldu üst tabaka, tavsıye ederim.

Uzun dönemde cilde herhangi bir zararı olur mu acaba ya?Korktum biraz.. :KK43:Uzun süre kullanan var mı acaba?Hangi sıklıkla yapıyorsunuz?

Canım,biraz detay verir misn?Memnun musun? :) birde

%15 salisilik asit + %15 laktik asit 50ml2lik distile su = 20 tl

Bunlar iki ayrı karışım değil mi?

Bende Laktik asit kullanıcısıyım. yaklaşık 1.5 aydır pek düzenli olmasada kullanıyorum. %40 lıktan aldım. Ama önce cildimi alıştırmak için 1 corba kaşığı laktik asit ve 1 corba kaşığı su ile %10 luk tonik gibi kullanıyorum. Önce haftada bir şimdide 3-4 günde bir yapmaya çalışıyorum. Cildim hassas olduğu için ilk başlarda tam doza geçinceye kadar böyle yapmak istedim. Lekelerimde hafif de olsa açılma var. Henüz sivilcelerime tam bir etkisini göremedim. Ama biliyorum ki sivilceler uzun süre önce başlangıçlarını yapıyorlar ve hormonlar ve stresle çıkabiliyorlar. Ayrıca bu asitlerle ilgili makeupalley sitesinde kullanıcılardan öğrendiğim, etkinin kümülatif olduğu..yani üstüste kullanımlarla etkileri tam oluyor. d.. kozmetik sitesinde %40 lık ın altına da yorumumu yazdım. Verdiğim linke mutlaka bakın.

Burun kanatlarına sürmüyorum..oralara gerek yok.
Birde lekelerde ilk başlar koyulma olması da anladığım kadarıyla normal.. açılma süreci böyle oluyor. :KK66:

ben %60 gyclicolic asid aldım ve hiç bir faydasını görmedim arkadaşlar.
yüzümdeki izler hiç bir şekilde gitmedi, yanma oldu sürdüğüm zaman ama hassas yerlerimde iz kaldı ve 3 ay sora anca geçti. memnun kalmadım açıkçası.
exoderm düşünüyorum ama maliyeti çok yüksek ve korkuyorum da biraz açıkçası ama en kesin çözüm o gibi görünüyor

Evt bugun 2. günüm. Burun kenarları hala kırmızı :) Hatta biraz kabuklanmış gibi ( belki de yanıktır ) bir tuhaf dokununca pütürlü...Zaten sürer sürmez oralar hemen yanmıstı. Hassas yerler sanırım. Ama haftasonu gecer büyük ihtimalle.

Bazı sivilce lekelerin kızarık. ( Aktif sivilcem yok sadece hafif açık renk LEKELER var )

Kullanma amacım, yüzüm biraz soyulsun, beyazlasın, siyah noktalar azalsın, gözenekler küçülsün BU KADAR

Ayrıca anti-aging özelliği de varmış sanırım daha ne olsun. ( Kleopatra zillisinin bir bildiği vardır. Bakınız: Süt banyoları ) :)

Ayrıca salisilik asid denemeyi de düşünuyorum ilerde. Sivilce ve siyah noktalara en iyi geleni bu. Çünkü gözenek içlerine de girerek temizliyor.

Ben bunu ilk kez duyuyorum.nedir anlamadim...

X