Tca peeling yanığı nasıl geçer?

Hungary

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2019
332
675
Kollarımda lise zamanından kalma faça izleri vardı bunun Tca ile geçtiğini duymuştum ve denedim, kolumu yakmamak içinde Tca %15 lik (en düşük) olanından kullanmıştım ancak buna rağmen kolum yandı pembe beyaz karışımı izler kaldı çok kötü görünüyor eskisinden daha beter duruyor nasıl geçer bir fikriniz var mı?

Bunu bende catlaklarim icin denemek istiyordum ama çok uzuldum doktora bir gösterin en azindan farkli seyler tepki gosterebilir o_Oo_O

Anlattığınız gibi olup daha sonra derinin soyulması gerekiyor diye biliyorum deriyi soyarak yeniliyormuş olmazsa doktora gidin geçmiş olsun.

Geçmiş olsun dermatolog görsün ,ayrıca iz için ekşi elma rendesi ile peeling yapabilirsiniz iz kalan yerlere bunu bi deneyin ama geç kalmadan gösterin

Keşke bi doktor gözetimin de yatırsaydınız kalıcı lekeler olabiliyor yinede dikkat edin çok sıcak suda düş almayın yinede
Yüzümede kullandım güneş lekeleri için güzelde sonuç aldım ama yüzümü yakmadı gidip kolumu yaktı ilginç cidden.

Bu aylarda bu kimyasal peeling asla uygulanmamalı. Kasım-Aralık ayı en uygunu.
Güneşe çıktın mı peki hiç? Bana dermatologum son çare olarak tca tercih edilmeli demişti. Bende güneş lekem için gitmiştim, evde sakın uygulama diye çok kez uyardı.

Bu aylarda bu kimyasal peeling asla uygulanmamalı. Kasım-Aralık ayı en uygunu.
Güneşe çıktın mı peki hiç? Bana dermatologum son çare olarak tca tercih edilmeli demişti. Bende güneş lekem için gitmiştim, evde sakın uygulama diye çok kez uyardı.
Çıktım güneş kremi kullandım lekelenme olmadı. Yüzüm den yana sıkıntı yaşamadım soyulma oldu lekelerin bazıları gitti gitmeyenlerinde rengi açıldı ama kolumda aynı etkiyi yapmadı ne yazıkki...

Kimyasal peeling evde uygulanabilecek bir işlem değildir. Cilt tipine ve hassasiyetine göre bekleme süresi vardır bunuda ancak bir uzman belirleyebilir. Yaz aylarında uygulama yapılmaz özellikle güneş gören bölgelere. Ayrıca nötralizatör kullandınız mı? Kesinlikle suyla temizlenmemesi gerekir.
Geçmiş olsun bir daha tekrarlamamanizi tavsiye ederim

Kimyasal peeling evde uygulanabilecek bir işlem değildir. Cilt tipine ve hassasiyetine göre bekleme süresi vardır bunuda ancak bir uzman belirleyebilir. Yaz aylarında uygulama yapılmaz özellikle güneş gören bölgelere. Ayrıca nötralizatör kullandınız mı? Kesinlikle suyla temizlenmemesi gerekir.
Geçmiş olsun bir daha tekrarlamamanizi tavsiye ederim
Merhaba benim bacakalarimda batiktan dolayi lekeler yaralar var nasil gecer acaba

Merhabalar aynı dertten ben de muzdaribim. Benim de bacaklarımda kızarıklar oluştu:KK43: sizde son durum ne kollarınızda izler kaldı mı? Umarım görürsünüz çok endişeliyim

Kollarımda lise zamanından kalma faça izleri vardı bunun Tca ile geçtiğini duymuştum ve denedim, kolumu yakmamak içinde Tca %15 lik (en düşük) olanından kullanmıştım ancak buna rağmen kolum yandı pembe beyaz karışımı izler kaldı çok kötü görünüyor eskisinden daha beter duruyor nasıl geçer bir fikriniz var mı?
Kollarınız şu an ne durumda? Ben de aynı dertten muzdaripim. Hafif kahverengilikler oluştu bende de. Umarım geçmiştir ve umarım ben de kurtulurum🥺

X