Çatlaklar TCA Çatlaklara Kesin Çözüm Olabilir

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
  • Konu Sahibi sevgisiz_asla:)
tia canım sen 2. seansını nezaman yapmayı düşünüyorsun??

Tatlım ben bu haftasonu gibi yapacağım,3 hafta oluyor bu Cuma, senden biraz daha eskiyim ya ben, 3 hafta yeterli bir süre diye düşünüyorum...Yazın da bir yere gitmeyeceğim artık veya güneşe fln çıkmıycam:))

tamam canımm hadi bakalım inş kurtulursun tamamenn haberleri yaz yapınca emi opuyorumnanaktan

Kızlar Merhaba,
%15 TCA 2dk., 4.günüm hiç bir değişiklik yok:S

Benim derim mi kalın ne Hiç etki etmedi. Ben bu yaz taile gidene kadar 1 kez daha deniycem. Tabi bu sefer 2 dk dan daha fazla tutucam. Sonra Sonbahar döneminde devam ederim artık...

Biri merkez sormuş..
Ben ıST Beşiktaş tarafında oturuyorum bu taraftaki merkezlerin fiyatları yüksek olur diye burada araştırma yapmadım.

ınternette ıST Fatih de bir merkez buldum güzellik merkezi değilde klinik gibi bir yer. Güzellik merkezlerine falan toptan satış yapılyolarmış. Ben kendim gitmedim ama ablam görüştü. Şimdi Kimyasl peeling yapmadıklarını Dr.lar sonbahar kış dönemi için randevu alabilirsiniz demişler.

O zaman gittiğimde uygun fiyat dr. ve merkezden memnun kalırsam yine yazarım.

Çatlaksız günler:)

canım biraz bekle çok azda olsa bi soyulma olur bazılarının daha geç soyuluyomuş mesele bnm baya soyuldu alttan pembe deri çıktı onun iyileşmesini bekliyom çatlaklarda hafif bi düzelme var

Bekliycem tabii rebelica sekerim,
Sadece herkes gibi bende korkarak yapmıştım. Benim derim %15 için dayanıklıymış. Tabii herkeste boyle olmayabilir! Birde benim okuduğum çoğu yorum yüz bölgesi ve derisine göre idi, yüz derisi daha ince olduğu için, çok yandı, çok soyuldu, insan içine çıkamadım.... vb. yorumları okuyunca insan korkuyor.

Bakalım sizin yorumlarınızı ve haberlerinizi de heyecanla bekliyorum:)

canımcım bende bi kolmda daha fazla tutmuştum bi kolumda daha az çok tuttuğum baya derin soyuldu hala daha kırmızı soyulmasına rağmen ama cilt anca kendine geliyomuş zaten 1 seasnsa halllolcak bişiy değil 2 3 kez yapmak lazım o yüzden kışı bekliyomm ama hep buralardayım

SLM kızlar benimde 8.günüm glycolıc asit uygulamıştım ben ama anladımki öyle bi seansta soyuldu gitti alttan başka deri geldi yazdıracak bişey değil belki düzenli7_8 sean yapılırsa sonuç alınabilir ben çok kesin konuşamam çünki daha 1 kere uyguladım ama kesinlikle tca gibi değil derecesi yüksek olsa daha etkili olurmuyduki bilemiyorum bende bi degişiklik yok çok fazla ama sanki derinlikleri biraz dahamı azaldı pskolojikte olabilir bir iki hafta sonra kendini gösterecek de olabilir bilemiyorum şimdilik bende durumlarda böyle eylülü bekliycem bende direk tca ile başlıycam busefer gözümle görmek istiyorum çatlakların döküldüğünü:)

slm canım glycolic asit zaten tcaya göre daha az etki gösteriyormuş ama sen şuanda alıştırmış oldun cildini bnmde baya soyuldu ama genede çatlaklarım gitmedi tamemen sadece biraz o elledğim zaman elime çok fazla geliydo pütür pütür derinlğinde azalma var ama düzenli olarak yapıp 3 4 haftada arayla 3 4 seasnsa tahminen çatlaklar ya gözükmeyecek duruma gelir yada belli belirsiz olur yada gider çünkü derini soyuyuo yeniliyo sen bidaha soyuyosun bu işlemi tekrarladıkça onlarında gitmemesi mümkün değill eylülü beklemek lazım en iyisi sonucu ozman alıcaz gibii:icecream:

bugün sanırım 5 yada 6. günüm küçücük bi yerde sanki kahverengi bi kabuklanma var birde bugun hafif bi kaşıntı ve minicik su kabarcıkları farkettim sizdede olmuşmuydu yoksa sadece bendemi merak ediyorum

bugün sanırım 5 yada 6. günüm küçücük bi yerde sanki kahverengi bi kabuklanma var birde bugun hafif bi kaşıntı ve minicik su kabarcıkları farkettim sizdede olmuşmuydu yoksa sadece bendemi merak ediyorum

Tatlım % kaç yapmıstın sen?Su kabarcığı dediğin, cildinin kuruyup pul pul olmaya yaklaşması gibi mi? Yara gibiyse ve birkaç gün daha geçmezse, muhakkak haber ver olur mu ve doktora git.Çok çok nadir de olsa, yara oluşumu yapabiliyormuş TCA, telaşlandırmak için değil, sadece önlem alabilmen için yazıyorum...

%15 tca yapmıştım ben birde kaşıntıyla berabar kabarcık demiştim ama şimdi ne kaşıntı var ne kabarcık tuhaff yani sadece ufacık bi yerde pullanma var gibi neyse bekleyeyim bari bi iki gün daha ona göe tekrar yazarım teşekkür ederim.

nerene uyguladin?

karnımda çatlak var benim hamilelikten kalma onlara uyguladım ama pek bi değişiklik yok sanırım en az 10 günde bir diyordu kullanma klavuzunda bekliyorum tekrar denicem

biraz daha bekle canım büyük geçte soyulma olabilir bnm hala daha ufak ufak soyuluyo gibi soyulan yerlerim bile tekrar soyuluyo azcık onun için biraz zaman alabilir

tia canım senin kırmızılıklar ne alemde??

Canım çok azaldı ama halen tam geçti diyemem, 2.uygulamayı %20 ye seyreltip yapacağız.O kırmızı-kahve gibi olan yerlerin tekrar soyulup eski rengini daha çabuk alması için, oralara seyreltip yapacağız. Bugün bir doktorla görüştüm ben, TCA nın uygulanan yöntemlerden biri olduğunu söyledi o da, çatlak tedavisinde tek amacın, var olan deriyi soyup, yeni deri ve kolajen üretimini arttırmak olduğunu söyledi. Yani gayet doğru yoldayız:))) Yalnız spor yapmanın da inanılmaz önemli olduğunu da ayrıca ekledi...

canım yha bnmde soyulan yerlerin sanki leke gibi daha koyu duruyo nasıl seyrelticeksiniz suylamı??

kızlar uygulamamda önemli gelişmeleri anlatmak istiyorum.ben ilk uygulamamı %20 tca ile 3 hafta önce bugün yapmıştım 5 dk filan bekletmiştim bacak ve popo bölgemde çok az soyulma olmuştu.göğüs bölgemde sadece çatlakların üstüne sürmüştüm kahverengi kabuklar haline atıldı onlar.çatlaklar inceleşmişti.şimdi dün 2. uygulamamı yaptım göğüs bölgemde 10 dk popo ve bacaklarda 15 dk kadar tuttum tam terside olabilir göğüslerde 15 popo ve bacaklarda 10.nasıl anlatsam dayanabildiğim kadar dayandım duvarlara tırmandım evin içinde çünkü hep üst deriyi alıyor bu tca uzun süre beklersem daha derine ineceğini düşündüm kesin çözüm olsun diye uzun süre beklettim ve sürdüğüm yerler dayak yemiş gibi mosmor hani kimi insanın yüzünde yanık izleri olurya koyu mor aynen öyle.sağ popomu yaptıktan sonra sol popomu yaptım ama yürüyemedim resmen eğilerek ilerledim bacaklarımda bi problem yok şuan töbe töbe yanmış gibi bi halde ve acı devam ediyor bepanthen kullanıyorum haftaya cumartesi de yemeğe gideğim umarım ozamana kadar kabuk bağlar kabuk bağladıktan sonra iş kolay bu sefer umarım tamamiyle geçecek uygulama anlatımındada istenilen derinliğe gelindiğinde yıkanılması söyleniyor.şimdi bepanthene devam edicem.gelişmeleri buraya yazacağım...kendinize iyi bakın kızlar çatlaklardan kurtulmak dileğiyle..

ikinci uygulamani % kacla yaptin?? ya bide bence cok fazla bekletmissin gibi geldi bana :bbo:, 15 dk cok degilmi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…