Çatlaklar TCA Çatlaklara Kesin Çözüm Olabilir

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
slm cnm yha valla bnmde bugün3 günüm bende bi kolumda çok fazla tuttum heralde mosmor olduu daha tam kabuklanmadı anca heralde inş kırmızı kalmaz öle senin çokmu kırmızı kaldııı yaa bak üzüldüm şimdi

Yok tatlım, ama sanırım ben dayanamayıp kopardım ya kabukları, ondan biraz oldu böyle:=)) Ama yabancı sitelerde de baktım, bu kahverengimsi lekeler geçiyomuş zamanla:))) Diğer beklediğim taraflarda olmadı çünkü böyle lekelenme:)) TCA sonuçta lekeler için de uygulanan bir asit, ayrıca bu ilerlemeye değer die düşünüyorum, en kötü çatlaklar gidince, olan hafif lekelere krem kullanırım, çatlakların gitmesi daha önemli benim için:)))))
Sen de sakın soyma, mor renk oluyor, sorun değil, bol bol nemlendir ve sakın kendin koparma:)))

canım o kızarıklık olması normal zamanla deri rengini alır zaten bu yeni deride renk değişikligi bozukluk falan olmasın diye güneşten falan koruyun diyorlar yaa tahriş etmemeye dikkat et şimdi kremini sür kızarıklık olur yazıyor zaten internette korkma zamanla deri eski halini alır öyle pat diye olmaz bence bebek deri daha opuyorumnanaktan
Evet tatlım, doğru sölüyosun:))) Ayrıca çatlakların gitmesi en önemli konum şu anda, lekeler zamanla nası olsa geçiyor,TCA lekeler için de kullanılan bir asit. Yabancı bir sitede de okudum, TCA uygulamasının esas iyileşme süreci 3-6 haftaymış, öyle 2 hafta fln değilmiş, özellikle %25 ve üstü dereceler için söylüyorum tabiki...

ewet görüştüğüm yerde tca uygulaması yoktu uyguladıklarımız meyve asitleri demişti yanii benim de yaptığım glycolıc asit.ben tca ya cesaret edemem demiştim tca için de doktora sormam gerekiyordu o gün yoktu uzmanda ''doktor cildine baksın zaten bu aylardan sora yapılmaz ve çatlakların böyle bi yolla geçtigini bilmiyorum çatlakların tedavisi yok demişti''.tabi ben tca için dr la görüşmeye tekrar gidecegim glycolıc asit öyle korkutucu bişi değil yüzeysel bi peeling o yüzden ben aldım ewde yaptım %40 lık olandan zaten öyle soyulma falanda yapmıyor ewde uygulama için öneriliyor pullanma yapıyormuş sadece daha bende oda yokya bakalım ilerleyen zamanlarda olucakmı bekliyorum bende bi sonuç alamassam bu uygulamada bidahaki sefere direk tca uyguluması yaptırıcam yapacak birini bulamassam ewde %30 luk deniycem bende nasılsa bi kere asitledik cildi alışmıştır sanırım çok ta problem yaşayacagımı düşünmüyorum. pendiğe yakınmısın bilmiyorum bana özel mesaj at istersen sana merkezin tel.numarasını vereyim kendin görüş(bu arada daha önce çatlaga kimyasal peeling yapmadıklarını biliyorum yüze yapıyorlar ama ben çatlaklarım için istiyorum diye belirttim drla konuşmam gerektigini söylediler uzmanla konuştuğum bukadar dr la da görüşücem inşallah)salı günü tekrar gidicem

cevaplarınız için teşekkürler özel mesaj atmayı düşünüyorum da mesaj sayımın 150 olması gerekiyo sanırım ozaman atıcam teşekkürler =)

ben de aldım %50 tca satıcı inşallah kargolar da elime geçerse hemen ilk uygulamayı yapıcam ben de :)

ben de aldım %50 tca satıcı inşallah kargolar da elime geçerse hemen ilk uygulamayı yapıcam ben de :)

50 mi???kafamçokkarıştı uygulamayı kendinmi yapıcan ne yaptın ya çok degilmi 30 la falan başlasaydın barii bide beyaz tenlisindir umarım esmer tende tca önerilmiyor

Yok tatlım, ama sanırım ben dayanamayıp kopardım ya kabukları, ondan biraz oldu böyle:=)) Ama yabancı sitelerde de baktım, bu kahverengimsi lekeler geçiyomuş zamanla:))) Diğer beklediğim taraflarda olmadı çünkü böyle lekelenme:)) TCA sonuçta lekeler için de uygulanan bir asit, ayrıca bu ilerlemeye değer die düşünüyorum, en kötü çatlaklar gidince, olan hafif lekelere krem kullanırım, çatlakların gitmesi daha önemli benim için:)))))
Sen de sakın soyma, mor renk oluyor, sorun değil, bol bol nemlendir ve sakın kendin koparma:)))

anladım canım ama zamanla düzelirr bende öle kahverengi oldu derim 4 günüm bugün anca heralde tam kabuk olucak hiç ellemiyo bıraktım kendi haline tabi kısa kollu giyemiom o o kötü oluyo herkes yazlık ben hala sezonnu açamadım bi türlü kışta kaldımdelikafadulden olsun buna değer amasositososito

canım çok çok dikkat az çok fazla tutma bari 2 3 dkya yıka yoksa derine zarar verebilir allah korusun keşke sende 30 kullansaydın en azından derini alıştrmış olurdun sora 50 geçerdin dikkat et lütfen çnkü 30 luk bşle önerilmiyo evde ama biz yaptık işte inş işe yarıcak gibi

50 mi:1shok: biraz fazla değil mi tatlım ya

evet 50lik aldım ama kullanacağım bölge bacak o yüzden yani ince derili bölgelere kullanmayacağım için yoğun aldım ..
50 mi???kafamçokkarıştı uygulamayı kendinmi yapıcan ne yaptın ya çok degilmi 30 la falan başlasaydın barii bide beyaz tenlisindir umarım esmer tende tca önerilmiyor

kendim yapıcam, bembeyazım :) burdan okuduğum arkadaşlar filan daha yüksek oanlı alsaydım filan dedikleri için direkt %50lik aldım ben de :)

canım çok çok dikkat az çok fazla tutma bari 2 3 dkya yıka yoksa derine zarar verebilir allah korusun keşke sende 30 kullansaydın en azından derini alıştrmış olurdun sora 50 geçerdin dikkat et lütfen çnkü 30 luk bşle önerilmiyo evde ama biz yaptık işte inş işe yarıcak gibi

merak etme dikkat ederim :) yerimseniben
kendim yapıcam ama bu konularda bilgim var güveniyorum kendime sizle de paylaşırım sonucu :hulya::hulya:

slm kızlar burda okuduklarımdan sonra tca %15 aldım pamuklu cubukla catlaklarımın üzerinde gezdirdim 3 dk kadar beklettim yanma batma oldu ama kızarıklık falan yok tekrarmı uygulamam gerekiyor yoksa bekleyeyimmi

slm kızlar burda okuduklarımdan sonra tca %15 aldım pamuklu cubukla catlaklarımın üzerinde gezdirdim 3 dk kadar beklettim yanma batma oldu ama kızarıklık falan yok tekrarmı uygulamam gerekiyor yoksa bekleyeyimmi

sakın tekrar yapma bu öyle hemen kendini gösteren bişi değil 4_5 gün sonra etkisini görürsün %15 burda uygulayanlara göre düşük bi derece kızarıklık ve batma olmaması derecesinden kaynaklanıyor olabilir.az da sürmüş olabilirsin sen şimdi 2_3 hafta bekle mutlaka bi değişim görürsün olmassa daha yoğun sürersin bidahaki sefere ama sakın hemen yapma:eek:lmaz:

Kızlar Merhaba tekrar,
Bugun TCA%15 ikinci günüm pek bir değişiklik yok. Deride haif bi pembeleşme var o kadar. %15 in benim vücudum için az olduğunu düşünüyorum. Ama yaz olduğu için alıştırma olur. Yaz dönemi devam edicem. Kış için bir merkez buldum yüksek derecelerde orada yağtırmayı düşünüyorum.

Gelişmeleri yazarım. Merak edenlere söylüyorum ACI YOK:)

Tatlım %15 genelde yüze kullanılan bir oran, gerçi azla başlamakla iyi etmişin tabiki, ama unutmayalım ki, çatlaklarda gerçek düzelmeyi yüksek oranlar sağlıyor. Benim %30 ile bile, baya bir gittiler diyebilirim, %50 ve üstü çok daha anlamlı sonuçlar verir diye düşünüyorum.Ama evde yapmak sakıncalı işte bu oranları:KK43:((

Kızlar Merhaba tekrar,
Bugun TCA%15 ikinci günüm pek bir değişiklik yok. Deride haif bi pembeleşme var o kadar. %15 in benim vücudum için az olduğunu düşünüyorum. Ama yaz olduğu için alıştırma olur. Yaz dönemi devam edicem. Kış için bir merkez buldum yüksek derecelerde orada yağtırmayı düşünüyorum.

Gelişmeleri yazarım. Merak edenlere söylüyorum ACI YOK:)
Evet canım doğru, acı yok cidden, sadece uygulama esnasında yanma oluyor, o da öyle aman aman değil. %15 ile nasıl sonuçlar elde edeceğini gerçekten merak ediyorum, umarım çokkk iyi olur:))

teşekkür ederim beklicem bi süre değişiklik olmazsa daya yüksek oranda denerim artık hamilelik çatlaklarımdan kurtulmayı çok isityorum çünkü

slm kızlar bnmde 5günüm bitiyo bugün bi kolum hafiften soyulmaya başladıızemuszemus

ya sevgisiz_asla nerde hic yazmio, acaba onunkiler hepten gittimi? konuyu baslatan o ama simdi ortalikta yok :S

ve bi sorum daha olucak, ben biraz esmerim, yani tca peeling uygulanmasi sakincali mi oluyo?? Banane ya ben yinede uygularim, internette hic öyle bise yazmio.

X