taze hamileler ve yolculuk?

aylint

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
7.418
10
Kızlar, yeni hamilelerde yolculuk sakıncalı mı? mesela 6 haftalık bi hamiş arabayla yolculuğa çıksa, Allah korusun, bebişini düşürme riski olur mu?? yoksa sadece riskli gebeliklerde mi yasak??
bilgilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..
teşekkürler şimdidenkaydirigubbakcemile5

canım bende 8 haftalıkken bayramda çıkmıştım 4 saatlik bi mesafeydi dr.a sormuştum sakıncası yok demişti dediğin gibi riskli gebeliklerde önermiyorlar yolculuğu tabi ben yolculuk sırasında yarım saatte bi mola vererek gitmiştim.ama sen yinede bir dr.una sor bence.

bende 8 haftalıkken sormuştum bu konuyu dr.a eğer olacağı varsa evde koltukta otururkende olur arabanın koltugunda otururkende dedi ...ama sebebi yolculuğa çıktım da ondan oldu keşke çıkmasaydım olur dedi... sonuçta bi yük kaldırmıyosun koşmuyosun koltukta oturup bikaç saat yolculuk yapıcaksın sakıncası yok demişti ama uzun süreli hareketsiz kalma arada molalar vererek biraz yürü demişti... allaha emanet et tatlım olacağı varsa zaten engel olamayız...allah korusun münik meleklerimizi

ben hamile olduğumu öğrendiğimde yani daha 4 en fazla 5 haftalıkken yolculuğa çıkmıştım
bi de çok tehlikeli bi şey yapıp doktora bile danışmadım çünkü ne diyeceğini bilmiyodum ya izin vermezse naparım diye korktum bi de hiç beklemediğim bi anda gelmişti hamilelik haberi.:sm_confused: hemen ailemin yanına gitmek istedim
çıktığım yolculuk 11 saatlikti. allah şükür hiç bi şey olmadı. tasvip edilir bi şey değil yaptığım asla önermem.
ondan somraki yolculuklarda doktoru haberdar ettim doktor daha önce düşük tehlikesi olmayan hastaları gönderiyorum ben dedi
9 aylık hamileliğim boyunca hep gittim geldim annemin babamın yanına
hem sen kendi özel aracınla gidip geleceksin istediğin zaman durur istediğin zaman devam edersin
benim öyle bi lüksüm de yoktu
otobüs yolculuğu yaptım
hayırlı doğumlar dilerim

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…