Taviz tavizi getirdi sanrm aldatldm, yanlzm, ltfen okuyun ve bana yorum yazn

beautiful81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009
29
0
Merhaba,
uzun zamandir problemlerim var ama kimseyle paylasamiyorum.
5 yillik evliyim esimle kendi istegimle evlendim.22 yasindaydim.2 yillik iliskimiz vardi ve seviyorudm kendisini.ben ozel bir bankaa calisiyordum.herkesin ilgisinin cekebilecek guzellikte ve son derece sosya biriydim.esimle evlenme karari aldik ama onun bazi sartlari vardir.birincisi calima hayatima son vermek ikincisi ise kapanmak.kpanmak konusu beni uzun sure dusundurdu velhasil sonunda ben bu iki istegi kabul ettim.bu araa benimde kenisinden iki istegim oldu.birincisi sigarayi birakmasi.ikinciside 1 yil icerisinde 2 haftadan fazla ayri kalmamamiz.is icin y.disina cikmasi gerekiyordu.,bu arada ben univ. mezunuyum.kendiside univ. terk.2 yillik flort doemine gercekten mutlu olabilcegime inanmistim.evlendikten bi kac ay sonra ev hanimi olmanin bna gore olmayacagini dusundum.ve internet uzerinen sati yapmaya baslaidm kendiside beni her zaman destekledi.yanliz evlendikten sonra esime buyuk degisimler oldu.alsinda o kadar cok yazmak istedigim sey varki uzun diye okumadan gecip yorum yazmazsiniz diye korkuyorum.evlendikten 1 ay kadar sonra cep telefonunda eski kiz arkadasiyla mesajlasmalarini gordum ayrilik mesajlari ozlem mesajlari gibi neyse bi skeile bunu gecistirdi.ve bana sigarayi biraktigini soylemesine ragmen icmesi.bu aslinda basit gibi gelebilir size.devaminda cok daha anliyaksiniz beni.evliligimizin 2. yilina oglum unyaya geldi.bu araa benim hamileligimle birlikte esim benden uzaklasmaya basladi.cinsel olarak bana hic yaklasmadi.bende onu kendisini film izleyerek tatmin ederken gordum ve cok moralim bozuldu 1 hafta agladim.neyse oglumuz dunyaya geldi.kendisi biraz bencil bir yapiya sahip aklima onca olay geliyor anlatamam.oglum 40 derece atesle yaniyoken beni bi basima birakip arkaaslariyla play station oynamaya gitti.bana hic yardimci olmadi cocugumu tek basima buyuttum.oglum 9 aylikken y.disina yerlesmemiz gerekti isi dolayisiyla.aylarca ayni evin icinde yasadik benim 1tane arkadasim yok akrabam yok.kendisi sabah 6 ya kar oturup bilg. oyunu oynardi oglum uyanir o yatardi.uyku disinda tum vakiti bilg basinda geciriyor ayni evdeydik ama sorularima bile cvp vermiyordu.inanilmaz bualima ustum.bu arada sigara icmeye devam.bana bu gecici bir sure anlayisli ol dedi bende hep tmam dedim.aylar aylari kovaladi.herey aynen devam.bi gun gene onun sabaha kadar oturup oyun oynayip yattigi bi gun uyurken bilgisayrina baktim.bu arada dahaa kotusu biz zaten y.disinda yasiyoruz ve kendisi yine is bahanesiyle (gercekten bahane cundu gittigi yol 1 saat) yakin ehre gecip tam 1 hafta kaliyoru hemde defalarca.be oglumla y.disinda kimsesiz bi basima kaliyodum.telefonla onun beni merak edip aramasi gerekirken ,ben onu aradigimda neden devamli ariyosun arkadaslairminyaninda rezil oluyorum diyodu.neyse bi sabah bilgisayarind yaklasik 15-20 stislik bir msn gorusmesi bulum.megersem 1 aydir bu bastaa bahsettigim eski kiz arkaasiyla facebook vasitasiyla bulusmuslar.konusuyorlar yani.basimdan kaynar sular dokuldu ellerim ayaklarim titredi.evdede yatili misafirler var turkiyeden.
satislardan asla unutmayacagim bazilari soyle
sakin kimseye benim yuzumden kotu davranma
esim diyorki yok ama ona sana davrandigim gibi davranamiyorum
sonsuz askim
aha var ama cok inciniyorum yazarken bile.
uyadirdim ve bu ne diye sorudm
bana neden bilgisayarimi karistiriyorsun dediginde dayanamayip tokat attim.
bu arada konustugu kaidnda evli !
sonradan ogrendim o kocasindan,benim esimde benden ayrilip birlikte mutlu olabilceklermi onlari tahlil etmisler vs
onra aglamaya basladim.karsima gecti hic utanmaan san soyluycektim vs dedi
ve bana
pisman oldugumu soiylememi bekliyosun ama pisman degilim.onunla dha kavusup kavusamayacagimizi bile bilmiyorum.seni kaybetmeyi oglumu gorememeyi goze aldim ve beni paramparca edicek bir cuval sey soyledi.ve yine 1 saatlik mesafedeki diger sehre gitti.o kadar kirilip incindim bunu hepiniz tahmin edersiniz.ve ben naisl yptim bilmiyorum cocugum icin kalktim pesinden gittim.sonra aslinda gecici bir heyecn oldugunu kenisi anladi.tabiki ben bosanmaktan baska birsey dusunmezdim normalde ne oldu nasi oldua ben kalktim gittim hala inanamiyorum.sanirim yuvami bozmamak icin e azindan caaladim demek istedim.olay uzerinden 1 sene gecti ve ben hala cok yaraliyim.bana demistiki bana sure ver eger sana donmek istersem kulunuz koleniz olcam.ben tabiki bunun yine kopruyu gecene kdar gecerli olcagini biliyodum.esim bi sekile yaptiginin yanlis oldugunu anladi.tbi ben onu asla affetmiycem.beni bunu yasmaya mecbur birakti.dahasi bu sefer bana baska problemler cikardi.gece 1 e kafar eve gelmesini bekledikte sonra guler yuzle karsiliyorum yataga yatiyoruz ve ben 2.evlilik yapmak istesem ne dersin izin veirimisin vs sorular soruyor.ki bu konuda o ikinci 3. evliligi hak olarak goruyor.ailesindede varmis bilmiyodum.sonra ofisine gidince tum exploer gecmisleirni google ramalarini silmler falan.
acikcasi ben esime asla guvenmiyorum.benim yaptigim hersey onun icin cok basit ve egersiz onun yaptigi en ufak seyde inanilmaz degerli.hayallerinde biz yokuz.40 yasima geliyim dunyayi gezicem diyo mesela.ben ne olcam diyorum.simdi ikimiz dunyayi gezemiycegimize gore cok asraf olur e bir kisi gezebilir o da ben olcam diyo.bu naisl bir bencillik.cinsle yasamimizdada eger o isterse cinsel hayatimiz iyimis ama ben istersem iyi dgeilmis.son deree saece kendisini dusunen ve bencil bir yapisi var.sahbet muhabbet zaten yok.herseye ragmen ben guler yuzlu anlayisli olmaya calisiyorum se hicbisye haketmiyosun diyo bana.baze yani acaba benmi abartiyorum diyorum ama beni kiricak o kadar cok sey yapiyor ve soyluyorki.hepsini yzsam inanamazsiniz.bosansam oglumu dusunuyorum babasiz olmaisn diyorum ama inanin ne bana koclik yapiyo ne oglum babalik.sbah 5 de 6 da kalkiyodum zaten oglum uyku problemi var cok az uyur .bi gun sen kalk sbah ne olur ben uyiyim dedigimde sen annesisin kalkican ben kalkamam diyordu.2 senedir su gurbette eler cektim.hala sen biseyen memnun olmuyosun diyo bana.maddi olarak bi sikintimiz yok ama o herseyi maddiyatla cozulecegini saniyor.bigun baism agrisindan oluyorum yattim kendiside oturmus bilg basina oyun oynuyor oglum tam 10 dakika baba su baba su dedi en sonunda kalkti yanina geldi ben kalktim verdim.bana ama ben snei sveiyorum diyor.boyle bir sevgi olabilirmi?yolda yuruken beni birakiyo kendi basini alip gidiyo yanimda bile gitmiyo.defalarca bosanmayi dusundum ama hep oglumu dusundum hep.ben evlenmeden once naisldim.bi kere bna hep kendimi kotu hisettiriyor hicbizaman guvene hissetmiyorum.madidi sorunumuz yok ama kendinden hesaplar yapiyo mesela kesinlikle pahali yatirim yapmazmis neymis biz ayrilirsak yarisini benim olurmus.Allahim ve ben naisl guveneyim?normalde 2. bebek istiyorum ama bu durumda nisl yaparim kendisine guvenim sifir.benimle ilgili herkonuyu basite aliyor.2. cocukla ilgili konusurken bile bir gun iyorki ben krar verdim sneinle kesinlikle ikinci cocugu yapmiycam.ertesi gun diyorki ben karar verdim 2. cocugu yapcam sneden bosanskta be bakarim.ben zaten asiri duygusal bir insanim onun bu dengesiz konusmalari beni oyle yaraliyorki.inanilmaz soguyorum.yarin ne olucagini bilememek kadar kotu birsey yok.kendisi bana erkeklerle tokalalasmami soyluyor ben arkadasinin bilgisayarida onun is arkaasiyla ciktiklari is yemeginde sarmas dolas resimlerini goruyorum.normalde bunlrin hepsi benim icin basli basina bir bosanma sebebi.ve en son yine bu sabah sigara yuzunden kavga ettik.benim dusundugum ben oun icin ailem icin nelere katlandim o hala sigara birakmiyor.aslinda belki sigara diger olaylarin soylediklerinin yaninda ne kadar basit dimi.beni uzmekten kirmaktan hic cekinmiyor.en ozel anlarimiza bile hep bencil hep kendini dusunen hep kirici.inancin yok guvenim yok.psikolojik destek almak istoyorum ama dedigim gibi yurt disindayim ne yapiyim bilemiyorum ne olur bana yorum yazin.bu yasadiklarim gercekten bosanmak icin yeterlimi?esimi sevmiyorum eksisi kadar nasil sveiyim,uzun ayriliklar yasadigimzida ozlemiyorum,cunku bana 47 gun ayri kaldiktan sonra beni ozledinmi diye sorduguma naisl ozliyim hergun msn de konustuk ya dedi.Ayrica ben hamileyken 1 ay usa ya gitti ve geldi 1 hafta gecmeden bu sefer baska bir ulkeye gidicegini soyledi ben o kdr agladimki uzuldumki ona en cok ihtiyacim olan zaman bis keile beni atlatti gitti 2 hafta.sonradan gordum mail adresinde o gittigi is gezisi zamaninda o ulkeye ait arkadaslik sitesine girip "ben yakisikli bir is adamiyim su kadar sure icin burayim gzuel bayanlarla tanismak istiyorum"skeilinde kedisine sordugumda oylesine yazdim bisey olmadi dedi.ama bunlarin hepsi bende guvensizlik yaratti.ve ben evlendigime degil ama bilgisayrinda o asgilik mesjlasmayi buldugumda onu terketmedigim icin oylesine pismanimki.simdi ben snein icin bak nelere kataniyorum ne buyuk hatalarini affettim dedigimde ,affetmeseydin diyor.ben snei sveiyorum diyor ama soylermisiniz seven bunlari yaparmi?Ne yapmaliyim?Siz olsaniz ne yaparsiniz.gercekten destege ihtiyacim var.

Son düzenleme:
canım çok kötüymüş yaşadıkların yaa..sen onca şeyden fedakarlık yap ve karşılığında sana sunulan hayata bak..çok üzüldüm inan.ama bu durumda yapabileceğin çok bişey yok.sen üzerine düşenin fazlasını yapmışsın zaten.bazen de çok zorlamamak gerekir biliomusun?çünkü insan hep kendinden vererek kendisine olan saygısını kaybeder.çocuğunla türkiye ye ailene dönüp herşeye yeniden başlayabilirsin.zaten çocuğunu eşin gözden çıkarmış..bir bankacılık geçmişin var yeniden işe girebilir kendine güvenini yeniden kazanabilirsin.güçlü ol,fikirlerinde net ol.bir ömür öyle geçmez.umarım allah yardımcın olur.

sen ona tahammül ettikçe kendine olan saygını kaybediceksin kolay diil ama yaşadıkların çok onur kırıcı ben ayrılırdım sen naparsan yap o alişmiş bikere... bence artık düzeltmenin değil ayrılmanın hayatına yeni bir yol vermenin çaresini düşün...
Allah yardımcın olsun

Öyle kolay yapmissinki herseyi esine...daha bastan verdigin tavizlerin sonuclaridir bunlar arkadasim...

Neden isini gücünü biraktin..neden istemedigin halde kapandin??? bunca seyleri yasadiktan sonra hala bu adamla nasil evli kalabiliyorsun??

Cocuk icin deme bana ne olur!! evladini bir bardak suya 10 dakika yalvartan bir baba olmaz olsun!!

Yurtdisindayim dedin...nerde oldugnu merak ettim..eger avrupa ülkelerinde yasiyorsun hic korkma...devlete sigin..al oglunu ne ac kalirsin ne acikta...at kicina tekmeyi...böyle bencil...adi bir adamla bir ömür gecmez

ooooo. eşinizin,elle tutulur ne yanı var Allahaşkına.
sigaradan önce size yaptıklarına bakın bir. aldatma,aşağılama,2 ve 3 cü kadın getirme isteği,ilgisizlik
,cinsel ilgisizlik vs vs vs vs...
birde 2ci çocuğu düşünüyorsunuz bu bencil adama...
dünyaya bir kere geliyoruz ve acı çekmeyede gelmiyoruz.
ayrılın . bu adamın kocalığın k siyle alakası yok... yazık size..

sonuna kadar okudum ve şok oldumm
bence yapacak tek birşey kalmış ayrılmak.bunca yaşananlardan
sonra zatii bir evde yaşamak mümkün olmaz sanırsam
allah yardımcın olsun canım./B]

canım yaaa sen nasıl bu adamla evliliğini sürdürebiliyorsun onunla geçirdiğin her ana yazık kendine her an kötülük yapıyorsun böyle bir babayla olmak tansa varsın oğlun babasız büyüsün yaa daha önce çalışıyordum diyorsun mesleğin var ve yine çalışabilirsin böyle bir adamın kahrını çekerek kendine daha fazla eziyet etme canım yaa ailene söyledinmi söylesn sanırım bir dakka tutmazlar seni orda eşine boşanalım falan dedinmi tepkisi ne oluyor. seni istemeyeni sende isteme derimben ..yaa çok üzüldüm gerçekten allah yardımcın olsun...

canım .........baştan yanlışların olmuş.............eşinin herşeyine tamam olur demişin o da bunun farkında ve her istediginide yaptırıyor............
sizden ...degişmenizi istemiş....oysa kendi degişse fena olmayacak.........
bu kadar sorunun içinde birde ikinci çocuk....asla yapmayın bence..........
ayrıca sizi nasıl tanıdıysa öyle kabul etseydi............zoraki örtünmek......bazı yasaklar.........
insan ne kadar dayana bilir ki........

eş yada kim olursa olsun...........istek dışı bir şey yaptırılamaz...o insanın yaşantısına...tacizdir bence...
içinizden geliyorsa yaparsınız.....

ay içim şişti yarısına kadar okuyabildim..

inanamadım size yaa.. aldatılmışsınız adamın peşinden koşmuşsunuz.. sakın çocuğum için demeyin kendinize olan güvensizliğinizden, tek başına hayata tutunamayacağınızı düşünmenizden olmalı..

adam üstünüze kuma getirmeyi düşünüyor ve hala 2. çocuk düşünüyorsunuz..

mümkünse psikolojik destek alın sağlık bir düşünce yapınız yok şu anda.. çemberin dışına çıkıp yaşadıklarınızı göremiyorsunuz..

seven bunları yapmaz canım.
eşin seni sevmiyor,sadece oğlunun annesi olarak görüyor bence.bazı erkekler vardır ailesine ya da çevresine göre eş seçer.kapalı olsun,çalışmasın vs. anlattıkların ben de böyle bir izlenim bıraktı.ben bekarım,büyük konuşmak da istemiyorum ama Allah böylelerinden korusun ben asla böyle bir evliliği devam ettiremezdim.kendini bu kadar ezdirme,sana ne saygısı ne sevgisi var.
bence bu evliliği devam ettirmen hata.

Öncelikle, yazınızı okurken çok zorlandım hatta bazı yerlerini hiç okuyamadımı söylemek istiyorum.

Konunuza gelince yaşadıklarınız çok zor gerçekten. Çocuğum için diyorsunuz ama çocuğunuza bırakın babalık yapması aksine kötü örnek oluyor. Kimsenin kendinizi değersiz hissettirmesine izin vermeyin. Eşiniz sizi tekrar aldatacaktır. Hatta daha kötüsü tekrar evlenip 2. kişiyi getirebilir. Bunun ön hazırlığına başlamış zaten. O zaman çocuğunuzun hatta siz kendi durumunuzu düşünün. İnanın allak bullak oldum, anlayamıyorum, kafam basmıyor. İnsanların kendilerini nasıl bu kadar ezdirdiklerini anlamıyorum. Nasıl olayların buralara kadar gelmesine izin verebiliyorsunuz?
Cahil bir insanda değilsinizki tahsilli okumuş birisiniz. En kısa zamanda boşanıp kurtulun o insandan. Ailenizin yanınıa dönün.

Son düzenleme:
elbette kendinize güveniniz kalmaz. eşiniz sizi kendi istediği şekle getirmiş. öz güveninizi yitirmenize neden olmuş.
insan canının yarısına, oğlunun annesine nasıl " pahalı yatırım yapmayacağını, ayrılırsanız yarısının size kalacağını" söyler?

eşiniz kafasında ayrılık, boşanma ve sonrasındaki mal mülk nafaka gibi hesaplarla meşgul zaten.size ikinci bir kadını kabul edip etmeyeceğinizi bile sormuş. nasıl bunları görmezden gelirsiniz?

eşiniz bencillikten ziyade kendisine içinde sizin ve oğlunuzun olmadığı bir hayat kurmuş gibi bir şey...

eğer türkiyede açık kapınız varsa boşanın, inanın o davayı açtığınızda bile kendinize olan güveninizin yarısını elde edeceksiniz. hiçbir şey için geç değil. oğlunuzun sizin mutlu olmadığınız bir ortamda mutlu bir birey olarak yetişmesi zaten mümkün değil. kaldı ki eşinizin babalığının varlığı da yokluğu da aynı bence.

zararın neresinden dönerseniz kardır. güçlü olun. kendinize güvenin ve ayrılın. oğlunuza da kendinize de yazık etmeyin...

Son düzenleme:

Sen en büyük hatayı başta yapmışın nasıl mı?
Evliliği bir sözleşmeli anlaşma yapar gibi yapmışınız.
Sen kapanıcan sen sigara icmicen.
Evlilik bu mu? ya
Karşılıklı sözleşmeler yapmak mı?

Öyle adamdan boşanmak senin ve oglunun hayrına.
Baksana adam öyle bi yerleştirmişki kafasına. Her olayı her durumu ya boşanırsak diye sizinle konuşuyor. Buna nasıl tahammül ediyorunuz. Bir kadın olarak bu tür laflara ve yapılan aldatmalara nasıl boyun egersiniz.
2. bebekte düşünüyorum diyosun. Herhalde onuda tek büyüteceksiniz.
İlk cocugunuz zaten baba sevgisinden babanın varlıgından haberdar değil. İkinci cocuguda yapıp o günahsız cocugun boynunu büktürme.

Mesleginizde var. Ona neden kendinizi ezdiriyosunuz.:mymeka:
Sevginizde yoksa o adamın yanında işiniz ne???kaydirigubbakcemile

gercekten bu kadar hizli cevplar aldigima inanamiyorum.Ben uzakdogudayim.Cin.Maddi olarak hicbir kaygim yok.kendi ayaklarim uzerinde durabiliyorum ve birikimimde var.ama ben sadece gercekten oglumu dusunuyorum.bu sabah yine tartistik morlim gercekten bozuk.bide utanmadan bana diyoki 5 yasina kadar oglumuz bende kalcakmis 5 yasinda alcakmis benden eger ayrilirsak.tabiki oyle bisye mumkun degil.

hayretler içinde okudum
cok taviz vermişsiniz

oğlunuz böyle bir ortamda büyüyeceğine babasız büyüsün daha sağlıklı olur
yaptıklarının affedilir bir yanı yok ne yazıkki
ve hala 2, cocuktan bahsediyorsunuz

yapacağını tek sey yol vermek
böyle adam nasıl sevilirkii :uhm:

soruyorsunuz ya bunlar boşanmak için yeterli mi diye?
anladığım kadarıyla sizin için yeterli değil ki hala evlisiniz.
çok merak ettim sizin için boşanma sebebi ne olabilir? daha ne yaparsa bu sefer boşanırım dersiniz?
benim aklım bir adım ötesini almıyorda.

siz elinizi verip kolunuzu kurtaramamışsınız.
baştan yapılan anlaşmalar yanlış. montros ateşkes antlaşması mı madde madde sayıyor? çalışmayacaksın, kapanacaksın...

2. çocuk konusunda ise. sakın sakın sakın yapmayın.
hem adam szile dalga mı geçiyor; bir senden çocuk yaparım bir yapmam diye. lütfediyor yani.
kusura bakmayın ama sperm bağışlayacak sanki.

o kadar çok konuşabilirim ki yazdıklarınızın üzerine ama ben olsaydımı söyliyim size.
en baştan arkama bakmadan kaçardım.
evlenmezdim bile...

çookk çookk ama çoook geç kalmışsınız ayrılmak için benneyaptımki
bu evlilikte elle tutuluruz hiç bir şey kalmamış:1no2:

oğlunuz bu ortamda böyle babayla daha mı mutlu olacak sanıyorsunuz. büyüdükçe herşeyi idrak ettikçe psikolojisi bozulacak.... oğlunuzu gerçekten düşünüyorsanız,kendi ayaklarınızın üzerindede durabiliyorsanız ki duruyorsanız,alın oğlunuzu bu adamı yalnızlığa mahküm edin. hoş o bu kafayla kendileri hemen birini bulacaktır o başka.
utanmadan bunu söylüyor diyorsunuz da...
utanma bu adamda yok ki...

oğlunu yanlızda büyütebilirsin.böyle bir babanın yanında böyle mutsuz bir aileyken oğlunuzda sağlıksız kendine güveni olmayan bir birey olrak büyüyebilir bunu yapmayın bir an önce ailenize anlatın konuyu ve boşanın bence daha çok gençsiniz yaaa bir ömür böyle nasıl geçer ..

Sen eşini sevsen aşkından gebersend enereye kadar katlanabilirisn bunca yaşananara, bunca laflara,
İşin gücün var
arkadaşın değiği gibi oğlunu bi su vermek için 10 dakka yalvartan adamdan oğluna ne baba olur nede sana hayırlı bir koca.
bide ikinci çocuk falan diyorsun bacım sen iyimisin.
evliliğinin sonu varmı sence dünya hali boşver sen 2. cocuğu.
bir an önce kurtulmaya bak...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…