Tatilde bebek??

Bir yasindaki bebek cam kavanozda meyve püreleri yiyebilir. Ben disarida hep bunlari kullandim. Hatta evde bile sebzeli olanlarini isitip verdim.
Diger bir konus ise, icinize cok sinmediye gitmeyin. Yani cocuk bu, aniden ateslenirse oralarda bir de hastanelerde ugrasmak istemezsiniz. Biz istanbulda gezerken bile atesi var diye yarim günü hastenede gecirmistik. Ki birseyi de yoktu ama testler yaptirdik evden uzagiz diye. Benim kizim iki yasinda iki yurt disi, iki de memeleket gördü. Ama illaki yollarda eziliyor cocuk. Hele ki o tempoya uymasi cocuk icin bazen zor olabilir. Yerini ariyor, düzenli uyumak istiyor.
Ne bileyim gitmeyin diyesim geldi Hani söyle otelde oturcaksiniz bebege göre disari cikacaksiniz falan deseydiniz. Hiiic haddim degil gerci =) Ama söylemeden de duramazdim herhalde. Ben cok pimpirikliyim de.
Gerci benimkinde de var bir huysuzluk fakat 40 dakikadar fazla bebek arabasinda da durabilmisligi yoktur.
Simdiden size hayirli yolculuklar diliyorum. Konservelerden baska careniz yok gibi duruyor. Valizde sikinti yapmazlar sanirim elde tasittirmiyorlar. Bol bol meyve getirin.

Ablacim erkek arkadasim askerde suan ama gitmeden once havaalaninda calisiyordu. Sivi kavanoz mamalar icin izin vermiyorlarmis fakat bebek oldugu icin ucakta kullanabilecegi miktara izin veriliyormus. Bazen o mamayi insanlara tattirdiklari bile oluyormus guvenlik acisindan Sen yine su toz olanlara yakin durmaya bak. Ne bilim tarhana falan diyen olmus. Yada hazir toz sebze corbalari tarzinda. Ay bilemedim Madem ki hersey hazir bu saatten sonra yorum yapmamak lazim pek :) Iyi yolculuklar umarim hersey istediginiz gibi olur.

1 yaşında bebek otel menülerinden bazılarını yiyebilir . arada kalan zamalarda da kaşık maması bebe bisküvisi gibi şeyler verirsiniz

Bebek olmadan önceki alışkanlık, ani karar :)
3 aileyiz hepimizin bebekleri yaşıt.
Önceden de birlikte tatile giderdik bebekle ilk olacak.
Yazın bir ege turu yaptık ama Türkiye den rahat yer yok :)
Ovv 3 tane 1 yaşında çocukla mı gideceksiniz? Ve tur?
Umarım tur sadece sizin arkadaşlarınızdan oluşuyordur

yanlis anlamayin ama bir yasindaki bebegi her yere goturmeseniz keske. yani Avrupa ulkeleri cok rahat oluyormus cocukla hem de yeme icme bakiminda elinizin altinda hersey ama ortadoguyu bilemedim. hele ki israil filistin? yani ben gaziantep gezimi iptal ettim su olaylar vs den oturu oralar da tehlikeli olmaz mi? Gerci dusunmussunuzdu bunlari da oyle gitmeye karar vermissinizdir tabii bize dusmez.

Birlikte gittiğimiz arkadaşlardan 3 u doktor. Bebeğim genelde gezmeye alışkın. Yurtiçi şu ana kadar 5 seyahatimiz oldu. İkisi 10 günün üzerinde. Ergonomik kanguru kullanıyorum, evdeyken bile çoğu zaman öğle uykusunu kanguru da uyur saolsun :) eşim de yardımcıdır. Biraz bunlara güvenerek yola çıktım. Sadece yemek problemi kafama takıldı. Ama ona da saolsun arkadaslar, buradan çok güzel fikirler geldi.
Gitmemek aklımdan geçti ama nereye kadar :) Çokta kısıtlamak istemiyorum kendimi bebek var o olmaz bu olmaz diye.

Teşekkür ederim :) kavanoz mamalarda miktar sınırı var ama ucak yolculuğu zaten uzun değil 2 saat bile surmuyor. Geri kalanı da güzel paketleyip bagaj vermeyi planlıyorum. Ama nolur nolmaz diye barkodlu ürünlerden bol bulunduracagim yanımda :) teşekkür ederim.

Ovv 3 tane 1 yaşında çocukla mı gideceksiniz? Ve tur?
Umarım tur sadece sizin arkadaşlarınızdan oluşuyordur
3 tane 1 yaşındaki çocuğa 10 kişi bakacağız :) inşallah sağ salim gidip gelmeyi umuyor. Bizden başka bir 10 kişi daha var. Dikkatliyiz bu konuda kimseye rahatsızlık vermeyiz, vereceğimizi düşünürsek birkaç gün Otel tatili yapmış oluruz :)

Güvenlik problemi yok, daha ay başında ailem oradaydi. Bir kaç ay önce giden yabancı bir arkadaşım da sadece bir kere kaba davranan bir asker olduğunu söyledi. Yani kaba davranıştan kasıt surat ifadesi falan :)
Antep e geçen yıl hamileyken bir haftasonu git-gel yaptım, şu an daha ilerlemisse bilemiycem ama şehir merkezinde ve turistik yerlerde sıkıntı yoktu. Sadece bindigimiz bir taksici akşam hava kararınca dışarıda olmasaniz iyi olur dedi. Ki gün boyu gezince aksama hal kalmıyordu zaten.
Orada yaşayan birilerine de onaylatıp gidin bence :)

pirinç unu götürebiliosan yanında can kurtarıcı olur ya da irmik sutle karıştırıp muhallebi yapılabılır içine bıraz pekmez ya da meyve ???

eğer bir asya ülkesine gitmeyecekseniz her yerde yoğurt bulursunuz hatta daha organiğini bulursunuz malum asyada şekerli yoğurtlar.çorba deseniz bence yanınıza tarhana alın götürün orda rica edersiniz suyla karıştırıp kaynatıp getirirler malum tuzlu vermiyorsunuzdur..atıştırmalıklarını götürün en büyük numarasından mamanızı alın bir kutu biberonla beraber ...idare edersiniz bence.ızgara tavuk et verebilirsiniz zaten

ya bide öğlen yemeği olmayan gezi mi olur işkence çekmeye mi para ödediniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…