Tatilde bebek??

kendin evde bebe biscüvisi yap cam kavonoza koy bir hafta kullanılabiliyor zaten orda da işini görür
tarifi atıyorum
3 çay bard. tam bugday unu
1 cay bard. irmik
1 cay bard. princ unu
1 cay bard. zeytinyağ
1 çay bard. yogurt (ev yogurdu)
1yumurta sarısı
3 yemek kasigi pekmez
1 elma rendesi ( ben yarim elma yarim muz kullandim)

Tum malzemelelr karistirip istenilen sekil verilir.180 derecede onceden isitilms firinda pisirilir.

Yogun bir gezi peogramina nasil bebekle sizi kabuk ettiler ben onu anlamadim. Ben kizkardesimle bir hafta akdeniz turuna gittim, yurtdisi dan ayirttik, kizini yaninda goturemedi ama iyi ki goturmemis. O kadar yogunlukta cocukla ugrasacaktik birde. Tatilimizden bir halt anlamazdik. Normal yolculuk neyse ama gezi programlari asiri yogun. Türkiye de izin veriyorlar demek ki..

Filistin mi?

Yani İsrail sıkıntı olmaz iyi hoş da, Filistin'i bilemedim hem de minicik çocuklarla, Allah esirgesin sizi.

Ben buzdolabi posetlerine corba koyup dondururdum kizim kucukken.
Onu da buyuk termosa buz kasetleriyle birlikte yerlestirirdim. 12 saat kendi aracimizla yolculukta cozulmeden otele kadsr gidebiliyorduk.
Sonra otelde icecegi zaman cozdurup isitiyordum, ciddi sekilde kurtarici oluyordu. Tabi yurt ici tatilde:)

Filistin ve İsrail tatil için ne kadar uygun bilemedim,çocukla yani,malum cikcikli bir bölge Allah esirgesin
Turist olarak gidildiginde bir sıkıntı yok. Hatta muhtaçlar diyebilirim. Ay başında benim ailem oradaydi. Herhangi bir güvenlik sıkıntısı olmadığını söylediler.
Teşekkür ederim :)
Grup çok kalabalık değil, 20 kişinin 10 u zaten arkadaş olarak biziz. 3 te bebek var. Bende biraz geri adım atıyordum ama herkes hallederiz bakar kaç kişiyi deyince tamam demis bulundum :)
Filistin mi?

Yani İsrail sıkıntı olmaz iyi hoş da, Filistin'i bilemedim hem de minicik çocuklarla, Allah esirgesin sizi.

Turist oldugunuz sürece sıkıntı yok.
Güvenlik problemi yok ama Hollandalı bir arkadaşım söylemişti, Hristiyan müslüman ateist Farketmiyor kaba davranabiliyorlar diye.

Çok iyi fikirmis gerçekten. Bunu da düşünebilirim. Gitmeden bir deneyeyim. 5 gun var ama bu akşamdan denerim :)

Size ne akıl verim bilemedim..Benim bi kızım var tam cadı..Dışarıda yemek yemesi sorun emmesi sorun uyuması sorun..Arabayla sehir içinde bir yere giderken bile burnumuzdan getiriyor..Zaptedemiyoruz bir türlü...Sizin gibi gezen ailelere ne özeniyorum bilsenizBen cesaret edemiyorum bir türlü çünkü gezmeyi suan.Iyi tatiller

Aç kalmaz merak etme. Sütlaç, muhallebi idare edersin.
Biraz rahatladım açıkçası buradan güzel önerilerde geldi. Normalde yaptıklarımı bile orada nasıl yaparım paniği yapmışım yok yere :) teşekkür ederim :)

Ben tatile gidecek olsam 1 yaşındaki bebeğimi götürmezdim anneme emanet ederdim yurt dışı nihayetinde havası suyu iklimi böceği aşı ekmeği değişik bulaşıcı hastalık falan olur Allah korusun risk edemezdim. Evet ayrılmak çok zor olur ama bu tehditlerdense mis gibi evde bakım iyidir hem daha aklı yetmiyor 5 gün idare edilir....

Aslında o dedikleriniz bizde de problemdi ama gide gele çocuk alisti. Yurt içi 4-5 kere gittik zaten. Çok şükür cennet vatan. Nereden yardım istesen yardım eden oluyor :) kaldığımız otelin mutfağına girmisligim var :)
sende biraz buyunce gitseymisin su tatile. ufak cocukla zor

Haklılık payınız var, şimdi kendimizi geri çekersek hep cekeriz gibi geliyor. Biraz da o yüzden basetmeyi öğrenmek lazım. Ben biraz evham yapıyorum çocuğa eziyet olmasın diye. Biraz da sartlari cok degerlendirmeden her seyi yesin istiyorum ama gerek yok sanirim :) eşime sorsan 5 günde açlıktan ölecek degil, formul mama, meyve, en kötü diyor.

Bebeğim çok hareketli ne annem ne de kayinvalidem sorumluluğunu almak istemez. Doktora sorduk, ekstra aşı vs gerekli mi diye hic bir sey gerek yok dedi. Sadece sıcağa dikkat etme konusunda uyarı aldık. O da sanırım önümüzdeki hafta Türkiye için de geçerli :)

afrikaya gitmiyorsun herhalde yok ekstra asilar avrupa icin öLe seylere gerek yok. üstelik acliktan ölmezsiniz merak etme almanyada yasiyorum masllahim var::) her yer yemek dolu abartmayin

afrikaya gitmiyorsun herhalde yok ekstra asilar avrupa icin öLe seylere gerek yok. üstelik acliktan ölmezsiniz merak etme almanyada yasiyorum masllahim var::) her yer yemek dolu abartmayin
Avrupa ya gitmiyorum, israil-Filistin :)

İki oğlum ile çok seyahat ettik genelde gittiğimiz yerde illaki yenilebilir bir şey bulduk okadar sorun etme çocuklar acıkınca herşey yer merak etme canım. İyi tatiller dilerim

O zaman sıkıntı yok. Ben 1 aylık bebekle ülke değiştiriyorum bir şey olmaz İyi eğlenceler..
Bebeğim henüz 1 aylık olduğu için mama tavsiyesi veremiyorum ama açlıktan ölünmez onu biliyorum idare edersiniz
Mutlaka yiyecek bulunur..

Küçük su kaynaticilarindan alın mutlaka. Tarhana diyecektim ama sorun olur diyorsunuz. Gene de güvenilir bir yerden barkodu olan tarhana bulun derim. Bir de nudo makarna var içine sıcak su koyarak 5 dakikada hazırlanıyor. İçerisinde baharatı felan ayrı pakette onları katmadan bebeginize verebilirsiniz. Hatta kendinize de bu makarnalardan koyun yiyemediginiz zaman sizi de idare eder. Çorba kasesi gibi paketleri var onun içerisinde hazırlanıyor zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…