Tatil ve annem

Şekerim yurtdışında yaşayan biri hele torunlar da varsa Türkiye’ye gelip de aileye uğramazsa sıkıntı olur iki kere iki dört. Madem aileyi ziyaret etmeyeceksiniz niye ille de Türkiye tatili yapıyorsunuz keşke yurtdışında bir yer seçseydiniz kafanız ağrımazdı. Şimdi herşeyi ayarlamışsınız alttan alın annecim bu seferlik böyle olsun çok darlandım çocuklarla seneye alıcam gönlünü filan deyin

ama bunun bir sonu yok emin olun.
biz de geçen yaz türkiyeye tatile gittik, aileleri de ziyaret ettik, bir hafta kadar da kendimiz ailecek tatil yaptık, döndüğümüzde kv trip atıyordu, meğer o da gelmek istiyormuş sanırım. ki yıllardır evliyim, birlikte tatil yapmak gibi bir kültürümüz yok. ama yurtdışından geldin diye türkiyedeki tüm zamanını onlarla geçirmeni istiyorlar. bu da aslında saçma oluyor.
konu sahibi de sürekli birlikte tatil yapıyormuş, bir kez de böyle plan yaptığında triplerle karşılaşmış. bence çok motivasyon düşürücü. böyle zorunda gibi olarak yaşanan ilişkiler zamanla kopuyor.

siz tatilinizi yapın, anneniz sonra size ziyarete gelip torun görsün.

Annem yari zamanli bir iste calisiyor, yine de gelebilir ama bütün masraflari biletleri benim almam gerekir.E her seferinde annem icin harcama yapmam hos olmuyor esim de ailesine harcama yapmiyor cünkü. Zaten cok degil bir seneye hep gidecegim memlekete bebegim büyüdügünde. Evimde agirladim o konu da ayri, yapamadik ayni evin icinde biz. Misafir takilmayi seviyor.
Yurt disindan geliyorum diye gercekten bizden cok beklentileri var milletin. Bütün yil harap oluyoruz iki gün dinlenmek istiyoruz, el öpmeler, cikolata tasimalar, ev ziyaretleriyle zaten tatil tatil olmaktan cikiyor evine gitmedigim dariliyor hemen burnu kavaya kalkti bak gelmiyor diyorlar pesinden. Bütün sene esim gece gündüz calisiyor, ben de tüm yil evimde cocuklarima bakiyorum destek almadan, gezmeden dinlenmeden. Bütün yil köyde ev oturmasi yapan tiplerin benden beklentileri zaten yoruyor beni.
Tüm yil esim de ben de bittik yorgunluktan. Bu tripleri de yememeydim iyiydi.

Annem yari zamanli bir iste calisiyor, yine de gelebilir ama bütün masraflari biletleri benim almam gerekir.E her seferinde annem icin harcama yapmam hos olmuyor esim de ailesine harcama yapmiyor cünkü. Zaten cok degil bir seneye hep gidecegim memlekete bebegim büyüdügünde. Evimde agirladim o konu da ayri, yapamadik ayni evin icinde biz. Misafir takilmayi seviyor.
Yurt disindan geliyorum diye gercekten bizden cok beklentileri var milletin. Bütün yil harap oluyoruz iki gün dinlenmek istiyoruz, el öpmeler, cikolata tasimalar, ev ziyaretleriyle zaten tatil tatil olmaktan cikiyor evine gitmedigim dariliyor hemen burnu kavaya kalkti bak gelmiyor diyorlar pesinden. Bütün sene esim gece gündüz calisiyor, ben de tüm yil evimde cocuklarima bakiyorum destek almadan, gezmeden dinlenmeden. Bütün yil köyde ev oturmasi yapan tiplerin benden beklentileri zaten yoruyor beni.
Tüm yil esim de ben de bittik yorgunluktan. Bu tripleri de yememeydim iyiydi.

öyle diyene siz benim evime gelin önce diyin.
ay çok sinir oluyorum.
ben de yıllardır gurbetteyim, Türkiyede yaşarken de memlekete 4-5 saat mesafedeki başka şehirde yaşıyordum, aynen ailemi ziyarete gittiğimde, hayırsız hiç uğramıyon diyorlardı.
ilk zamanlar hak verip ne hayırsızım diyordum :) şimdi direk benim de evim var buyurun gelin bir kez siz, ben size daha çok zaten geliyorum diyorum, aaa bir bakmışsın sohbet bitmiş.
Onlar totolarını kaldırmayacaklar hep senden bekleyecekler. ne rahat iş dimi :)

annenin masrafları olayına gelirsek, zaten anneniz çalışmıyor olsa bile mevcut döviz kuru ile gelmesi neredeyse artık imkansız eğer ki çok zengin değilse. benim ailem de geleceği zaman tüm masraflarını ben karşılıyorum. eşimin ailesi için de bu durum geçerli tabi.
bence bu işi sıraya oturtursanız siz de vicdanen rahat edersiniz. Anneniz gelip gitsin mesela, bir kaç ay sonra da eşinizin ailesini davet edin, ya da maddiyatınıza göre bir sene bir aileyi diğer sene diğer aileyi davet edin. benim çocukların 2-3 ayda bir okulları bir iki hafta tatil oluyor mesela, ben o sürelerde ilgilenmeli için davet ediyorum. Hem onlara tatil gibi hem torun görme sevme gibi oluyor.

öyle diyene siz benim evime gelin önce diyin.
ay çok sinir oluyorum.
ben de yıllardır gurbetteyim, Türkiyede yaşarken de memlekete 4-5 saat mesafedeki başka şehirde yaşıyordum, aynen ailemi ziyarete gittiğimde, hayırsız hiç uğramıyon diyorlardı.
ilk zamanlar hak verip ne hayırsızım diyordum :) şimdi direk benim de evim var buyurun gelin bir kez siz, ben size daha çok zaten geliyorum diyorum, aaa bir bakmışsın sohbet bitmiş.
Onlar totolarını kaldırmayacaklar hep senden bekleyecekler. ne rahat iş dimi :)

annenin masrafları olayına gelirsek, zaten anneniz çalışmıyor olsa bile mevcut döviz kuru ile gelmesi neredeyse artık imkansız eğer ki çok zengin değilse. benim ailem de geleceği zaman tüm masraflarını ben karşılıyorum. eşimin ailesi için de bu durum geçerli tabi.
bence bu işi sıraya oturtursanız siz de vicdanen rahat edersiniz. Anneniz gelip gitsin mesela, bir kaç ay sonra da eşinizin ailesini davet edin, ya da maddiyatınıza göre bir sene bir aileyi diğer sene diğer aileyi davet edin. benim çocukların 2-3 ayda bir okulları bir iki hafta tatil oluyor mesela, ben o sürelerde ilgilenmeli için davet ediyorum. Hem onlara tatil gibi hem torun görme sevme gibi oluyor.

Esimin ailesi burada yasiyor ama yine de beraber tatil plani yapmama karari aldik esimle.
Biliyor musun tatilde de evdede cocuklara zaten hep ben ve esim bakiyoruz, iki sevip birakiyorlar ve tüm yük benim omzuma biniyor, baslarim öyle tatile.
Annemi dogumuma cagirmistim, anlasamadik, cok trip atti. Yemek yapmadi hep kavgali olduk ayni evin icinde, gezmek istedi ama söyleyemedi asti suratini oturdu evde üc ay. Cani sikildi.
Simdi de cagirmak istemiyorum derdini cekmemek icin, cünkü öyle gezmeli tozmali bir hayatim yok. Kimim kimsem yok, annem misafiri cok sever, benle konusmaz onlarla konusur olmayinca da cok sikildi. Ama amac bana yardimdi zaten burnumdan geldi, tövbe dedim bir daha.
Yüzü gülsün cocugum azicik toparlaninca disarda yemeklere götürdük hani agzindan beyendim lafini cikartamiyorum. Hep burun kiviriyor Türkiyeyle kiyasliyor burasi kötü sonucu cikiyor. Ya kötü bile olsa kizina denir mi bu, ya gercekten kötü bir ülkede yuvam olsaydi, o zaman da mi böyle davranacakti diyorum.
Neyse bu konular böyle iste, ama tatil soz konusu olunca gelmek istyior, büyük diye onu el üstünde tutalim istiyor. Ama bunlari yapacak gücüm ve enerjim yok.

Esimin ailesi burada yasiyor ama yine de beraber tatil plani yapmama karari aldik esimle.
Biliyor musun tatilde de evdede cocuklara zaten hep ben ve esim bakiyoruz, iki sevip birakiyorlar ve tüm yük benim omzuma biniyor, baslarim öyle tatile.
Annemi dogumuma cagirmistim, anlasamadik, cok trip atti. Yemek yapmadi hep kavgali olduk ayni evin icinde, gezmek istedi ama söyleyemedi asti suratini oturdu evde üc ay. Cani sikildi.
Simdi de cagirmak istemiyorum derdini cekmemek icin, cünkü öyle gezmeli tozmali bir hayatim yok. Kimim kimsem yok, annem misafiri cok sever, benle konusmaz onlarla konusur olmayinca da cok sikildi. Ama amac bana yardimdi zaten burnumdan geldi, tövbe dedim bir daha.
Yüzü gülsün cocugum azicik toparlaninca disarda yemeklere götürdük hani agzindan beyendim lafini cikartamiyorum. Hep burun kiviriyor Türkiyeyle kiyasliyor burasi kötü sonucu cikiyor. Ya kötü bile olsa kizina denir mi bu, ya gercekten kötü bir ülkede yuvam olsaydi, o zaman da mi böyle davranacakti diyorum.
Neyse bu konular böyle iste, ama tatil soz konusu olunca gelmek istyior, büyük diye onu el üstünde tutalim istiyor. Ama bunlari yapacak gücüm ve enerjim yok.

e yani tatile anne kv götürmenin olayı odur, onlar çocuklarla ilgilenir zaman geçirir sen de az kafa dinlersin. yoksa ne gereği var, başka zaman mı kalmadı annenle de başka zaman görüşürsün, illa tatilde dip dibe olmaya gerek mi var.

bence eğer ki eşinizin ailesi ile aynı yerde yaşıyorsanız, annenizin size gelip gitme masraflarını karşılayabilirsiniz. bu konuda vicdan azabı çekmeyiniz. Ama tatile gitmek ise farklı, yani özellikle eşiniz açısından düşünürsek hiç hoş değil. sizin yerinizde olsam kendim yanlız kalmak sitiyoruz demeye çekiniyorsam eşime atarım suçu. Anne x çekirdek ailece gitmemizi istiyor derim. Sen torunları özlediysen sonra tatilini ayarlayıp bize misafir olarak gel dersiniz. bu aralar annenizi istemiyorsunuz yorumlarınızdan anladığım. O yüzden de iler ibir tarih için konuşursunuz. işte yılbaşında gel gibisinden veya seneye sen ayarla bize gel gibisinden. bundan sonra eşim tatillerde yanlız olalım istiyor, seninle artık ayrı plan yapalım da diyebilirsiniz direk.

Zaten bunlari biliyor, anlattim. Tabi dinleneceksin diyor falan ama son anda öyle bir telefon geldi, gelmek ister gibi.
Plani yaptik bile,hepsini bildigi halde.
Neden böyle birsey yapar ki insan.
Evet yasliligi tripleri geldi beni buldu, ömrü boyu herkesi idare eden kadin bana baya bir surat yapti, ayni ev icinde bunaldik.
Ne mi yapti.. Birincisi yemek yapmadi, yemek yaparim rahat edersin kizim diyordu gelmeden önce, alisverise bile cikmayi reddetti. Tabi ben kizdim, ben kizdi olunca o trip atti.
O evde olmasa yemek yetistirme derdim olmaz esim isten gelip asla yemek sormaz karnini doyurur ama annem misafir gibi takildigi icin yemek yapmazsam onu ac birakmis olacagim icin beni yemek stresine soktu.
Gelme sebebi yardimdi.. Beni en cok sinirlendiren bu oldu.
Bir de kaynanam her zamanki gibi olay cikardi ama hep ayni seyler anneme anlatirdim, bu sefer ben böyle olacagini bilsem giderdim dedi benim akrabalarim var ben durmam dedi, e bu durumu ben senelerdir yasiyorum bu burnu büyüklük simdi ki geldi. Ki bana yardima geldin, o kadar ugrastik pasaport ucagina kadar herseyi ben aldim ne demek baskasina giderdim bilseydim.
E anne dedim beni de mi birakip gideceksin yeni dogum yapmis ameliyatli halimle bu istemedigin insanlarin icinde dedim.
Mal mal bakiyo birsey demiyor, kendini kurtarmak daha önemli.
Sonradan konustum bile anlamadim falan diyor, cok iyi biliyorum heyheylenmesini ama odaya girip cikmamasini kaynanamlar eve gelince ergen gibi odadan cikmamasini sonradan arayi düzeltince de onlarla kanka olmasini.
Ben umurunda degilmisim. Onlarla iyi gecinme derdinde birtek.
Valla yıne de anandır sen kırmadan en az hasarla halletmeye bak bu konuyu. Allah korusun kaybedınce cok vıcdan yaparsın uzaktasınız cunku. Ben kendı adıma annemı her gun gorurum kaynanamada annemede mınıbusle yarımsaatlık mesafedeyım ama ıllakı gıderım rutın ıslerını yaparım alısverısını yaparım yemek yaparım kı sadece annem yorulmasın dıye bızde arada sendelıyoruz ama ben yınede asla bırakmam annemı gıdemedıgım gun olursa o gun en az 5kere konusuruz bız cok duskunuz bırbırımıze hamd olsun. Sızde gecmıse bı sunger gecın nasıl analar affedıcıdır cocuklarda oyle olmalı. Zaten kaynanalarla problem yasıyoruz cogumuz barı annelerımızle yasamayalım

e yani tatile anne kv götürmenin olayı odur, onlar çocuklarla ilgilenir zaman geçirir sen de az kafa dinlersin. yoksa ne gereği var, başka zaman mı kalmadı annenle de başka zaman görüşürsün, illa tatilde dip dibe olmaya gerek mi var.

bence eğer ki eşinizin ailesi ile aynı yerde yaşıyorsanız, annenizin size gelip gitme masraflarını karşılayabilirsiniz. bu konuda vicdan azabı çekmeyiniz. Ama tatile gitmek ise farklı, yani özellikle eşiniz açısından düşünürsek hiç hoş değil. sizin yerinizde olsam kendim yanlız kalmak sitiyoruz demeye çekiniyorsam eşime atarım suçu. Anne x çekirdek ailece gitmemizi istiyor derim. Sen torunları özlediysen sonra tatilini ayarlayıp bize misafir olarak gel dersiniz. bu aralar annenizi istemiyorsunuz yorumlarınızdan anladığım. O yüzden de iler ibir tarih için konuşursunuz. işte yılbaşında gel gibisinden veya seneye sen ayarla bize gel gibisinden. bundan sonra eşim tatillerde yanlız olalım istiyor, seninle artık ayrı plan yapalım da diyebilirsiniz direk.

Evet haklisiniz bu aralar istemiyorum. Misafir kaldiracak gucum yok. Gece boyu emziriyorum evimi zor topluyorum uykusuz.um. cocuklar buyuyunce daha az yorulacagim o zaman gelsin. Ama su psikolojide kaldiramiyorum. Cok uzdu beni esasen.

Merhabalar. Kisaca ön bilgilendirme yapayim.
Yurt disinda yasiyorum, iki kücük cocugum var alti senedir evliyim. Gecen sene bebegim durmayacagi icin tatile cikmadim, ondan önce de agir hamilelik süreci gecirdim, iki hamilelimde agirdi, senelerdir dinlenemiyorum, uyuyamiyorum..Bu sene bir cesaret gidelim dedik, dinlenmek icin hala kucugum cok huysuz uyumaz gece emer. Ama bir hafta kendimize ayiralim dedik gidiyoruz insallah. Ama memlekete gitmiyorum daha önce bebegimle gitmistim ve cok yorulmustum, yol boyu aglamisti alti saat sürmüstü yol ama üc gün hasta yatmistim.
Simdi ise gitmek istemiyorum seneye gidecegim.
Annem gece aradi beni memlekete gitmeycegimi bilmesine ragmen daha önce konusmamiza ragmen o da tatile bizimle beraber gelmek istedigini ima etti. Konusmadan onu cikardim, söz söylemedi.
Cocuklarimi özledin anne dedim, hayirlisi olsun dedi, bir görürdüm dedi sacmaladi.
Anne dedim gelmeyecegimi aylardir biliyorsun simdi neden diyorsun ona göre ayarlardim kendimi dedim.
Bilsem bu kadar istedigni disimi sikar yine de giderdim.
Ama biletler alismis, otel ayarlanmis, plan yapilmis.
Birkac hafta kalmis anlamsiz bir telefin konusmasi yaptik.
Cikardigim sonuc bizimle gelmek istemesi ama inanin en son onu ikinci dogumuma getirmistim ugrasip yurt disina, burnumdan geldi, büyük ihtimal gezmek istiyor, burada cok trip atmisti, ne yapalim benim hayatim böyle ehliyetim yok yeni dogmus bebekle nasil gezdireyim seni,zaten istedigini söylemez susar ya da trip atar. Lohusaligim burnumdan geldi.
Nesye ben iki sene icinde sinirsel acidan kendime ancak gelirim memelekete gitmeyeyim, yorulmayayim dedim.
Cünkü hala uyumuyorum ve cok yoruluyorum iki cocukla, tek basima bakiyorum hastalanirim yine de yatamam.
Annemle de en son görüsmemizde tatsiz seyler yasdik, ona karsi güvenim pek kalmadi, kalbim cok kirildi.
Beni cok da önemsemedigi gördüm, anne kiz iliskimiz yokmus onu anladim, o travma gibiydi hala da atlatamadim.
Ama annem hala magdur edebiyati yapar, hatta bana ayni halana benziyorsun cemkiriyorsun demisti, halamdan nefret eder beni ona benzetti.
Zaten zor hamilelik gecirmisim, lohusayim, cok tribini yedim, yemek yapmadi halbuki yardima gelmisti. Strese soktu beni misafir gibi durdu hep.
Neyse gecmis konular ama ben bu tatili esimle gecirmek istiyorum
O telefon bana cok koydu, sanki onu istemiyormusum gibi oldu. Onu da almami bekledi, madem Türkiye ye geliyorum onu da görmem gerek ya hani. Kime sorsam belki beni suclar kadincagiz evladini görecek diye..
Ama ben böyle hissedemiyorum. Aramizdaki bagi cok zedeledi.
Ikincisi ben zaten onu tatile cikardim neredeyse tüm tatillerimde, simdi de beklentisi mi oldu acaba.
Evlendigimden beridir, nereye gitsem otelde konakladim ona da ayri oda tuttum.
Yapmadim degil, ama simdi cagirmadim diye trip atar gibi konusmasi canimi sok sikti.
Hayir kaynanami da istemiyorum, dogal olarak annemi de getiremem. Ama kendini madur ediyor konusmalarinda hakki görüyor hissediyorum, hissettiriyor. Simdi de torun görcem hakli sebebi var.
Canim sok sikildi, daha önceden yaptim elimden geleni, onlari bilse de icimi rahat ettirse. Simdi annesini istemeyen yüzüne bakmayan evlat ilan edilecegim biliyorum.
Nasil konusuyorsa amaan sen anneni sallamazsin gibi konusanlar oluyor, cevreye de kendini hep melek gösterip benim sallamayan taraf oldugunu hissettiyor galiba, yasadiklarimdan onu cikardim.
Beni büyüttü, besledi hakki ödenmez ama bana bu yaptigi psikolojik baskiya dayanamiyorum, memnun olsa da bana bunu hissettirmese.
Benim de colugum cocugum var düsünmem gereken, bir bütcem var.
Durumumuz iyi her gittigimde elim dolu giderdim, para da verirdim ama ben calismiyorum hali hazirda, ona ragmen aile bütcemden yapiyorum yine de yaranamiyorum gibi hissettiriyor.
Bu telefon konusmasi neydi, canim cok sikildi.
Eskiden bildigim annem degil cünkü, kücükken onu farkli görürdüm. Simdi ama yaptiklariyla beni yaraliyor ve ben degil de baskalarina yarnam derdinde ben umurunda degilim biliyorum malesef.
Üzerimde baski hiseetim, vicdan yaptim.
Tatilim baslamadan zehir oldu.
Üzerimden yük varmis gibi, küfür edip tatile cikmayasim var resmen.
Bana bunu neden yasattin..

Neden zehir olsun tatiliniz başlamadan siz zaten zamanında goturmussunuz tatile de eee bu neyin vicdani böyle...

Huzurunuz olmayacaksa ne diye gotureceksiniz yanınızda annenizi ben olsam goturmem. Herkes bir sene boyunca çalışıp bir hafta iki hafta tatili dört gözle bekliyor. Tatil demek huzur demek rahatlık demek.

Huzurunuzu ve rahatinizi bozacak kişileri tatilinize goturmeyin. Ne derse desin anneniz eşinizle baş başa gidin.

Valla yıne de anandır sen kırmadan en az hasarla halletmeye bak bu konuyu. Allah korusun kaybedınce cok vıcdan yaparsın uzaktasınız cunku. Ben kendı adıma annemı her gun gorurum kaynanamada annemede mınıbusle yarımsaatlık mesafedeyım ama ıllakı gıderım rutın ıslerını yaparım alısverısını yaparım yemek yaparım kı sadece annem yorulmasın dıye bızde arada sendelıyoruz ama ben yınede asla bırakmam annemı gıdemedıgım gun olursa o gun en az 5kere konusuruz bız cok duskunuz bırbırımıze hamd olsun. Sızde gecmıse bı sunger gecın nasıl analar affedıcıdır cocuklarda oyle olmalı. Zaten kaynanalarla problem yasıyoruz cogumuz barı annelerımızle yasamayalım

Annemin Bana deger verdigini hissetsem daha farkli dusunurdum. Hissedemiyorum. Anne kiz iliskimiz cik zayif. Eskiden de kendi Beni yanina almazdi, Ben giderdim pesinden misafirlige, gel gidelim demezdi

Neden zehir olsun tatiliniz başlamadan siz zaten zamanında goturmussunuz tatile de eee bu neyin vicdani böyle...

Huzurunuz olmayacaksa ne diye gotureceksiniz yanınızda annenizi ben olsam goturmem. Herkes bir sene boyunca çalışıp bir hafta iki hafta tatili dört gözle bekliyor. Tatil demek huzur demek rahatlık demek.

Huzurunuzu ve rahatinizi bozacak kişileri tatilinize goturmeyin. Ne derse desin anneniz eşinizle baş başa gidin.

Konu Anne olunca isin rengi degisiyor ya hani. Anne sonucta, ama cok bunaldim. Ama bencilce davraniyor hissediyorum. Aramizda buzlar erimedi tamamen kalbim kirik ona karsi. Psikolojik baski hissettim konusmada

Annemin Bana deger verdigini hissetsem daha farkli dusunurdum. Hissedemiyorum. Anne kiz iliskimiz cik zayif. Eskiden de kendi Beni yanina almazdi, Ben giderdim pesinden misafirlige, gel gidelim demezdi
Olsun o yınede annenız. Hıcbırsey yapmasa bıle sızın aıle olmanızda hayata gelmenızde en buyuk etmen. Kendınızı kınle hırsla gaza getırmeyın benım fıkrım bu yonde.

Olsun o yınede annenız. Hıcbırsey yapmasa bıle sızın aıle olmanızda hayata gelmenızde en buyuk etmen. Kendınızı kınle hırsla gaza getırmeyın benım fıkrım bu yonde.

Farkindayim, Ben de anneyim ne kadar kizarsam kizayim sarilirim evlatlarima. Küssen taraf o kizgin taraf Ben oluyodum. Azicik yakin davransa zaten yelkenler suya inecek. Aramiza cok sinir koydu. El kizi yapti Beni. Kalbim kirik yasadiklarimdan dolayi. Affedemiyorum, uzgunum. Keske baska Turlu olsaydi. Esim bile annemin Bana deger vermedigini hissetmis basindan Beri, Ben daha Yeni uyandim

Konu Anne olunca isin rengi degisiyor ya hani. Anne sonucta, ama cok bunaldim. Ama bencilce davraniyor hissediyorum. Aramizda buzlar erimedi tamamen kalbim kirik ona karsi. Psikolojik baski hissettim konusmada

Biliyorum bende çoğu zaman hareketlerine kızıyorum bazen kiriliyorum. Kızımın doğumunda hastanede anne sen git dinlen yoruldun ablam kalsın dedim diye surat beş karis çıktı gitti beni öyle ameliyatlı aglatti.

Bunlar zaten unutulmuyor. İyi olsun diye dediğim herşeyi başka yöne çekti. Geçen bayram kardeşim için ne yaparlarsa yapsınlar sen yine bugün cagirsa gidersin hemen dedim ki kardeşimin eşi doğumunda hepimize surat çocuğa mevlid yaptı çağırması bile bizi. Onu söyledim diye kızdı bayramda kapadı telefonlarını açmadı bayramı zehir etti.

Daha neler neler yani demem o ki siz birazda kendi aileniz ile vakit geçirin tatilide baş başa yapin galiba yaşlandıkça iyice bir tribe giriyorlar...

Biliyorum bende çoğu zaman hareketlerine kızıyorum bazen kiriliyorum. Kızımın doğumunda hastanede anne sen git dinlen yoruldun ablam kalsın dedim diye surat beş karis çıktı gitti beni öyle ameliyatlı aglatti.

Bunlar zaten unutulmuyor. İyi olsun diye dediğim herşeyi başka yöne çekti. Geçen bayram kardeşim için ne yaparlarsa yapsınlar sen yine bugün cagirsa gidersin hemen dedim ki kardeşimin eşi doğumunda hepimize surat çocuğa mevlid yaptı çağırması bile bizi. Onu söyledim diye kızdı bayramda kapadı telefonlarını açmadı bayramı zehir etti.

Daha neler neler yani demem o ki siz birazda kendi aileniz ile vakit geçirin tatilide baş başa yapin galiba yaşlandıkça iyice bir tribe giriyorlar...

Evet yasliliktan sanirim cok sinir bozucu

Zaten duramadim bir daha aradim anne torunlari mi özedin diyorum hayirlisi olsun diyor. Yahu desene kizim seni de önlari da cok özledim burnumda tütüyorsun, inan birseyler ayarlarim ama o da degil yani.
gelmek istiyor bizimle ama o gelince tatilim kalmiyor, cünkü onu memnun etmeye calisicam gittigim yerde, denize girecegiz, o girmez, e o yastaki kadina cocuk mu baktirayim ben bile pesinde kosarken perisan oluyor, beli agriyor zaten yardim edemez.
Ben kendime zor bakiyorum istedigim zaman yemek icmek istiyorum ama o gelince önce onu düsünmek zorundayim, senede birkac gün hakkim yok mu dinlenmeye.. O kadar yorgunum ki zaten o da biliyor. Canimi sikti cok, kötü evlatmisim gibi hissettirdi. Daha önce gezdirdim, o zamanlarda da tripli olurdu sadece gezmesine bakardi biliyorum. Yeni yeni görüyorum bizim anne kiz iliskimiz bile yok, herkes kendini düsünüyormus, ben de bu sefer kendimi düsüneyim dedim
Canını sıkma. Git güzelce yap tatilini. Vicdanını da rahat tut. Her şeyi bir kenara bırak, normal bir annen olsaydı bile yine de çekirdek ailenle tatil yapmaya hakkın var.

Bacim güzel güzel tatilini yap :dondurma: benim snnemde dün bütün tatil planlarimi suya atti :dondurma: umrumda degil. Tatilimi yapicam cünkü ihtiyacin var. Seninde ihtiyacin var hic vicdan yapma :KK200:

Şekerim yurtdışında yaşayan biri hele torunlar da varsa Türkiye’ye gelip de aileye uğramazsa sıkıntı olur iki kere iki dört. Madem aileyi ziyaret etmeyeceksiniz niye ille de Türkiye tatili yapıyorsunuz keşke yurtdışında bir yer seçseydiniz kafanız ağrımazdı. Şimdi herşeyi ayarlamışsınız alttan alın annecim bu seferlik böyle olsun çok darlandım çocuklarla seneye alıcam gönlünü filan deyin
Haklisin canim.. lakin yurt disinda yasayanlar icin diyorum fiyatlar cok ucuk..2 gunluk bi ev kiralasan bile cok pahali. Onun yerine bilet slip Turkiyeye gelip tatil yapmak cok daha mantikli.

Valla kv olsa kv deriz annede yapmiyo demekki. Bir daha haber vermeden tatile gidin. Herseyden haberide olmayiversin nolcak? Hepi topu 1 hafta ya zaten. Vicdan filanyapma sakin. Lohusa kadinin yanina gelip gezmek istemek valla pesh

Haklisin canim.. lakin yurt disinda yasayanlar icin diyorum fiyatlar cok ucuk..2 gunluk bi ev kiralasan bile cok pahali. Onun yerine bilet slip Turkiyeye gelip tatil yapmak cok daha mantikli.

Aslinda buralarda tatil daha ucuza geliyor bize sadece ucak bileti parasiyla tatil yapabiliriz aslinda. Türkiye ye gelirken en az bin euro ucak biletine gidiyor.
Ama tabiki Türkiye de yemek icmek ve hizmet cok daha uygun fiyatli.
Memleket olsun üc kurus fazla olsun dedik, yoksa arabamizla gidebilecegimiz akdeniz kiyilari yok degil, cocuklar büyüyene kadar araba yolculugu yapmak istemiyorum ama

X