Tatil ve annem

tatlialirim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2015
6.122
8.491
Merhabalar. Kisaca ön bilgilendirme yapayim.
Yurt disinda yasiyorum, iki kücük cocugum var alti senedir evliyim. Gecen sene bebegim durmayacagi icin tatile cikmadim, ondan önce de agir hamilelik süreci gecirdim, iki hamilelimde agirdi, senelerdir dinlenemiyorum, uyuyamiyorum..Bu sene bir cesaret gidelim dedik, dinlenmek icin hala kucugum cok huysuz uyumaz gece emer. Ama bir hafta kendimize ayiralim dedik gidiyoruz insallah. Ama memlekete gitmiyorum daha önce bebegimle gitmistim ve cok yorulmustum, yol boyu aglamisti alti saat sürmüstü yol ama üc gün hasta yatmistim.
Simdi ise gitmek istemiyorum seneye gidecegim.
Annem gece aradi beni memlekete gitmeycegimi bilmesine ragmen daha önce konusmamiza ragmen o da tatile bizimle beraber gelmek istedigini ima etti. Konusmadan onu cikardim, söz söylemedi.
Cocuklarimi özledin anne dedim, hayirlisi olsun dedi, bir görürdüm dedi sacmaladi.
Anne dedim gelmeyecegimi aylardir biliyorsun simdi neden diyorsun ona göre ayarlardim kendimi dedim.
Bilsem bu kadar istedigni disimi sikar yine de giderdim.
Ama biletler alismis, otel ayarlanmis, plan yapilmis.
Birkac hafta kalmis anlamsiz bir telefin konusmasi yaptik.
Cikardigim sonuc bizimle gelmek istemesi ama inanin en son onu ikinci dogumuma getirmistim ugrasip yurt disina, burnumdan geldi, büyük ihtimal gezmek istiyor, burada cok trip atmisti, ne yapalim benim hayatim böyle ehliyetim yok yeni dogmus bebekle nasil gezdireyim seni,zaten istedigini söylemez susar ya da trip atar. Lohusaligim burnumdan geldi.
Nesye ben iki sene icinde sinirsel acidan kendime ancak gelirim memelekete gitmeyeyim, yorulmayayim dedim.
Cünkü hala uyumuyorum ve cok yoruluyorum iki cocukla, tek basima bakiyorum hastalanirim yine de yatamam.
Annemle de en son görüsmemizde tatsiz seyler yasdik, ona karsi güvenim pek kalmadi, kalbim cok kirildi.
Beni cok da önemsemedigi gördüm, anne kiz iliskimiz yokmus onu anladim, o travma gibiydi hala da atlatamadim.
Ama annem hala magdur edebiyati yapar, hatta bana ayni halana benziyorsun cemkiriyorsun demisti, halamdan nefret eder beni ona benzetti.
Zaten zor hamilelik gecirmisim, lohusayim, cok tribini yedim, yemek yapmadi halbuki yardima gelmisti. Strese soktu beni misafir gibi durdu hep.
Neyse gecmis konular ama ben bu tatili esimle gecirmek istiyorum
O telefon bana cok koydu, sanki onu istemiyormusum gibi oldu. Onu da almami bekledi, madem Türkiye ye geliyorum onu da görmem gerek ya hani. Kime sorsam belki beni suclar kadincagiz evladini görecek diye..
Ama ben böyle hissedemiyorum. Aramizdaki bagi cok zedeledi.
Ikincisi ben zaten onu tatile cikardim neredeyse tüm tatillerimde, simdi de beklentisi mi oldu acaba.
Evlendigimden beridir, nereye gitsem otelde konakladim ona da ayri oda tuttum.
Yapmadim degil, ama simdi cagirmadim diye trip atar gibi konusmasi canimi sok sikti.
Hayir kaynanami da istemiyorum, dogal olarak annemi de getiremem. Ama kendini madur ediyor konusmalarinda hakki görüyor hissediyorum, hissettiriyor. Simdi de torun görcem hakli sebebi var.
Canim sok sikildi, daha önceden yaptim elimden geleni, onlari bilse de icimi rahat ettirse. Simdi annesini istemeyen yüzüne bakmayan evlat ilan edilecegim biliyorum.
Nasil konusuyorsa amaan sen anneni sallamazsin gibi konusanlar oluyor, cevreye de kendini hep melek gösterip benim sallamayan taraf oldugunu hissettiyor galiba, yasadiklarimdan onu cikardim.
Beni büyüttü, besledi hakki ödenmez ama bana bu yaptigi psikolojik baskiya dayanamiyorum, memnun olsa da bana bunu hissettirmese.
Benim de colugum cocugum var düsünmem gereken, bir bütcem var.
Durumumuz iyi her gittigimde elim dolu giderdim, para da verirdim ama ben calismiyorum hali hazirda, ona ragmen aile bütcemden yapiyorum yine de yaranamiyorum gibi hissettiriyor.
Bu telefon konusmasi neydi, canim cok sikildi.
Eskiden bildigim annem degil cünkü, kücükken onu farkli görürdüm. Simdi ama yaptiklariyla beni yaraliyor ve ben degil de baskalarina yarnam derdinde ben umurunda degilim biliyorum malesef.
Üzerimde baski hiseetim, vicdan yaptim.
Tatilim baslamadan zehir oldu.
Üzerimden yük varmis gibi, küfür edip tatile cikmayasim var resmen.
Bana bunu neden yasattin..

tamamını okumadım ama tatili vs her şeyi ayarlamışsınız. anneniz çok görmek istiyorsa yurtdışına yanınaza gelsin gitsin. planlanmış bişeyi bozmadın.

anneler de böyle saçmalıyor bazen. canınızı sıkmayın.

tamamını okumadım ama tatili vs her şeyi ayarlamışsınız. anneniz çok görmek istiyorsa yurtdışına yanınaza gelsin gitsin. planlanmış bişeyi bozmadın.

anneler de böyle saçmalıyor bazen. canınızı sıkmayın.

Dogumumda getirmistim hala atlatamadim yasdiklarimi, biraz daha sakinlesince cagiririm yine ama su an birsey diyemiyorum.
Cok kalbimi kirmisti gelisinde, evin icinde baya huzursuz olmustuk,bazen odasina girer cikmazdi ac dururdu, beni cezalandiriyordu kafasina göre misafir ve ben kötü ev sahibi gibi. Halbuki lohusayim, ameliyatliyim.
Neyse, canim sikildi iste, her tatilde de cagiramam. Daha önce yaptim, gezdirdim. Ama hala böyle hissettiriyor bana. Cok canikm sikiliyor, huzurum kaciyor. Evlenip gitti annesine bakmiyor imaji ciziyor biliyorum, hissediyorum.

Ay hepsini okumadim cok detaya girmissin.

Neyse
Takma kafana
Evlatlarina bu sekilde magdur edebiyati yapan anne babalara sinir oluyorum

Kocamla cocugumla basbasa kalamiycak miyim ben?

Sakin goturme
Yok yani anlattigina gore normal degil burnundan gelecek yoksa gotur derdim de bosver tinlama

kusura bakmasın
gidin paşa paşa yapın tatilinizi dönün
anne diye herşeyini çekecek değilsiniz

lohusalığı burnumdan getirdi dediniz bitti benim için
içiniz rahat olsun

Yanima getirene kadar cok ugrastim ben yemek yaprim söyle ederim böyle ederim dedi, annemi de bilirim fedakardir, herkese pisirir yedirir, bir bana yapmadi.
Lohusaydim bir de, gazimi alip anlayisli olacagina yokusa sürdü.
Konusunca benim kafam cekmiyor, benim basim almiyor dedi, o zaman neden geldin madem zor gelecek, madem idare edemeyecektin.
Yani kendi derdim bir yana onunla da ugrastim.
Yolculayana kadar memnun etmeye calistim, konustum olmadi, kizdim olmadi. Nuh dedi peygamber gelmedi, hatta konusunc aben birsey yapmiyorum rabbim canimi ala kadar gitti. Eziyet ediyorum ya..

Dogumumda getirmistim hala atlatamadim yasdiklarimi, biraz daha sakinlesince cagiririm yine ama su an birsey diyemiyorum.
Cok kalbimi kirmisti gelisinde, evin icinde baya huzursuz olmustuk,bazen odasina girer cikmazdi ac dururdu, beni cezalandiriyordu kafasina göre misafir ve ben kötü ev sahibi gibi. Halbuki lohusayim, ameliyatliyim.
Neyse, canim sikildi iste, her tatilde de cagiramam. Daha önce yaptim, gezdirdim. Ama hala böyle hissettiriyor bana. Cok canikm sikiliyor, huzurum kaciyor. Evlenip gitti annesine bakmiyor imaji ciziyor biliyorum, hissediyorum.

e madem öyle niye canınızı sıkıyorsunuz ki, kendi huysuzluğundan kaybetmiş. beni böyle mutsuz eden insanı annem de olsa hayatımda tutmam yan, hayatımın dışında tutarım. cefa çekmeye gelmedim ki bu hayata.

Şekerim yurtdışında yaşayan biri hele torunlar da varsa Türkiye’ye gelip de aileye uğramazsa sıkıntı olur iki kere iki dört. Madem aileyi ziyaret etmeyeceksiniz niye ille de Türkiye tatili yapıyorsunuz keşke yurtdışında bir yer seçseydiniz kafanız ağrımazdı. Şimdi herşeyi ayarlamışsınız alttan alın annecim bu seferlik böyle olsun çok darlandım çocuklarla seneye alıcam gönlünü filan deyin

e madem öyle niye canınızı sıkıyorsunuz ki, kendi huysuzluğundan kaybetmiş. beni böyle mutsuz eden insanı annem de olsa hayatımda tutmam yan, hayatımın dışında tutarım. cefa çekmeye gelmedim ki bu hayata.

Iste yurt disina geldim, durumum onlardan iyi diye bir beklentiye giriliyor benim hissettigim ama her zaman davet edemem ki

Şekerim yurtdışında yaşayan biri hele torunlar da varsa Türkiye’ye gelip de aileye uğramazsa sıkıntı olur iki kere iki dört. Madem aileyi ziyaret etmeyeceksiniz niye ille de Türkiye tatili yapıyorsunuz keşke yurtdışında bir yer seçseydiniz kafanız ağrımazdı. Şimdi herşeyi ayarlamışsınız alttan alın annecim bu seferlik böyle olsun çok darlandım çocuklarla seneye alıcam gönlünü filan deyin

konustum bu sekilde zaten.
diger konu da türkiyeyi istiyoruz, orada rahat ediyoruz, pahali bile olsa memketimize döviz birakalim diyoruz, türkce konusmak istiyoruz siparis verirken uzar gider nedenleri. ucaktan ucaga, memlekete ucak olsa zaten giderdik, ama sefasindan cok derdi var su an cocuklarla

bazen annemın bana laf sokacagını bildiğim zamanlar aramam ,
beklerım o benı arar ve çok yogunum varmı bir şey derim güzelce kırmadan o yok yok öylesine aradım der kapatır ,

bir süre arama atarı geçsin

bazen annemın bana laf sokacagını bildiğim zamanlar aramam ,
beklerım o benı arar ve çok yogunum varmı bir şey derim güzelce kırmadan o yok yok öylesine aradım der kapatır ,

bir süre arama atarı geçsin

Iste durduk yere vicdan yaptirdi, huzurum bozuldu..
Bir öncekinde de yapmisti.
Hatta ben de geliyorum demisti anne olmaz üc gün zaten dedim sanki normalmmis gibi gelicem demisti.
Tamam para aramizda sorun degil esimle ama yine de rahat etmiyorum kendi kazandigim olsa belki daha rahat ona veririm. Cünkü esim bile ailesine para verirken borc diye veriyor ben anneminkileri ödüyorum dogal olarak adaletsiz oluyor.
Kaynanami alip tatile cikmiyorum cünkü

insanların huylarını biliyorsanız, o huyları kendinize dert etmeyi bırakmanız lazım.

Söz konusu anneler olunca cok hassaslasiyor hersey tahmin edersiniz malesef.. Üzerimde bir beklenti var hissediyorum ama cözemedim. Elimden geleni yine yaparim ama dengeler bozuluyor. Evlenmeyip ona baksaydim en isabetlisi olurdu eminim

Hiç kafanıza takmayın çıkın tatile siz kötü evlat degilsiniz böyle memnuniyetsiz herşeye trip atan küsen insanı memnun edemesinki düşünecekti size yanınızda kalırken böyle yorarsa sonuç bu olur keyfini çıkarın

Kaynanami tatile goturmuyorsam annemi de götürmem. Dengeyi korumak lazım. Anneme de direkt söylerim. Hiç aramızda aman Trip aman naz olmaz. Aklımızdaki her şeyi sayar dokeriz. Genelde bu espiri şeklinde olur ama herkes cevabını alır. Siz de annenizin huyunu cozmussunuz hoşunuza gitmeyecek bir konu açılırsa değiştirin. O konu yarıda kalsın. Mesela ben sözü halamlardan açarım. Annem o konularda çok dolu olduğu için saydirmaya başlar konu da arada kaynar gider :))

Niye bu kadar vicdan yaptığınızı anlamadım ki. Gelmek isteyebilir ama herkesin her istediğini yapacağız diye bir şey yok. Eşinizle başbaşa tatile gitmek istiyorsan gidersiniz. Tatilinizi zehir etmeyin

Niye bu kadar vicdan yaptığınızı anlamadım ki. Gelmek isteyebilir ama herkesin her istediğini yapacağız diye bir şey yok. Eşinizle başbaşa tatile gitmek istiyorsan gidersiniz. Tatilinizi zehir etmeyin

Yetistirilme tarzimdan sanirim. Annene yardim et, dikkat et diyip durdular hep bana. Kücüklügümden beridir kendimi sorumlu hissederim herseyden, 11 yasindan beridir psikolojik kaynakli mide agrilari cekerim

konustum bu sekilde zaten.
diger konu da türkiyeyi istiyoruz, orada rahat ediyoruz, pahali bile olsa memketimize döviz birakalim diyoruz, türkce konusmak istiyoruz siparis verirken uzar gider nedenleri. ucaktan ucaga, memlekete ucak olsa zaten giderdik, ama sefasindan cok derdi var su an cocuklarla
Acaba annenize de 1 oda ayirtsaniz gece cocuklari ona verirdiniz uyuturdu kocanizla sevgili gibi takilirdiniz cok iyi olmaz miydi genelde arkadaslarin anneleri boyle yapiyor gidip cocuk bakiyor :)

bu arada yurt disindan ayarlanan turkiye otelleri cok mu ucuz oluyor hep bu sekilde duydum da merak.ettim..Bize burda pahali ordan yer ayirtinca ucuz mu cidden..

X