Tatil regl

Zamanın da kızlık zarı diye diye beynimize yer ettiler. Evli insanlar bile korkuyor tampondan. Ben ki dünyanın en rahat insanıyım çocukluk travmam kızlık zarı. Tampon asla kullanamıyorum
Yok ben ondan degılde ılac vs karşı hassasıyetım olustu
Panık bozukluktan dolayı onuda o kategorıde görüyorum,sacma bır korku olustu
Dışciyede gıdemıyordum mesela..iğneden dolayı
Bunun ıcın tedavı oluyorum ama tam gecmedi

Ped olmadan nasıl gireceksiniz ? Ped ile girseniz sudan dolayi şişecek vs bunlarin dışında sancilariniz olmaz mı ?
Denizde ped olsa ne olacak
Bırde yarın 3. Gunum .. ilk 3 gün yogun
Sonra zaten yok gıbı bırsey ama yınede tam temızlenmıs olmam 5. Güne sarkabılıyor
Yani ben tatılın 1. Gunu 3. Günümdeyım o gun kesınlıkle gırmıcem zatende
Artık sonrakı gun gırsem mıkrop kaparmıyım dıye korkuyorum yoksa oyle pedlık bır durumda kalmıyor ama yınede bıtmıs olmuyor.

Ya benım asıl sorduğum yogunluk gecınce son gunler denize girdim bişey olmadı dıyen cıkar dıyeydı galiba 😅
Maksat kendımı rahatlatmak güya

Ben geçen sene tatilde regl olmuştum daha önce hiç kullanmamış olmama ragmen hemen alışmıştım tampona. Gayet denize havuza girdim sık sık degiştirdim büyük rahatlıktı. Uzun süre degiştirilmemesi sıkıntı oluyor. Tatilin ilk günü de hiç olmaz böylelikle. Yazık zaten 1 sene bekliyoruz tatili onda da 1 günde 1 gündür bence.
Ben seneler once aldımda bikere kullandım ,tamda bılemedım
Aklımda hep ya ıpı kacarsa fılan diye niyeyse tedırgın oldum😅
İçindeki yazılanları okuyunca ani ölüm filan yazıyordu panık atagım tutmustu ..
Bırde afedersınız acılacak ıcerde sıvıyı cekecek yazıyordu
Cok az bır cm kadar genıslemıstı galıba oylemı oluyor o
Ay ben normal degılım dıyorum ya 😅 sacma sapan takıntılarım var
Neyse bırdaha alıcam tamam deneyeyım

Tampon kullanin. İcinde her tampon icin takma aparati olan markayi tavsiye ederim. İpin ya da tamponun icerde kalma sansi yok zaten, dediginiz sok olayi da 6 saatten fazla takili kalirsa olabiliyor. Siz 2-3 saatte bir degistirirseniz hicbir sey olmaz merak etmeyin

Ayyy bende ertesi gün çıkacağım tatile uygulama dogru çıkar ise döndüğüm gün olacağım.simdide karın ağrısı başladı.ben tampon aldım.denize falan girmem belki ama o sıcaklarda ped hiç çekilmez
Ben hıcbırzaman erkenden bır bılet ,tatıl fılan alamam
Boyle seyler hep basıma gelır..
Bu senede malum hersey ateş pahası
İlk defa ıkı ay onceden aldık
Aslında denk gelecegı bellıydı ama ıkı gün öncesi yada sonrası dıyordum
Tatilin ilk günü 3. Gunume denk gelıyor ,hadı onu gırmemde
Bir gün girmesem dger gün 4. Gunum artık bırsey olmaz dıye gırsemmı
Ben ona korkuyorum ,mıkrop enfeksıyon ugrasmayayım sonra
Yoksa pedlık aslında bırseyde kalmıyor
Psıkolojık ıste

Birinin bişey olmaz diye gazlamasını beklıyorum galıba😬 4. Gunum bitmiş gibi bişey oluyor ama bitti dıyorum sonra hafıf bır camasır kırlılıgı oluyor
Hala enfeksıyonluk bı durum olurmu dıye sormak ıstedım
Ay matematık problemı gıbı oldu neyse
Ben bıdaha tampon alıp denıcem galıba

Reglken denize havuza girmeyin, tampon kullanin, dehset rahatsiz bisey ama tek care :) beni bir marka cok rahatsiz ediyordu, simdi bu sefer baska marka denedim rahatsiz etmedi.
Havuza gırmemde denızi bilemedım
Evet ya seneler once bıkere denemıstım
Hem rahatsız oldum hemde ıpı gıdecekmı fılan devamlı korkuyordum😬
Rahatsız etmeyenı ozelden yazarmısınız

Tampon kullanin. İcinde her tampon icin takma aparati olan markayi tavsiye ederim. İpin ya da tamponun icerde kalma sansi yok zaten, dediginiz sok olayi da 6 saatten fazla takili kalirsa olabiliyor. Siz 2-3 saatte bir degistirirseniz hicbir sey olmaz merak etmeyin
Tamam tekrar denıcem
Cok tesekkurler
Ben korkarım 2 saatte degısırım beklemem zaten
Şimdi bakıcam kullanmadıgım için marka bilgim
Bıkere almıstım o.b dıye bırseydı

Tamam tekrar denıcem
Cok tesekkurler
Ben korkarım 2 saatte degısırım beklemem zaten
Şimdi bakıcam kullanmadıgım için marka bilgim
Bıkere almıstım o.b dıye bırseydı
Ben ob ile rahat edemiyorum, herkes memnun ama ben tampax kullaniyorum. Kanama Yogunluguna gore boyutu degisiyor tamponlarin, alirken dikkat edin

Aslında tampon en iyi çözüm sızıntı vs olmuyor enfeksiyon riski de düşüyor böylece ama 2. 3. Günü tampon deneyip rahat edememiştim ben psikolojik heralde 🤣 Yoğunluğunu en iyi siz bilirsiniz. Ben son günlerimde (bir iki damla olduğu zamanlar) denize girmiştim birşey olmamıştı.

Yo değil. Hollandada yaşıyorum ve bir çok kadın tercih etmiyor çekiniyor.
yapmayın allah aşkına bilmesek inanacağız. İlk regllerinden itibaren ped yerine tampon kullanmaya başlıyor insanlar. Son yıllarda da daha çok menstural cup’a dönüş var. Hem sağlık hem çevre açısından daha zararsız olana yöneliyor insanlar artık. Sizin çevrenizdeki birçok kadın da Türk ya da diğer orta doğu ülkelerindendir muhtemelen.

yapmayın allah aşkına bilmesek inanacağız. İlk regllerinden itibaren ped yerine tampon kullanmaya başlıyor insanlar. Son yıllarda da daha çok menstural cup’a dönüş var. Hem sağlık hem çevre açısından daha zararsız olana yöneliyor insanlar artık. Sizin çevrenizdeki birçok kadın da Türk ya da diğer orta doğu ülkelerindendir muhtemelen.

Sabah akşam beraber çalıştığım insanları benden iyi tanıyacak değilsiniz heralde? Kim neyi kullanır kendi tercihi ama sadece Türk kadınları tercih etmiyor gibi davranmak çok saçma. Çoğu doğma büyüme Hollandalı kadınlar. Yani öyle sizin dediğiniz gibi sadece türk kadınları değil. Biraz geniş bakın dünyaya🤦🏻‍♀️

Sabah akşam beraber çalıştığım insanları benden iyi tanıyacak değilsiniz heralde? Kim neyi kullanır kendi tercihi ama sadece Türk kadınları tercih etmiyor gibi davranmak çok saçma. Çoğu doğma büyüme Hollandalı kadınlar. Yani öyle sizin dediğiniz gibi sadece türk kadınları değil. Biraz geniş bakın dünyaya🤦🏻‍♀️
Geniş bakan sizsiniz dar bakan benim yani 😂😂😂 oldu o zaman 🙄

X