Tasınma meselesi

Kayra19

Guru
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2012
1.977
988
Arkadaşlar merhaba ,

İşin içinden çıkamadığım bir durum var. Fikirlerinizi merak ediyorum.
Şimdi biz aylardır taşınmayı istiyoruz, anneme yakın olduğundan dolayı (annem babam ayrı, annem mecbur kaldığından dolayı kendi evi olduğu için bu semtte oturuyor) hiç sevmediğimiz bir semtte oturuyoruz.

Yalnız bu semtin biraz daha iyi tarafları var fakat alelacele 2 yıl önce şuan oturduğumuz yere taşındık, yan komşumuz psikiyatrik ilaçlar kullanan krizlere giren bir adam ailevi sorunları var eşi terketmiş kaç kere polis geldi vs, silah sıktı birkaç kere. Korkuyorum da. Ama evin başka sorunları da var her yere uzak çok sote evin içi çok karanlık ve kullanışsız verdiğim kira çok pahalı kalıyor bu eve.

Bu arada oğlum anaokuluna gıdıcektı ayarlamıştık eşimin işyerine çok yakın diye, korona dan dolayı ara verildiği için şuanda da annem bakıyor.
Ben her türlü anneme yakın oturalim istiyorum ama burdaki çevre çok kötü olduğu için burdaki okullara göndermek istemiyoruz. Biraz daha yukarda güzel siteler var arabayla anneme 10 dakika fakat, eşim 2. Akşam 2 saat farklı bır yere geçip orda çalıştığı için oglumu annemden ben alıp gitmem lazım ona da otobüse binmem gerekiyor.
Suanki durumlardan dolayı okullar kapalı fakat anaokuluna başlasa dahi yaklaşık 2 yıl var ilkokula başlamasına. Devamlı devamlı taşınma olmasın diye okul durumuna göre taşınalım diyoruz.

Mahallem dışında başka bir okula kayıt ettiremez miyim. Bir yolu yokmudur bunun. Eğer okul sorununu aşabilirsem daha düzgun bir yere tasınabilecegim. Yanı bildiğimiz beğendiğimiz okul var ama bu sefer anneme çok ters kalıyor, servisle halletsek ev sorununu asamıyorum. birşey olsa ki çocuklar ilk başlarda çok hastalanıyorlar anneme getirip götürme problem olacak

İşin içinden çıkamadım bir türlü, zaten okul saatleri hiç-bir türlü uymuyor, çalışan anneler nasıl yapıyorsunuz?
Gerçekten yardımlarınıza fikirlerinize ihtiyacım var

Evinizin adresinin olduğu yerdeki okula çocuğunuzu göndermek zorunda olmadiginiz durumlar var; iki ebeveynin de çalıştığı durumlarda ebeveynlerden birisinin iş yeri adresinin bağlı olduğu okula da çocuğunuzu yazdırabilirsiniz

Adres değisikligi yaparsanız okul değişikliği yapabilirsiniz diye biliyorum ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…