Tarzıma uygun tatil mekanı önerisi

İzmir de Urla,Seferihisar,Karaburun falan sizin istediğiniz gibi daha sakin kesimler... araştırın ne güzel yerler var...

Tam kriterlerinizi bilmiyorum.
Erkeklerin olmadığı bir yerde denize girmek mi istiyorsunuz sakin mi olsun istiyorsunuz ne bileyim bikinili insan mı görmek istemiyorsunuz.
Tam olarak isteğiniz nedir bilmiyorum.
Ama ülkemizde kuytu sakin yüzlerce yer var,otel şartlarını karşılamaz ama sakin ve şirin olur.
Patara aklıma geldi mesela yazarken biz birkaç gece kaldık.
Gelemiş diye bir köyü var patara kumsalı muhteşem.
Sakin sessiz apartlar çoğunlukta,yemeğinizi kendiniz de yapabilirsiniz doğal olarak hellalliğinden şüpheniz olmaz.
Bölgeyi eşim bir arkadaşına tavsiye etti.
Eşi örtülüydü bir ufak çocukları vardı çok memnun kaldılar tavsiyemizden.

içki nin helali varda ben mi bilmiyorum Sizin gideceğiniz yerler belirli şartlarda belirli kitleye hitap edeceğinden biraz pahalıya kacabilir fiyaT. Tesisler Var otellerin özel tesisleri oralara gidin kadın erkek ayrı olan yerler fiyat olarak idare edeceksiniz malesef pahalılar. E tabi tatil köylerinde size ait bir yerde tutabilirsiniz günlük sahil kenarlarında eşyalı yazlıklar kiralanıyor

Son düzenleme:

aynen bende öyle..canım yaşlanıyoruz

aynen bende öyle..canım yaşlanıyoruz

ben bunu hep ergenlerle aynı ortamda olmama bağlıyorum. üniversiteye hazırlıkların dersine girdiğimden genç görmekten bezdiiiimmmmm! bir de oldum olası dans etmekmiş vs sevmedim ben. alayım elime içkimi,sigaramı sakince balkonda oturup denizi izleyeyim diye balayına turunç'a gittik :)))canlı müzik yapan yer bile yoktu o derece! konuştuğumu bileyim, kalabalık misafir gelmesin deme sebebim de bu herhalde. liseliler yaptı bunuuu!

emredersiniz hanımefendi

Konu sahibi bi konu açmış hemen karalama kampanyası başlamış
Şöyle şöyle yerler biliyorum yazıp çıkmak bu kadar mı zor ?

Beni rahatsız ettiğini nereden çıkardınız?

Beni rahatsız etse öyle bir ortamda tatil yapmazdım isteyen istediğini yesin banane, ben yemedim çekildim kenara.

Kaldı ki konuyu açan ben değilim, içkili ortamlardaki taşkınlıklardan hoşlanmadığımı niye düşündüğünüzü de anlamadım bu yüzden.

Sadece konu sahibinin 'helal yiyecek' sözüne çok güldüğünüz için, düzeltme gereği duydum.

*Ayrıca helal olmayan yiyecek yalnızca domuz eti değil.
Bu konuda hassas olanlar yalnızca domuz değil tavuk etinde de hassas oluyorlar kesim noktasında.
Şahsen ben çok dikkat etmezdim fakat bir arkadaşım nereye gitse yediği tavuğu sorardı.
Bu, insanların hassas olduğu konular, tercihleridir.

Son düzenleme:
Buna çok güldüm.

İçkisiz otel demek yerine ''helal yiyecek içecek olan otel ''denmesi bana da enteresan geldi.

Burada hayvanın kesilirken dini kurallara uygun olarak kesilmesi anlatılmak isteniyor. Besmele çekilecek, tekbir getirilecek vs. Yoksa mezbahada tık tık iş bitti gibi değil.

Buna çok güldüm.

İçkisiz otel demek yerine ''helal yiyecek içecek olan otel ''denmesi bana da enteresan geldi.

Dinin emirlerini bütün incelikleriyle yaşamak isteyen insanlar artık enteresan geliyor.

Domuz eti ve alkol dışında herşeyi helal zannediyoruz ne yazık ki.

Belki arkadaş, yediği etin kesilirken besmeleyle kesilmesine özen gösteren bir müesseseden bahsediyordur.

Demiştim ki bir üstteki arkadaşın zaten bunu yazdığını gördüm ; olsun bir de ben söylemiş olayım.

Son düzenleme:
Burada hayvanın kesilirken dini kurallara uygun olarak kesilmesi anlatılmak isteniyor. Besmele çekilecek, tekbir getirilecek vs. Yoksa mezbahada tık tık iş bitti gibi değil.

Hicbirimiz buna dikkat etmiyoruz ki, marketlerden alınan etler, kasaplardan alınanlar. Yani biz bile dikkat etmezken hiçbir işletme satınalma işlemlerinde buna dikkat etmez.

hesaplı ve temiz en önemlisi güvenilir oteller olarak bence turizm meslek okullarının otelleri.beklentimi karşıladı açıkcası.her şey olan oteller çok cazip gelmiyor bana otele tıkılıp kalıyorsunuz.

Caprice thermal palace zamaninda cok indirim yapti.
Arkadaslarim 5 yilligina 2bin verdiler kaldilar
Bir ay once ordaydim 2 yil ode 10-15 yil kal vardi emin degilim
5bin-6bin arasinda birsey dediler 10 15 yil icin hicte cok bir fiyat degil bence
Onceden rezervasyon yaptirmazsaniz elbetteki fark oluyor
Kisin yaptirmakla bir ay once yaptirmak arasinda nerden baksaniz 400 500 fark oluyor

Ya çok pardon ama , yok besmele yok şu filan demişsiniz.
Evet çok güzel bir anlayış bu, fakat adam besmele ile kurallara uygun kesti diyelim, ama o adamın o gün cenabet olmadığını hangi birimiz bilebiliriz ???
Yani bu kadar ayrıntıya girip, kurallara uygun besmele ile kesime özen gösterecek yer derken, "ben özen gösteriyorum" diyen bir firma çıksa bile bu zamanda ne kadar güvenebiliriz ALLAH aşkına ?
Bu kadar didik didik incelemek biraz tuhaf geliyor bana. Bu kadar titizlenmek, "dine düşkünlük" gibi yansıtılıyor bir de.
Hayır , konu sahibine dine düşkün değilsin demiyorum ama kalkıp dine düşkünlük böyle bir şeydir diyen olursa orada gerçekten şaşırırım !
Bir de , sayın konu sahibi arkadaşım, "niye kimse bizi düşünmüyor ?"
Şu zamanda , en çok siz düşünülüyorsunuz emin olun.
Bakınız: Pembe-mavi otobüsler çıkıyor. Erkekler ayrı kadınlar ayrı binecek.
Sınavlara girerken, biz boydan aşağı ellenirken , sizi ellemeye çekiniyorlar üstünüzde bir şey var mı ? diye.
Sonra da kalkıp , bizi niye kimse düşünmüyor ? diyemezsiniz, iş tatil kısmına gelince.
Ayrıca, kalkıp bodrum,çeşme gibi bir yer arıyorsanız tabi bulamayabilirsiniz.
Madem bu kadar özeniyorsunuz, kendinize ev kiralayın yazlık.

Ayrıca; Bir İZMİRLİ olarak, size özdere-gümüldür tarafını önerebilirim.​

Son düzenleme:
izmirde taşkınlık yapanların bulunduğunu söylediğiniz oteller daha çok gençlerin ve yabancı turistlerin çok fazla tercih ettiği otellerdir. ordaki gürültü ve insanların rahatlığı size taşkınlık gibi gelebilir buna sonsuz saygım var. dinimizi istediğiniz gibi yaşayın tabiki. fakat bunu "taşkınlık" olarak lütfen tüm izmire maletmeyin. bu konuda biraz hassasız sanırım izmirliler olarak :) malum bazı kesimler (her hangi bir siyasi kesimi kastetmiyorum) izmir hakkında bir takım karalama kampanyaları yürütüyor.

neyse. biz de muhafazakar bir aileyiz. yani bunda başı kapalılığı kastetmiyorum. gittiğimiz tesislerde otellerde bir takım kurallar olsun isteriz. yemeğe mayoyla gelinmesin, yemekler göz önünde hazırlansın vs... bazı oteller var bir gün önce hazırladıkkları patates kızartmalarını ertesi gün ezip püreyle karıştırıyorlar... ailece sessiz sakin yerleri tercih ederiz. gürültü filan da hoşumuza gitmez. bu yüzden bilindik yerlerden olan çeşmede tatil yapmayız. size tavsiyem foçaya karaburuna filan bakmanız. dikiliye de bir bakın derim.

ayrıca bir arkadaşımız demiş domuz etinden başka seçenekler olsa bile kullanılan tava tencere filan aynı olunca insan tiksinebilir. başkası tiksinmez siz tiksinirsiniz bunu kimse sorgulayamaz. bu yüzden kendin pişir kendin ye gibi fırsatları olan otelleri de tercih edebilirsiniz.

umarım istediğiniz bütçeye göre bulursunuz. dediğiniz gibi otel fiyatları giderek arttı.

önem veren yerlere de ne kadar güvenilebilir ki ayrıca taşkınlık demişsiniz disko,bar tarzı yerlere gidiyorsanız içenide görürsünü oynayanıda (abuk subuk hareketleri tasvip ediyorum demek değil bu). ayvalık,gümüldür tavsiye ederim.Hatta ayvalıkta çok tatil yaptım ve menüde hiç ... etide yoktu, ama tabi eti besmelesiz kestiilermi orasını araştırmadım .Yani yemekler konusunda birşey diyem iyeceğim ama eğlence tarzınız konusunda her kese hitap eden yerler var siz de bara gitmeyip bir cafe de oturursanız içenide görmezsiniz oynayanıda ,

vala şöyle diyim..annemin bazı arkadaşları var, ne bir yerden et alırlar,ne dolmuşa binerler ne otobüs ne başka şey..

her bir şeylerini kendileri yaparlar...hani çok ayrıntıya girilcek olursaa..oooo..

en güzeli bence de uygun bir yerden apart kiralamak,yediğiniz içtiğiniz belli olur en azından..

armutlu taraflarında çok var ayrıca benimde bildiğim kadarıyla..

off içim daraldı ya hu tatile mi gidiyoruz yoksa kampa falan mı? en iyisi evde oturmak;etini bildiğin kasaptan almak,ekmeğini kendin yapmak,sebzeni-meyveni kendin yetiştirmek..ha bi de evin etrafını kapatıp güzel bir de havuz yaptırırsak ohh var mı bizden güzeli :)).

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…