Tarzıma uygun tatil mekanı önerisi

yazan oldu mu bilmiyorum ama kapadokyayı da düşünebilirsiniz.imkanınız varsa görülmeye değer yerler ve yapılar :KK1:

Ya çok pardon ama , yok besmele yok şu filan demişsiniz.
Evet çok güzel bir anlayış bu, fakat adam besmele ile kurallara uygun kesti diyelim, ama o adamın o gün cenabet olmadığını hangi birimiz bilebiliriz ???
Yani bu kadar ayrıntıya girip, kurallara uygun besmele ile kesime özen gösterecek yer derken, "ben özen gösteriyorum" diyen bir firma çıksa bile bu zamanda ne kadar güvenebiliriz ALLAH aşkına ?
Bu kadar didik didik incelemek biraz tuhaf geliyor bana. Bu kadar titizlenmek, "dine düşkünlük" gibi yansıtılıyor bir de.
Hayır , konu sahibine dine düşkün değilsin demiyorum ama kalkıp dine düşkünlük böyle bir şeydir diyen olursa orada gerçekten şaşırırım !
Bir de , sayın konu sahibi arkadaşım, "niye kimse bizi düşünmüyor ?"
Şu zamanda , en çok siz düşünülüyorsunuz emin olun.
Bakınız: Pembe-mavi otobüsler çıkıyor. Erkekler ayrı kadınlar ayrı binecek.
Sınavlara girerken, biz boydan aşağı ellenirken , sizi ellemeye çekiniyorlar üstünüzde bir şey var mı ? diye.
Sonra da kalkıp , bizi niye kimse düşünmüyor ? diyemezsiniz, iş tatil kısmına gelince.
Ayrıca, kalkıp bodrum,çeşme gibi bir yer arıyorsanız tabi bulamayabilirsiniz.
Madem bu kadar özeniyorsunuz, kendinize ev kiralayın yazlık.

Ayrıca; Bir İZMİRLİ olarak, size özdere-gümüldür tarafını önerebilirim.​

Alıntı yaptığım için konu sahibinden özür diliyorum ancak bazı konularda yorum yapmak istedim.

Pembe-mavi otobüs sadece ağızlarda dolaşan bir söylenti sanırım. Ben bunun gerçekleştirileceğine dair bir haber okumadım.

Ben başörtülüyüm, sınava girerken beni de "elliyorlar". Hatta bir dönem lavaboda açacak olmama rağmen kulaklık var mı diye de baktılar. Hatta sınav öncesi sözlü olarak demoralize de edildim :KK43: Bu aranma ile tatilde muhafazakar kesme hitap eden bir mekan arayışının ne alakası var onu da çözmüş değilim :KK37:

Herkesin görüşü farklı olduğuna göre insanlar yaşam tarzlarına uygun yerler aramakta serbest. Ben talep ederim, karşımdaki hizmet veren yapıyorum derse inanarım ona. Benim anlayışıma göre bu noktadan sonra ben vebalden kurtulurum, o kişi yalanı yüzünden vebale girer.

Arkadaş demiyor ki her yer böyle olsun, neden bu kadar az diyor. Ben ege ve marmarayı öneririm. Özellikle Balıkesir: Akçay,ayvalık,altınoluk.

Evet çok güzel bir anlayış bu, fakat adam besmele ile kurallara uygun kesti diyelim, ama o adamın o gün cenabet olmadığını hangi birimiz bilebiliriz ???
Yani bu kadar ayrıntıya girip, kurallara uygun besmele ile kesime özen gösterecek yer derken, "ben özen gösteriyorum" diyen bir firma çıksa bile bu zamanda ne kadar güvenebiliriz ALLAH aşkına ?
Bu kadar didik didik incelemek biraz tuhaf geliyor bana. Bu kadar titizlenmek, "dine düşkünlük" gibi yansıtılıyor bir de.
Hayır , konu sahibine dine düşkün değilsin demiyorum ama kalkıp dine düşkünlük böyle bir şeydir diyen olursa orada gerçekten şaşırırım !
Sınavlara girerken, biz boydan aşağı ellenirken , sizi ellemeye çekiniyorlar üstünüzde bir şey var mı ? diye.
Sonra da kalkıp , bizi niye kimse düşünmüyor ? diyemezsiniz, iş tatil kısmına gelince.

Dinimizde hayvan kesilirken Allahin adinin anilma gerekliligi vardir,egerki yurt disindaysan ve musluman
Kasap bulamamissan 2.secenenek ehli kitap bir kasaptan alma zorunlulugu dogar yani Allah inanci olmasi gerekir.turkiyeye baktigimizda sahsen ben aldigim yeri sorusturmadan asla ordan et almam disaridan yiyecegimde guvendigim yere giderim.bana dusen sorusturmaktir adam besmele cekiyor ama cunup geziyorsa o onun gunahi,ben uzerime duseni yapar arastiririm o hesabini kendi verecek nasilsa.yahudiler bu konuda cok bilincliler,baslarinda haham (din gorevlileri) olmadan kesim yapamiyorlar ve her gida koserleniyor.biz muslumanlarinda dikkat etmesi gereken seyler bunlar.en basitinden aldigimiz yogurtlarda bile jelatin kullanan markalar var (ucuz olsun diye domuzdan elde ediliyor)ben nasil helal mi arastirmadan aman canim yogurdu mu arastircam diyebilirimki??? Sahsen her aldigim urunu didik didik inceliyorum ne kendim yerim ne sevdiklerime...
Ben kapali degilim fakat arkadasin istekleri okadar normalki..pembe mavi otobus bence tum kadinlar icin sevindirici,ben neden erkeklerle burun buruna yolculuk yapmak zorundayim?turkiy

Size cevap yazarken, insanlar cümlelerini dikkatle seçmeye çalışıyorlar, yazılan yorumlardan belli. Sizi de anlıyoruz ama taşkınlık demesek, izmire maletmesek vs vs. Sizi kırmamak için ne kadar naif cümlelerle rahatsızlıklarını dile getirmeye çalışıyorlar. Çünkü hassas konu yanlış anlaşılabilir vs vs. Ama siz düşüncelerinizi bu şekilde yazınca kimse çıkıpta çemkire çemkire nasıl böyle yorumlarsınız bu şehri vs vs diyemiyorlar/uz. Çünkü ucu başka yerlere dokunuyor. Keşke sizde, taşkınlık vs demeyrek aynı özeni gösterseniz, bir olayı bir ile maaletmeseniz. Yanlış anlamayın lütfen ama bende bu şekilde anılmaktan rahatsız oluyorum. Hem muhafazakar yerler sadece kapalılar için değil ki. Çok bilirim çeşmede çok ünlü bir oteller zincirinde, açık bayanlar kadar kapalı bayanların da olduğunu...Sessiz sakin bir yer deseniz zaten anlaşılır :KK34:

...
Ben kapali degilim fakat arkadasin istekleri okadar normalki..pembe mavi otobus bence tum kadinlar icin sevindirici,ben neden erkeklerle burun buruna yolculuk yapmak zorundayim?turkiy

Diyecek bir sey bulamiyorum. Sizin bu söylediğiniz kadın dekolte giymeseydi erkek de tecavuz etmezdi zihniyeti. erkekler taciz ediyorsa o zaman kadınla erkeği toptan ayıralım, üstüne gidip kadınları bilinçlendirmeyelim. En iyisi. Kadinlar cahil kalsın, cahil cocuklar yetistirsin. Hatta hiç dışarı çıkmasınlar nasılsa taciz ediliyorlar

Son düzenleme:
Burada hayvanın kesilirken dini kurallara uygun olarak kesilmesi anlatılmak isteniyor. Besmele çekilecek, tekbir getirilecek vs. Yoksa mezbahada tık tık iş bitti gibi değil.

Peki bunu önemseyen arkadaşlar normalde aldıkları etin duayla kesilip kesilmediğini nerden biliyor?

Başında mı bekliyorlar?

Heralde hiç kebapçıyada gitmiyorlar o zaman.

Ayrica icki icmeyen biri tabiki yemeklerin helal olmasina dikkat eder,bazi yemeklerde tat vermesi acisindan sarap kullaniliyor..vs. ..vs...konu sahibi arkadas bence sen yine bildigin yerden sasma tatil yapicam derken uygunsuz durumlar yasama.antalyada izmirde hatta bodrumda bicok otel var internetten arayinca bulunuyor onlari tercih etmeni tavsiye ederim

Valla 35 yaşımdayım, sayısını hatırlamadığım kadar çok sınava girdim ama hiçbir sınava girerken kimse tarafından baştan aşağı ellenmedim. Ki sanıyorum burada elleyen kişinin erkek olduğunu anlamalıyız çünkü kadın güvenlik; kapalıya da kadın, açığa da kadın. Bu arada örtülü değilim.

Ayrıca herhangibir konuda bizim pek de umurumuzda değil diye başkalarının gösterdiği hassasiyeti küçümseme, alay etme, paylayarak konuşma hakkına sahip değiliz.

Bir insanın besmeleyle kesilmiş et yemek istemesi, helal olmadığını düşündüğü şeyi yememesinin var mı başkasına zararı????????

Neden bu kadar celallenmek? Bazıları birikmiş öfkelerini en ufacık fırsatta kusmaya çalışıyor ya vallahi çok komik oluyor.

Biraz izan, biraz mantık. Lütfen.

Son düzenleme:
pembe mavi otobus bence tum kadinlar icin sevindirici,ben neden erkeklerle burun buruna yolculuk yapmak zorundayim?turkiy

zorunda değilsiniz. tüm bayanlar adına konuşmayın. örneğin ben çevremde erkek olmadan seyahat edemem erkek fantezim var. ve gerçekten konu giderek dağılıyor.

konu sahibi

bak gümüldür ve karaburunu bir düşün. oraların fiyatı da uygun. veya yazlık da kiralayabilirsiniz.

Konu içeriği nedeniyle "Tatil öneri ve paylaşım alanı" başlığına taşındı ve konu başlığı içeriğe uygun şekilde düzenlendi.

Sadece Tatil mekanı önerilerinizi alalım lütfen.

Konu sahibi arkadasa marmarise bakmasını önerebilirim okuldan kapalı arkadaslarım bu sene toplanıp biirlikte marmarise gidiyorlar. Orada cok o tarz oteller varmış

Valla 35 yaşımdayım, sayısını hatırlamadığım kadar çok sınava girdim ama hiçbir sınava girerken kimse tarafından baştan aşağı ellenmedim. Ki sanıyorum burada elleyen kişinin erkek olduğunu anlamalıyız çünkü kadın güvenlik; kapalıya da kadın, açığa da kadın. Bu arada örtülü değilim.

Ayrıca herhangibir konuda bizim pek de umurumuzda değil diye başkalarının gösterdiği hassasiyeti küçümseme, alay etme, paylayarak konuşma hakkına sahip değiliz.

Bir insanın besmeleyle kesilmiş et yemek istemesi, helal olmadığını düşündüğü şeyi yememesinin var mı başkasına zararı????????

Neden bu kadar celallenmek? Bazıları birikmiş öfkelerini en ufacık fırsatta kusmaya çalışıyor ya vallahi çok komik oluyor.

Biraz izan, biraz mantık. Lütfen.

Bakın burda konu sahibi zaten konunun başlığında zaten '''BİZ''' diyor.

Yani birilerini ayrıştıran varsa konu sahibi.

Uslübu evet enteresan geldi,

Daha önce de yazdım,gene yazıyorum,hayvanın duayla kesilip kesilmediğini öğrenmek için veya kesenin gusül abdesti alıp almadığını öğrenmek için her seferinde başında beklemek gerekir.

konuyu başka yerlere taşımışlar ya....

konu sahibim arkadaşlar bir kaç yer önermiş bende bakıcam oralara çünkü bende sizin gibi özellikler arıyorum..

bilen varsa söyler yoksa neden böyle düşünüyorsn diyemez tercih meselesi:KK51:

fiyatı uygun otellerin 100/90 nı çok bakımsız.....
geçen nette araştırdım nerde ucuz otel varsa yorumlar okudum memnun kalanlar parmakla sayılcak kadar az dahada az hatta...
tatilin 1.şartı paran bolca olucak..
sonra kafana göre istediğin tarzda mekanda otel tatil köyü bulmak çoçuk işi:)
ha bu arada illa tatil diyorsan kaplıcalarıda düşünebilirsin...
genelde muhafazakar kesimin talebi yoğun oluyor..
ayrıca bay bayan ayrı açık havuzlarda ayrı oluyor...
kişi başı gecelik 60 tlyi gözden çıkaracaksınız bu da en az fiyatı tabi
konya ılgın ipek palas kaplıca oteli ziyaret etmiştik ama kalmadık..
kişi başı 75 tlymiş sabah akşam öğünleri otele ait.
odalarda tv banyo internet var
ama ben oteli ne temzilik nede yemek içme yönünden hiç beğenmedim..
kütahya ve afyondaki kaplıcaları daha çok övüyorlar ama görmedim.
oralarıda araştırabilirsin

Konu sahibi arkadasa marmarise bakmasını önerebilirim okuldan kapalı arkadaslarım bu sene toplanıp biirlikte marmarise gidiyorlar. Orada cok o tarz oteller varmış

X