Tarzıma uygun tatil mekanı önerisi

Şimdi, bir zamanlar o insanlar okul kapılarında şekilden şekle sokulup gururları kırılırken kılını kıpırdatmıyordun diyeceğim, konu içeriği dışında mesaj diye uyarı alacağım.

Nereden biliyorsun kipirdatmadigimi? İnan millet gibi internette atip tutmaktan cok daha fazla sey yaptim. Neyse, Evet dogru konu dağılmasın.

Tatile yazın gitmek yerine bahar aylarını da tercih edebilirsin. Daha fazla alternatifin olur, hem fiyatlar daha uygun olur.

Biz balayında abanta gitmiştik. Çok memnun kaldık. Fiyatı biraz pahalı ama değer. Mesela Mudurnu taraflarında konak-pansiyon tarzı yerler var. Karadeniz turu, Uzungöl, Güneydoğu anadolu turu da düşünülebilir.

Konu sahibi bi soru sormuş ahali otel tavsiye ediceğine içkiden girip hayvan kesenin cenabetli olmasından çıkmış.Ne güzel kendi aleyhinize göre çeviriyorsunuz olayı.Bakın hanımefendi bende muhafazakar otalleri tercih ediyorum ama tabi bu otel sahibleri tabi fiyatları mecbur olduğumuz için acayip abartıyorlar.mesela capris yada şah in fiyatlar ulaşılabilecek gibi değil.ben bu yaz bodrum da tatil yaptım .Otelin adı Sultan Beach .muhafazakar kesime uygun bayanlara ayrı havuz var içki yada diğer uygun olmayan yemeklerde yok.oelde mayoyla şortla vs açık dolaşmak da yasak.başörtüsüz hanımlar vardı. onlarda burayı bilerek tercih etmişler ve açık olmalarına rağmenhaşemayla denize giriyorlardı üstelik denize girmeye kimse kısıtlama kouymuyordu.Ama oda temizliği ve yemekler beklediğimin altındaydı.üstelik fiyatıda uygundu.
Ayrıca insan biraz titizlendimi kendisi ve ailesi için hemen dindar yada çeşitli kavramlarla adlandırılıyor.Bende ailem ve kendi adıma titizleniyorum vede çok dikka tediyorum.Mesela ben dışarıdan tavuk almıyorum çünkü tavuklar kesildikten sonra herşeyiyle kaynar suya atılıyormuş kolay yolunsun diye.Bunu ünlü bi tavuk fabrikasında çalışan akrabamız söyledi.Tavuğu kayınvalidem kendi bahçasinde yetiştiriyo yada güvendiğimiz bir lokantadan alıyoruz yada köylerden.Dışarıya çıktığımızda da tavuk yemeği tercih etmiyoruz.
Konu sahibi hanımefendi aslında bizi düşünüyorlar o kadarda karamsar olmayalım yine çok şükür şu anda şartlar çok iyi.Önceden pardesü almaya gittiğimizde 10-15 çeşit oluyordu onlarda gençlere yönelik olmuyordu

Konu sahibi sana önerim konunu kapattırman olur
He mümkünse konuyuda ''et ve et ürünleri''ne taşıyın,nerden nereye

Valla 35 yaşımdayım, sayısını hatırlamadığım kadar çok sınava girdim ama hiçbir sınava girerken kimse tarafından baştan aşağı ellenmedim. Ki sanıyorum burada elleyen kişinin erkek olduğunu anlamalıyız çünkü kadın güvenlik; kapalıya da kadın, açığa da kadın. Bu arada örtülü değilim.

Ayrıca herhangibir konuda bizim pek de umurumuzda değil diye başkalarının gösterdiği hassasiyeti küçümseme, alay etme, paylayarak konuşma hakkına sahip değiliz.

Bir insanın besmeleyle kesilmiş et yemek istemesi, helal olmadığını düşündüğü şeyi yememesinin var mı başkasına zararı????????

Neden bu kadar celallenmek? Bazıları birikmiş öfkelerini en ufacık fırsatta kusmaya çalışıyor ya vallahi çok komik oluyor.

Biraz izan, biraz mantık. Lütfen.

Valla hanımefendi, ben gördüğümü söylüyorum. Sizin ellenmemeniz beni ilgilendirmiyor bu yüzden. Erkek ve ya kadın. Kadın olduğu halde görevli kişi, kapalı bayan görüldü mü, daha hassas davranılıyor.
Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Ve ALAY ETME, KÜÇÜMSEME nerede benim yorumumda ?

"Hahahaha besmele ile kesmek mi, konu sahibi çok komiksin" filan tarzı bir söylemimi göremedim ?"

Ve küçümsemek derken; "seni seni , demek böyle böyle yer arıyorsun, çok saçma!" tarzı bir söylemde göremedim.

Olayı saptırmayın bence. Bence de besmele ile kesilmiş bir eti tercih etmesi güzel birşey. Ve bir zararı da yok.
AMA NE DEMİŞİM: "Ben öyle yapan, usullerine göre kesen bir firmayım" diyen bir adamın doğru söylediğini nereden bilebiliriz ?"
Yani bu kadar didiklemek biraz tuhaf kaçıyor. Çünkü "bilemeyiz".

Ayrıca "ALAY ETME ,KÜÇÜMSEME" şeklinde beni ettiğiniz ithamları, kendiniz bana karşı sergilerken, siz benden çok daha komik oluyorsunuz.
Bu yüzden ben size mantık diliyorum, LÜTFENNN.....

Konu sahibinin, "bizi kimse düşünmüyor" sözüne karşılık verdim. Aranmayla, otobüslerle ilgisini kuramayanlara . "sizi" düşünenler var , o yüzden yok demeyin.​

Otel ismi veriliyor mu bilmiyorum ama Afyonda çok güzel bir otel var ailece her sene gidiyorduk, evlendiğimizde balayına Kütahyada bir otele gittik biz, odamızdaki havuza girdik genel havuza hiç gitmedik, orası da güzeldi. İlgilenirsen isim verebilirim :KK34:

Otel ismi veriliyor mu bilmiyorum ama Afyonda çok güzel bir otel var ailece her sene gidiyorduk, evlendiğimizde balayına Kütahyada bir otele gittik biz, odamızdaki havuza girdik genel havuza hiç gitmedik, orası da güzeldi. İlgilenirsen isim verebilirim :KK34:

mümkünse ismni verirmisiniz otelin konu sahibi müdahaleme kızmaz umarım:26:

Bu konuyu niye derdim var'a açtınız? İzmirlilerin ve Antalyalıların taşkınlıklarını bu kadar mı dert ettiniz?
Eğer kendinize göre bir yer arıyorsanız, araştırın bulursunuz, illa ki vardır. Konu da açın tabi ama bu konu için tatil forumu daha uygun.

Diyecektim ki... Konu başlığı değişmiş, konu taşınmış...
Neyse, ben de öneride bulunayım. Size memleketim Dikili'yi tavsiye ederim. Yerli turistlerin yoğunlukta olduğu, fazla gürültülü olmayan, sakin bir yer. Tek tük yabancı turist görürsünüz. Otelleri konusunda fikrim yok, hiç otelde kalmadım orada. Bir yakınım pansiyonlarından birinde çalışıyordu, pek hatırlamıyorum ama fena değildi. Araştırırsanız bilgi sahibi olursunuz.
En güzel yanı her yeri denize sıfır ve gün batımının en güzel izlendiği yer Dikili.

Ha plaja yakın marketlere bikiniyle giriyorlar, belki rahatsız olabilirsiniz, bilemem... Ama insanları bikinili kadınlara dönüp yan gözle bakmayacak kadar medeni. Bu da sizi rahatsız ediyorsa bilemem.

Bu arada söylemeden edemeyeceğim; arkadaşlar ... ne ya? Domuz demek günah mı? Eti günah diye bu kadar düşman kesilmeyin hayvana. Adı ağza alınmayacak kadar iğrenç bir yaratık olsaydı Allah yaratmazdı değil mi ama... :KK34:

sabay yazmıştım konuyu çıkmak zorunda kaldığım için bakamadım. öncelikle konuyu doğru yere taşıyan arkadaşa teşekkür ediyorum sonra da cevap yazan arkadaşlara şimdilik sadece ilk sayfaya baktım hepsine bakacağım ama birşeye çok üzüldüm bazı arkadaşlar tepkili yorum yapmışlar anlam veremedim
Attil anlayışı çok muhafazakar olmayan biri olarak ben bile tonla otel ismi biliyorum islamı şartlara uygun, siz nasıl bulamadınız kimsenin sizi düşünmediğini söylüyorsunuz hayret, fiyatlar normal otellerden daha yüksek olabilir biraz ama onunda nedeni genele değil belli bir müşteri kitlesinin isteklerine hitap etmesi, müşteri daha az olunca diğerlerilerin aynı oranda kar edebilmek için fiyatlar artıyor muhtemelen.

Gayet şık bulduğum bir kaç islamı otelin linkini de ekleyeceğim az sonra hepsi internet sitelerinden çok güzel gözüküyor ama içerileri nasıldır bilemem
internetten ben de bakıyorum teşekkür ederim ancak ben gidip görüp gerçekten memnun kalınmışsa tavsiye isterim ilginiz için çok teşekkürler

Ne kadar bir fiyat aralığı düşünüyorsun ?
Bir de çocuklar var mı,varsa deniz-havuz istiyorlar mı ?

Link eklesek reklam olmaz mı ?
reklam olmaz teşekkür ederim benim önceliğim sağlık nedenimden dolayı güneşlenmem gerekiyor havuzu denizi geçtim kimsenin göremeyeceği bir alanda güneşlenmem gerekiyor. bu benim için çok önemli çocuk yok bu sıkıntımı halledersem olacak inş. :)

İzmirliyim ve İzmir'deki otellerde bir taşkınlık göremiyorum ben.O bahsettiğiniz otleller İslami kurallara uygunsa ucuza hizmet versinler o zaman.
niye böyle tepkili yaklştınız ki, izmir de 2 yer biliyorum internette çok ama benim birebir bildiğim. biri pislikten bakılmıyor güya 5 yıldız , diğeri de içki su gibi tüketiliyor müşterilerin taşkınlığından bahsettim. tepkinizi gerçekten anlamadım. keşke zahmet edip yorulmasaydınız.

Fazla turist olmasın,insanlar yemeğe filan mayoyla gelmesin demek istiyor sanırım.

Yalnız yiyecek zaten bütün otellerde helaldir diye düşünüyorum.
kesinlikle, yalnız maalesef ama malesef her yiyecek helal değil. eğer sormazsanız size domuz eti olduğunu söylemiyorlar. çünkü domuz eti daha ucuz. lütfen arkadaşlar sorun. nerden biliyorum derseniz de benim amca oğulların bu işin eğitmini aldılar ve yıllarca lüks otellerde çalıştılar. sormazsanız kesinlike söylemiyorlar diyorlar. bir de yemeklere şarap vs. tatlılara likör konulması durumu filan var.

Söylemeden geçemeyeceğim sadece başörtülülere özgü bir durum değil ben açığım ve muhafazakar yerlerde tatili tercih edenlerdenim.. :KK34:
bu nedenle bazı arkadaşların tepkilerini anlamış değilim zaten. önyargısız yaklaşmanıza sevindim. ben de haremlik selamlık olsun, kuran okunsun vs. demiyorum zaten sakin, huzurlu , yiyeceklerine güvenebileceğim ve sağlıkla ilgili durumumdan dolayı kimsenin görmediği bir alanda güneşlenebileceğim bir tatil

apart değil kişiye özel villalar var kiralık
isterseniz bahçesi havuzu dışarıya kapalı görünmeyenleri de var
büyük küçük ailecek gidilebilecek olanlar var 6-8 kişiye kadar olanlar ,hele o zaman acaip uygun fiyata geliyor
herşey dahil otellerden bile uygunlar
kimseyle uğraşmadan kalabalığa bulaşmadan sakin sessiz tatilini yapıyorsun
benim gibi bir gezi manyağı olarak tüm gün gezip akşam kendi evin gibi gelip bahçede yemek yemek gece kendi havuzuna girmek çok zevkli
tatilde yemekle uğraşmak istemiyorsan atıştırmalık basit şeyler hatta dışarda yemek bile otellerden ucuz
google yazarsan birçok site çıkar karşına bununla ilgili
sizin bildiğiniz, havuzu kapalı dışarıdan görünmeyen bir yer var mı
teşekkür ederim ilginiz için

Ben sizin içkili ortamlardaki taşkınlıklardan hoşlanmadığınızı düşünmüştüm.

Evet bazı otellerde ....eti ile yemek yapılıyor yabancılar için,ama bu yemeği yapan otellerde aynı zamanda enaz 10 çeşitte etibalık,tavuk yemeği oluyor.

Siz yemezsinizde,yabancıların yediği sizi niye rahatsız eder onu anlamadım.
yabancıların yediğinden ziyade arkadaşım sormayınca size de veriyorlar anlamıyorsunuz bile, yoksa başkasının yediği beni ilgilendirmiyor

Belki eğlence ortamlarını kastedmiştir konu sahibi... Çok gürültü gençlere yönelik olması rahatsız ediyordur... :44::44::44:
buda var tabii yaş 29 olsa da geçmiş bizden :26:

Tam kriterlerinizi bilmiyorum.
Erkeklerin olmadığı bir yerde denize girmek mi istiyorsunuz sakin mi olsun istiyorsunuz ne bileyim bikinili insan mı görmek istemiyorsunuz.
Tam olarak isteğiniz nedir bilmiyorum.
Ama ülkemizde kuytu sakin yüzlerce yer var,otel şartlarını karşılamaz ama sakin ve şirin olur.
Patara aklıma geldi mesela yazarken biz birkaç gece kaldık.
Gelemiş diye bir köyü var patara kumsalı muhteşem.
Sakin sessiz apartlar çoğunlukta,yemeğinizi kendiniz de yapabilirsiniz doğal olarak hellalliğinden şüpheniz olmaz.
Bölgeyi eşim bir arkadaşına tavsiye etti.
Eşi örtülüydü bir ufak çocukları vardı çok memnun kaldılar tavsiyemizden.
kesinlikle bakacağım teşekkür ederim, bikinili insan görmekten ziyade aradığım kimsenin beni görmeden güneşlenebileceğim bir yer yoksa başkasının ne yaptığına asla müsahil olmam, rahatsız olunur belki bazı şeylerden ama rahatsızlığımı belli etme hakkını görmüyorum kendimde
teşekkür ediyorum

içki nin helali varda ben mi bilmiyorum :KK1: Sizin gideceğiniz yerler belirli şartlarda belirli kitleye hitap edeceğinden biraz pahalıya kacabilir fiyaT. Tesisler Var otellerin özel tesisleri oralara gidin kadın erkek ayrı olan yerler fiyat olarak idare edeceksiniz malesef pahalılar. E tabi tatil köylerinde size ait bir yerde tutabilirsiniz günlük sahil kenarlarında eşyalı yazlıklar kiralanıyor
içinin helali yoktabii, cümlenin gelişi gidişi yanşlış olmuş. benim hatam :26:

aynen bende öyle..canım yaşlanıyoruz :KK1:

Konu sahibi bi konu açmış hemen karalama kampanyası başlamış
Şöyle şöyle yerler biliyorum yazıp çıkmak bu kadar mı zor ?
teşekkür ederim gerçekten konuyu ben açtığım için nezaketen bunu yazmak istememiştim

Beni rahatsız ettiğini nereden çıkardınız?

Beni rahatsız etse öyle bir ortamda tatil yapmazdım isteyen istediğini yesin banane, ben yemedim çekildim kenara.

Kaldı ki konuyu açan ben değilim, içkili ortamlardaki taşkınlıklardan hoşlanmadığımı niye düşündüğünüzü de anlamadım bu yüzden.

Sadece konu sahibinin 'helal yiyecek' sözüne çok güldüğünüz için, düzeltme gereği duydum.

*Ayrıca helal olmayan yiyecek yalnızca domuz eti değil.
Bu konuda hassas olanlar yalnızca domuz değil tavuk etinde de hassas oluyorlar kesim noktasında.
Şahsen ben çok dikkat etmezdim fakat bir arkadaşım nereye gitse yediği tavuğu sorardı.
Bu, insanların hassas olduğu konular, tercihleridir.
tavuğa kadar filan inersem çıkamam ama evet ona da dikkat ederim. anlayışınız için teşekkürler. lütfen başkalarına açıklama yapma gereği duymayın kendimi kötü hissettim

Hicbirimiz buna dikkat etmiyoruz ki, marketlerden alınan etler, kasaplardan alınanlar. Yani biz bile dikkat etmezken hiçbir işletme satınalma işlemlerinde buna dikkat etmez.
kendileri bilir tabi ama keşke bize bunu belirtseler

Caprice thermal palace zamaninda cok indirim yapti.
Arkadaslarim 5 yilligina 2bin verdiler kaldilar
Bir ay once ordaydim 2 yil ode 10-15 yil kal vardi emin degilim
5bin-6bin arasinda birsey dediler 10 15 yil icin hicte cok bir fiyat degil bence
Onceden rezervasyon yaptirmazsaniz elbetteki fark oluyor
Kisin yaptirmakla bir ay once yaptirmak arasinda nerden baksaniz 400 500 fark oluyor
evet bu sistemi biliyorum. devre tatişl deniliyor. rcı denilen değişim sistemi filan var ama ben uzun süreli anlaşmaya giremem yapı gereği. caprice zaman az olduğu için bu saatten sonra bütcemi aşar kıştan baksaydım bir derece olabilirdi.

Ya çok pardon ama , yok besmele yok şu filan demişsiniz.
Evet çok güzel bir anlayış bu, fakat adam besmele ile kurallara uygun kesti diyelim, ama o adamın o gün cenabet olmadığını hangi birimiz bilebiliriz ???
Yani bu kadar ayrıntıya girip, kurallara uygun besmele ile kesime özen gösterecek yer derken, "ben özen gösteriyorum" diyen bir firma çıksa bile bu zamanda ne kadar güvenebiliriz ALLAH aşkına ?
Bu kadar didik didik incelemek biraz tuhaf geliyor bana. Bu kadar titizlenmek, "dine düşkünlük" gibi yansıtılıyor bir de.
Hayır , konu sahibine dine düşkün değilsin demiyorum ama kalkıp dine düşkünlük böyle bir şeydir diyen olursa orada gerçekten şaşırırım !
Bir de , sayın konu sahibi arkadaşım, "niye kimse bizi düşünmüyor ?"
Şu zamanda , en çok siz düşünülüyorsunuz emin olun.
Bakınız: Pembe-mavi otobüsler çıkıyor. Erkekler ayrı kadınlar ayrı binecek.
Sınavlara girerken, biz boydan aşağı ellenirken , sizi ellemeye çekiniyorlar üstünüzde bir şey var mı ? diye.
Sonra da kalkıp , bizi niye kimse düşünmüyor ? diyemezsiniz, iş tatil kısmına gelince.
Ayrıca, kalkıp bodrum,çeşme gibi bir yer arıyorsanız tabi bulamayabilirsiniz.
Madem bu kadar özeniyorsunuz, kendinize ev kiralayın yazlık.

Ayrıca; Bir İZMİRLİ olarak, size özdere-gümüldür tarafını önerebilirim.​
almışsınız nerelere götürmüşsünüz ne diyim canınız sağolsun. pembe mavi otobüsler filan artık nerdeyse biz de görürüz inş. dediğim gibi canınız sağolsun işi başka yerlere döküp ikiye bölmüşsünüz ama diyeceğim bişey yok herkes özgür düşündüğünü söylemekte. ben her ne kadar özgür olamasamda
ya aslında diyeceğim var, açıklama yapma gereği duydum yazılanlardan ama asla savunma yapma değil
ben öğretmenim öncelikle bunu belirteyim. öğretmene saygının olmadığı ülkede neyi değiştirir, sizlere benim karakterimle ilgili bilgi verir mi bilemeyeceğim. ben herşeye rağmen sağduğulu, saygılı davranabiliyorsam bunu da beklerim açıkcası ama saygı göstermek size kalmış. çoookkkk uclara taşımışsınız. ben yaşamım dini açıdan mükemmel diyemem Rabbim bilir. (benim bildiğim kadarıyla değil ama neyse)
ama hiç bir zaman uclarda olmadım. keşke siz de bu kadar uclara gitmeseydiniz.
hee yazılanlardan şunu anlıyorum. izmiri örnek vermekle hata etmişim (aslında izmiri örnek vermedim, izmir derken izmirde gördüğüm bikaç yanlış şeyi kastedmiştim) genelleme gibi algılanmış haklı olarak. izmirlilerden özür dilerim. bu arada en yakın iş arkadaşım izmirli:KK52: daha ne diyim. tekrar yanlış anlaşıldıysam özür diilerim. önerdiğiniz yerlere de bakacağım teşekkür ederim.

izmirde taşkınlık yapanların bulunduğunu söylediğiniz oteller daha çok gençlerin ve yabancı turistlerin çok fazla tercih ettiği otellerdir. ordaki gürültü ve insanların rahatlığı size taşkınlık gibi gelebilir buna sonsuz saygım var. dinimizi istediğiniz gibi yaşayın tabiki. fakat bunu "taşkınlık" olarak lütfen tüm izmire maletmeyin. bu konuda biraz hassasız sanırım izmirliler olarak :) malum bazı kesimler (her hangi bir siyasi kesimi kastetmiyorum) izmir hakkında bir takım karalama kampanyaları yürütüyor.

neyse. biz de muhafazakar bir aileyiz. yani bunda başı kapalılığı kastetmiyorum. gittiğimiz tesislerde otellerde bir takım kurallar olsun isteriz. yemeğe mayoyla gelinmesin, yemekler göz önünde hazırlansın vs... bazı oteller var bir gün önce hazırladıkkları patates kızartmalarını ertesi gün ezip püreyle karıştırıyorlar... ailece sessiz sakin yerleri tercih ederiz. gürültü filan da hoşumuza gitmez. bu yüzden bilindik yerlerden olan çeşmede tatil yapmayız. size tavsiyem foçaya karaburuna filan bakmanız. dikiliye de bir bakın derim.

ayrıca bir arkadaşımız demiş domuz etinden başka seçenekler olsa bile kullanılan tava tencere filan aynı olunca insan tiksinebilir. başkası tiksinmez siz tiksinirsiniz bunu kimse sorgulayamaz. bu yüzden kendin pişir kendin ye gibi fırsatları olan otelleri de tercih edebilirsiniz.

umarım istediğiniz bütçeye göre bulursunuz. dediğiniz gibi otel fiyatları giderek arttı.
çok teşekkkür ederim ilginiz ve tavsiyeleriniz için. izmir noktasında özürümü diledim zaten ama ayrıca sizden de özür dilerim yanlış anladıysanız

Size cevap yazarken, insanlar cümlelerini dikkatle seçmeye çalışıyorlar, yazılan yorumlardan belli. Sizi de anlıyoruz ama taşkınlık demesek, izmire maletmesek vs vs. Sizi kırmamak için ne kadar naif cümlelerle rahatsızlıklarını dile getirmeye çalışıyorlar. Çünkü hassas konu yanlış anlaşılabilir vs vs. Ama siz düşüncelerinizi bu şekilde yazınca kimse çıkıpta çemkire çemkire nasıl böyle yorumlarsınız bu şehri vs vs diyemiyorlar/uz. Çünkü ucu başka yerlere dokunuyor. Keşke sizde, taşkınlık vs demeyrek aynı özeni gösterseniz, bir olayı bir ile maaletmeseniz. Yanlış anlamayın lütfen ama bende bu şekilde anılmaktan rahatsız oluyorum. Hem muhafazakar yerler sadece kapalılar için değil ki. Çok bilirim çeşmede çok ünlü bir oteller zincirinde, açık bayanlar kadar kapalı bayanların da olduğunu...Sessiz sakin bir yer deseniz zaten anlaşılır :KK34:
izmir için özür diledim, sizden de ayrıca dileyebilirim.

Peki bunu önemseyen arkadaşlar normalde aldıkları etin duayla kesilip kesilmediğini nerden biliyor?

Başında mı bekliyorlar?

Heralde hiç kebapçıyada gitmiyorlar o zaman.
hayvanın başında dua edilmesine gerek yok sadece besmele çekilmesi yeterli.öncelikle bu konuyl alakası olmayan küçük bir bilgi.sonrasında lütfen ama lütfen konumu başka yerlere götürmeyin. gayet masum bir tatil önerisi nerelere gitmiş anlamıyorum yaa. anlıyorum aslında diyecek çok şey var ama demiyorum. sadece saygı diyorum saygı.

Valla 35 yaşımdayım, sayısını hatırlamadığım kadar çok sınava girdim ama hiçbir sınava girerken kimse tarafından baştan aşağı ellenmedim. Ki sanıyorum burada elleyen kişinin erkek olduğunu anlamalıyız çünkü kadın güvenlik; kapalıya da kadın, açığa da kadın. Bu arada örtülü değilim.

Ayrıca herhangibir konuda bizim pek de umurumuzda değil diye başkalarının gösterdiği hassasiyeti küçümseme, alay etme, paylayarak konuşma hakkına sahip değiliz.

Bir insanın besmeleyle kesilmiş et yemek istemesi, helal olmadığını düşündüğü şeyi yememesinin var mı başkasına zararı????????

Neden bu kadar celallenmek? Bazıları birikmiş öfkelerini en ufacık fırsatta kusmaya çalışıyor ya vallahi çok komik oluyor.

Biraz izan, biraz mantık. Lütfen.[/
QUOTE]

zorunda değilsiniz. tüm bayanlar adına konuşmayın. örneğin ben çevremde erkek olmadan seyahat edemem erkek fantezim var. ve gerçekten konu giderek dağılıyor.

konu sahibi

bak gümüldür ve karaburunu bir düşün. oraların fiyatı da uygun. veya yazlık da kiralayabilirsiniz.
teşekkür ederim tavsiyeniz için

Bakın burda konu sahibi zaten konunun başlığında zaten '''BİZ''' diyor.

Yani birilerini ayrıştıran varsa konu sahibi.

Uslübu evet enteresan geldi,

Daha önce de yazdım,gene yazıyorum,hayvanın duayla kesilip kesilmediğini öğrenmek için veya kesenin gusül abdesti alıp almadığını öğrenmek için her seferinde başında beklemek gerekir.
şaka gibisiniz gerçekten bende sizi anlamakta ve üslubunuzu anlamakta zorlanıyorum. konu nasıl buralara gelebildi diye. kimseyi ayrıştımadım. sadece açık olup da sakin tatil isteği olan arkadaşların da istediği gibi şartlardan bahsedip hiç aklıma art niyet gelmeden yazmıştım. ama şuan idrak etmekte bile zorlanıyorum. sakin, huzurlu, içki noktasında olmayan bile demedim belli kriterleri olan, helal gıdaya dikkat eden insanlara biz olarak kategorize etmiştim ama insanları ayrıştırmışım özür dilerim

konuyu başka yerlere taşımışlar ya....

bilen varsa söyler yoksa neden böyle düşünüyorsn diyemez tercih meselesi:KK51:

konu sahibim arkadaşlar bir kaç yer önermiş bende bakıcam oralara çünkü bende sizin gibi özellikler arıyorum..
sanırım benim sabah bir otelle ilgili yaşadığım diyaloğun ve zamanımın olmamasından dolayı aceleyle yazmamdan kaynaklandı. herkes diğerine o kadar ama o kadar öfkeli ki öfke demek bile az kalır. siz- biz, helal- haram, kapalı-açık gibi kelimeler geçmesin hemen öfkelerini kusmaya fırsat bulmuşcasına coşuluyor. neyse hayırlısı olsun umarım istediğimiz gibi bi yer buluruz. arkadaşlar genelde didim, marmaris, grül gibi yerleri tavsiye etmiş adını unuttum başta biryer daha vardı tekrar bakacağım yazarken adını unuttum bakacağım bu yerlere

fiyatı uygun otellerin 100/90 nı çok bakımsız.....
geçen nette araştırdım nerde ucuz otel varsa yorumlar okudum memnun kalanlar parmakla sayılcak kadar az dahada az hatta...
tatilin 1.şartı paran bolca olucak..
sonra kafana göre istediğin tarzda mekanda otel tatil köyü bulmak çoçuk işi:)
ha bu arada illa tatil diyorsan kaplıcalarıda düşünebilirsin...
genelde muhafazakar kesimin talebi yoğun oluyor..
ayrıca bay bayan ayrı açık havuzlarda ayrı oluyor...
kişi başı gecelik 60 tlyi gözden çıkaracaksınız bu da en az fiyatı tabi
konya ılgın ipek palas kaplıca oteli ziyaret etmiştik ama kalmadık..
kişi başı 75 tlymiş sabah akşam öğünleri otele ait.
odalarda tv banyo internet var
ama ben oteli ne temzilik nede yemek içme yönünden hiç beğenmedim..
kütahya ve afyondaki kaplıcaları daha çok övüyorlar ama görmedim.
oralarıda araştırabilirsin
kaplıcalara çok gittim dediğiniz gibi annem sağolsun. benim aradığım kimsenin olayacaği bir yerde güneşlenmek
teşekkür ederim

Şimdi, bir zamanlar o insanlar okul kapılarında şekilden şekle sokulup gururları kırılırken kılını kıpırdatmıyordun diyeceğim, konu içeriği dışında mesaj diye uyarı alacağım.
ben de konu sahibi olarak diyeceğim şey çok aslında ama demiyorum nezaketen
saygı, saygı, saygı,
neyse konu başka yerlere gitmesin ki zamanım kısa uygun bir yer bulabileyim.

Tam kriterlerinizi bilmiyorum.
Erkeklerin olmadığı bir yerde denize girmek mi istiyorsunuz sakin mi olsun istiyorsunuz ne bileyim bikinili insan mı görmek istemiyorsunuz.
Tam olarak isteğiniz nedir bilmiyorum.
Ama ülkemizde kuytu sakin yüzlerce yer var,otel şartlarını karşılamaz ama sakin ve şirin olur.
Patara aklıma geldi mesela yazarken biz birkaç gece kaldık.
Gelemiş diye bir köyü var patara kumsalı muhteşem.
Sakin sessiz apartlar çoğunlukta,yemeğinizi kendiniz de yapabilirsiniz doğal olarak hellalliğinden şüpheniz olmaz.
Bölgeyi eşim bir arkadaşına tavsiye etti.
Eşi örtülüydü bir ufak çocukları vardı çok memnun kaldılar tavsiyemizden.

Gelemiş köyü- patara kumsalı apart evlerde tatil imkanı...

Bu önerini kendim için not edeyim; peki fiyatlar nasıl biliyor musun?

almışsınız nerelere götürmüşsünüz ne diyim canınız sağolsun. pembe mavi otobüsler filan artık nerdeyse biz de görürüz inş. dediğim gibi canınız sağolsun işi başka yerlere döküp ikiye bölmüşsünüz ama diyeceğim bişey yok herkes özgür düşündüğünü söylemekte. ben her ne kadar özgür olamasamda
ya aslında diyeceğim var, açıklama yapma gereği duydum yazılanlardan ama asla savunma yapma değil
ben öğretmenim öncelikle bunu belirteyim. öğretmene saygının olmadığı ülkede neyi değiştirir, sizlere benim karakterimle ilgili bilgi verir mi bilemeyeceğim. ben herşeye rağmen sağduğulu, saygılı davranabiliyorsam bunu da beklerim açıkcası ama saygı göstermek size kalmış. çoookkkk uclara taşımışsınız. ben yaşamım dini açıdan mükemmel diyemem Rabbim bilir. (benim bildiğim kadarıyla değil ama neyse)
ama hiç bir zaman uclarda olmadım. keşke siz de bu kadar uclara gitmeseydiniz.
hee yazılanlardan şunu anlıyorum. izmiri örnek vermekle hata etmişim (aslında izmiri örnek vermedim, izmir derken izmirde gördüğüm bikaç yanlış şeyi kastedmiştim) genelleme gibi algılanmış haklı olarak. izmirlilerden özür dilerim. bu arada en yakın iş arkadaşım izmirli:KK52: daha ne diyim. tekrar yanlış anlaşıldıysam özür diilerim. önerdiğiniz yerlere de bakacağım teşekkür ederim.

Dediğim yerlere bakarsanız, memnun kalırsınız diye düşünüyorum. Özellikle Özdere de bir tanecik club tarzı bir yer vardı.Başka tek bir mekan yok. Genellikle bir sahili var, gençler sahilde oturur. O kadar. Umarım 2 yılda değişmemiştir. Diğer yorumlarınıza bişey demeyeceğim. Demem gerekeni dedim. İyi bir insansınız belli, bu konu hakkında bir kelime daha edip yanlış anlaşılmaya meyil vermek istemiyorum. Siz değil, başka taraflara çeken arkadaşlar var çünkü. Neyse umarım bulursunuz tatil beldesi. :KK31:

Gelemiş köyü- patara kumsalı apart evlerde tatil imkanı...

Bu önerini kendim için not edeyim; peki fiyatlar nasıl biliyor musun?

Çoook uygun bence gereksiz bir uygunluğa sahip hatta :)
Biz sabah kahvaltısı +konaklama iki kişi 40 lira ödemiştik.
Odada tv klima falan vardı :)
Alt katımızda bize bir apart odasını gösterdi ,10 kişi bile kalır mutfağı her odasında ayrı televizyonu vardı çocuk odası vardı 80 liraydı galiba.
Biz adamın odasını işgal etmek istemedik.Yemek vs yapmayacağım için.
Otel -apart sahibiyle konuştuk gece biz sohbet ederken yurtdışından gelen maillerini kontrol ediyordu.
Rezervasyonları ayarlıyordu adama japonya'dan mail atmışlar :)
Turistler çoktan keşfetmişler hem köy hayatı hem deniz hem huzur.
Bu arada köyde artık bir çivi bile çakmak yasak.
O yüzden doğal olmayan itici bir yapılaşmada yok doğal olarak.
Aaaa fahri elçisi oldum Patara'nın :p

Dediğim yerlere bakarsanız, memnun kalırsınız diye düşünüyorum. Özellikle Özdere de bir tanecik club tarzı bir yer vardı.Başka tek bir mekan yok. Genellikle bir sahili var, gençler sahilde oturur. O kadar. Umarım 2 yılda değişmemiştir. Diğer yorumlarınıza bişey demeyeceğim. Demem gerekeni dedim. İyi bir insansınız belli, bu konu hakkında bir kelime daha edip yanlış anlaşılmaya meyil vermek istemiyorum. Siz değil, başka taraflara çeken arkadaşlar var çünkü. Neyse umarım bulursunuz tatil beldesi. :KK31:

özdere,gümüldür,ürkmez benim bölgem olur efenim :) yazın çok sayıda yabancı turist vardır.yerlisi yabancısı mayo ile dolaşanı falan çok olur.alış veriş mağzalarına bile mayo ile gelenler olurdu.hadi iyi ihtimal altına şort giymiştir ama üsten bikinisi vardır bu tarz görüntülerden rahatsız olmuyorsanız yıldızlı otel ve küçük işletmeler dahil seçenek çoktur.ekonomi ararsanız turizm uygulama oteli veya ev kiralamak seçenekler arasında olabilir.ürkmez en az turisti olan yerdir bu saydığımız yerler içinde.küçük ama sevimli otelleri vardır.plajı oldukça güzeldir.haşema ile denize girenin sayısıda fazladır.

özdere,gümüldür,ürkmez benim bölgem olur efenim :) yazın çok sayıda yabancı turist vardır.yerlisi yabancısı mayo ile dolaşanı falan çok olur.alış veriş mağzalarına bile mayo ile gelenler olurdu.hadi iyi ihtimal altına şort giymiştir ama üsten bikinisi vardır bu tarz görüntülerden rahatsız olmuyorsanız yıldızlı otel ve küçük işletmeler dahil seçenek çoktur.ekonomi ararsanız turizm uygulama oteli veya ev kiralamak seçenekler arasında olabilir.ürkmez en az turisti olan yerdir bu saydığımız yerler içinde.küçük ama sevimli otelleri vardır.plajı oldukça güzeldir.haşema ile denize girenin sayısıda fazladır.

Hehe canım mayo olarak dememiştim :KK1: O açıdan hiç aklıma gelmedi ya. Ama yaşantısı çok sakin ve çok güzel.
Çeşme ve bodrumdansa orası tercihimdir yani :KK16:

Hehe canım mayo olarak dememiştim :KK1: O açıdan hiç aklıma gelmedi ya. Ama yaşantısı çok sakin ve çok güzel.
Çeşme ve bodrumdansa orası tercihimdir yani :KK16:

ben bir de o bakış açısından bahsettim bazı insanlar sevmiyor mayolu ortamları :KK34:
bodrum'un kalesinden başka hiç bir şeyi yok sokaklar alkol kokuyor hiç bana hitap etmedi açıkcası.ama fethiye işte orası bambaşka çok sevdim çok beğendim sakin,uygun fiyat ve gezilecek yerler.tekrar gitmeyi düşündüğüm yerdir

X