Tarlusaldan sonraki ay adet olamama

Cileklisutttt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2023
2
0
34
Merhaba hanımlar ..

2022 Eylül ayında düzensiz gebelik kesesi sebebiyle küretaj oldum. Bu durum beni ve eşimi çok etkiledi. Tekrar gebe kalmaya hazırlanmak istedik. Kürtajdan sonra 70 gün stresten ötürü bence .. regl olamadım. Bundan sebep doktorum Tarlusal ile adetten sökülmemi istedi. Tarlusal kullandım ve 6 gün sonra regl oldum. Uzun ve yoğun geçti çünkü ayların birikmişti vardı. Normalde 10.01.2022 de olmam gereken regl 6 gün gecikti. Yumurtladım mı bilemiyorum bebek istiyoruz bunun için çalışmalara başladık. Hala regl olamadım. Her gün düzenli olarak gebelik test yapıyorum ve sonuç negatif. Tarlusal kullandıktan sonraki ay reglde gecikme ? Ve ya adet düzensizliği devam eden ? Ve ya adet olma tarih aralığı değişen var mı ?

Ben de olamadım maalesef ki ilaç biteli 2 hafta oldu. Doktorum ile görüştüm telefonda tarlusal ile gelmedi ise doğum kontrol ilacı yazarız dedi. Amh sonucunu bekliyoruz erken menopoz yorumu yapmak için. Umarım erken menopoz değildir.

40. Gün bitti ama regl olduk bende umarım en kısa zamanda sen de olursun 🥹 demek ki yumurtluyorum şuan öğrenmek istediğim beklediğimiz oydu.

X