Tanışma Yemeğinde Cimrilik ?

Konuyu henüz kendisiyle konuşmadım. O ortamda o an bu ne ya siz ne yapıyorsunuz diyemedim, sırf kendi nezaketimden diyemedim ama bunun eziklik olarak algılanmasından rahatsızlık duyuyorum. Siz söyleyin ben nasıl çözeyim şimdi bunu ya da ne diyeyim erkek arkadaşıma şu an ?

Ayol ne açıklaması engelleyin gitsin adama ne anlatabilirsiniz
Yani duruyorum düşünüyorum o yemeği nasıl bitirdiniz valla kafamda oturmuyor
Şaka gibi konu şaka gibi tepkiler

Ben olsam yine buluşma ayarlar aynı ortama götürür fazla fazla yemek söyleyip hesabı öder. Üstünede yemek dediğiniz böyle yenilir, yedirilir. Biraz edep, adap öğreteyim istedim size pis fakirler der basar giderdim.

Bunlar varlık içinde yokluk çeken görgü bilmeyen tipler. Böyle zengin oluyorlar zaten tabi buna zenginlik denmez, varyemezlik denir 🤦🏼

Herkese merhaba. 28 yaşındayım, kendi işimin sahibiyim, yeni sayılan bir ilişkim var. Erkek arkadaşım 35 yaşında, o da çalışıyor, işinin haricinde mülklerinden kira gelirleri de var. Bu detayları konuyla alakalı olduğu için belirtmek istedim. Annesiyle geçen cumartesi lüks sayılabilecek bir yere tanışma yemeğine gittik. Bana kalsa daha orta halli bir yere de gidilebilirdi, nitekim mekan onların seçimiydi. Benden biraz önce gelip oturup, menüyü incelemiş olmalılar. Selam sabahtan sonra konu ne yiyelim kısmına geldi. Annesi ana yemek sipariş etmek istemediğini söyledi, olabilir elbette. Direkt olarak dikte etmese de yemek seçimini alttan alttan yönlendirdiğinin farkındaydım. Sonuç olarak ortaya standart boy bir pizza geldi (çok şükür pizza çeşidini ben seçtim) ve bir salata geldi. 3 yetişkin birey olarak bir pizza ve bir salatayı bölüştük. Daha sonrası bence daha utanç verici; ortaya 1 adet tiramisu söylendi, 3 yetişkin olarak bir tanışma yemeğinde 1 adet tiramisuyu bildiğiniz kaşıkladık. Hani ayıp olmasın diye ses çıkarmadım, 2 kaşık alıp bıraktım. Annesi “bak tabakta kalmış onu sıyır” ültimatomunda da bulundu sağolsun, erkek arkadaşım da kaşığımı alıp tabağı sıyırıp bana verdi “ye” diye!
Hiçbir zaman birinin ısmarlayacağı yemeğe muhtaç olmadım; bugüne kadar hep kendi yağımla kavruldum. Param az oldu daha az harcadım, çok para kazandım lüks yerde dibine de vurdum da hani bu tanışma yemeği olunca, inanılmaz absürt geldi yapılanlar. Yeni ev yaptırıyorlar; annesi eve özel seramikler, özel buzdolapları seçiyor. Herhalde tanışma yemeğinden kar edilen 200 lirayla oluyor bunlar.
Daha sonrasında da bir sabah erkek arkadaşımla kahvaltıya giderken (ki serpme kahvaltı da değil, öyle iki simit poğaça çaylı basit bir kahvaltı) “sen cüzdanını aldıysan ben şimdi uğraşmayayım yanıma almaya cüzdanı” cümlesini duydum. Dediğim gibi kimsenin bir kuruşuna muhtaç olmadım ama bu davranışlar inanılmaz garip geliyor . Daha önceki ilişkilerimde karşı taraf yemeği ödüyorsa ben mutlaka çay kahve tatlı öderdim, bir sonrakine yemeği ben öderdim, o dengeyi kendimce hep kurardım. Bana mı tuhaf geliyor, sizin yorumlarınız ne olur? Erkek hiçbir zaman her şeyi ödemek zorunda değil, asla o kafada değilim . Ama garip…
Şey derler böyle zengin olunuyor demek ki😂😂 babaannem canlandı gözümde sinirlerim bozuldu 😂😂 kusura bakmayın direk ayrılın ciddiyim.

Mı ok yün harika bir yorum yapmış bende olsam aynı mekana goturdum izlerdim ben davet edince de pizza mi isteyecekler aynı mi durum yada ödeyecek kişi ben olacağım için istediklerini mi yiyecekler , ona göre karar verirdim ,açıkçası bunları yapmasamda gorgusuzlukleri ortadada , birşey daha kahvaltı olayında hep benden gidiyor diye hissedip size ödetmek istemiş olabilir mi

Ben olsam yine buluşma ayarlar aynı ortama götürür fazla fazla yemek söyleyip hesabı öder. Üstünede yemek dediğiniz böyle yenilir, yedirilir. Biraz edep, adap öğreteyim istedim size pis fakirler der basar giderdim.

Bunlar varlık içinde yokluk çeken görgü bilmeyen tipler. Böyle zengin oluyorlar zaten tabi buna zenginlik denmez, varyemezlik denir 🤦🏼
Ondan sonra da olsun iyi yedik yine de derlerdi kesin. Ders çıkaracaklarını sanmıyorum, mis gibi bedava yemek sonuçta. :KK53:

buraya sizin tavrınızı aşağılamak için ön yargıyla gelmiştim. yemekte şöyle böyle dediler o yüzden bana 5 kilo altın takmazlar falan diye dert yanacaksınız sanmıştım. müstakbel ailen çok başka türlü modelmiş. bunlar ev de yaptırsa otel de yaptırsa aşiret düğünü gibi düğün yapıp kollarınızı bilezik de doldursa. siz o altınların da evin de hayrını göremezsiniz. devasa bir aşk yoksa ayrılın derim ben.

Başımın gözümün sadakası olsun derim 👍 Bunlar hayatlarında böyle yemek görmemişlerdir görsünler yazık 😂😂
Verilen paraya acırım Ok Yun Hanım. Gider o parayla bir iki defter kalem alır, durumu olmayan bir öğrenciye verirdim ben olsam. :KK53: Cimrilerin midesine gideceğine bir işe yarardı en azından.

Verilen paraya acırım Ok Yun Hanım. Gider o parayla bir iki defter kalem alır, durumu olmayan bir öğrenciye verirdim ben olsam. :KK53: Cimrilerin midesine gideceğine bir işe yarardı en azından.

Olsun böyle içimin yağları da erir. 😂 Nasıl had bildirdim diyip keyiflenilmez mi 😂😂 Çok güzel verilmiş bir ders almak isteyen alır, almak istemeyen almasın 👍

X