tanışma heyecanı

sananeeem12212

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2024
347
182
merhaba arkadaşlar,

abim 30 yaşında hafta sonu bizi kız arkadaşı ve onun ailesiyle dışarda kahvaltıda tanıştıracak. kız arkadaşı psikolog abimin bir çok kız arkadaşı oldu ama hiçbiriyle tanıştırmadı bizleri bu ilk olacak evlilik düşünüyorlar durum ciddi annemde abimin yıllardır evlenmesini istiyordu. o yüzden çok heyecanlı bende çok heyecanlıyım. ilk kez böyle birşey yaşayacagız annemle. neler sormalı annem, nasıl davranmalıyız onlara karşı tutumumuz ne olmalı heyecandan düşünemiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

Oğlumun eşi ile ilk tanışmamızı hatırladım.Bizde bir yerde oturduk galiba yemekli.O da biz de çok heyecanlıydık.Konuştuk.Anne babasından bahsetti iş güç.Kardeşi varmış onu söyledi.Çok sorgular gibi yapmayın.Sonra rahat bir konuşma oldu.Siz ne kadar rahat olursanız ortamda rahat olur.Hiç bir ön yargı ile gitmesin anneniz.
Biz ilk tanışmada sadece gençlerle tanıştık.Aile ile sonra.

teşekkür ederim. umarım güzle geçer

keske ilk tanismada sadece kiz olsaydı daha samimi bir ortam olurdu. babasinin yanında ne kadar sohbet okur ki. nasil tanistiniz sorusuna bile uygunsuzluk durumuna gore dogru cevap veremez insan

Nasıl tanıştınız sorusu çok hadsiz bir soru ya soran var mıdır ki ?
nesi hadsiz? ben cok severim tanisma hikayesi dinlemeyi. bence bir cifte sorulacak keyifli bir soru.
babası geçen sene vefat etmiş
basi sagolsun ama ne bileyim. keske parca parca tanişsaydiniz. ama neyse boyle uygun gördülerse boyle olsun. bence guleryuzlu olun yapabiliyorsaniz bir seyine iltifat edin saçına burnuna annenin genc gorunmesine falan. artik neleri guzelse begendiginizi anlar rahatlar belki kiz:)

İnsan bu soruyu kendi evladına sorar oğlum kızım nasıl tanıştınız diye . Yani biraz üslup bilen birisi karşı tarafin anne babaların olduğu orrtamda nasıl tanıştınız diye sormaz sormamali . Adabı muaserete aykırı bence . Gerçi burası Türkiye soranlar da olabilir . Bana karşı tarafin bu soruyu sormasi absürt gelir sorarsan kendi evladına sor öğren yani .

evet soranlar var bende severim tanışma hikayesi dinlemeyi aslında kötü birşey yok ki bunda
Bilemedim kayınvalidem benim anne babamın olduğu bir ortamda dönüp bana nasıl tanıştınız diye sorsa garipserim. Kendi oğluna sor öğren yani veya biz başbaşa iken bana anlattir. Ama ailelerin tanıştığı ortam zamanlama yanlış . Bilemedim .

aslında bizde öyle istiyorduk başta sadece kız ile tanışacaktık oda ailesini getirmek istemiş ondan dolayı daha bişey demedik

evet haklısınız bu soru o ortamda sorulmaz zaten bizde sormayız. sonrasında sosyal medyadan eklemeli miyim yada telefon numarasını almak gibi böyle birşey yapmak istemem açıkçası saçma çünkü agırdan alalım kendmizi ama fikkirleri merak ettiğimden soruyorum

Konu akar gider zaten nasılsınız iyi misiniz hayat nasıl vs vs ama şahsi kanaatim şahsi sorular sormamanız ve hemen eklememenizden yana . İlk izlenim son izlenimdir bence hafif gidin . Zaten kısmetse sonsuza dek berabersiniz. O anlatırsa anlatır zaten

tamamdır numara ve sosyal medyadan eklemeyeceğim şimdilik annem alsın mı numarasını peki

tamamdır numara ve sosyal medyadan eklemeyeceğim şimdilik annem alsın mı numarasını peki
Onu abinize danışın bence dediğim gibi herşey tamamen kızın size yaklaşımı ile ilgili elektriginiz tutarsa olur tabi ama kız soguk bir tipse mesafeli gitmek de fayda var .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…