tanışma heyecanı

Ay bencede yenGEnC çok haklısın herşey herkesin ailesinde yada çevresinde aynı değil kimsi daha görgülü kimisi daha eğitimli kiminin maddi gücü karakteri olsun birbirinden farklı farklı bir tane doğru yok illada birimizin bildiği tüm dünyanın kabul ettiği birşey değil mesela niye üslüpsuz olsun seviyorum fikir fikir keyifli insanları bı yerde insan yeterki rol yapmasın nasıl olursa olsun kendi olsun
Saygı diye diye rol yapıyor insanlar gerçeğiyle alakası yok sizinde abi psikolog onu yanlış anlayacak birinin kızı değildir o gelin adayı abinize denktir mutlaka yani aile olarak çok farklı bakış açıları olduğunu sanmiyorum terzi sokugunu dikemez ama psikologda karakteri cozemeyecekse .Aman sıkılıyorum böyle herşeyi terbiyeye saygıya bağlamakta hiç kinusasi gelmiyor insanın öyle tipler zaten çocukları 80 yaşına gelse bişey bilmez tavrında neyse

e nerede calistigin ne okudugun ailesinin ne is yaptigin hakkinda da bilgi sahibidir aile ama sorar yani maksat muhabbet olsun diye.
bilmiyorum, bence uslupsuz değil tatli bir soru ama herkesin hayata bakışı farkli farklidir. kimi insanlar icin sozden önce kizla tanisilmasi kizin gelip gitmesi üslupsuzluk, kimi insanlar icin olmasi gereken bu.
soz konusu insan iliskisi olunca türlü türlü yorum oluyor.
burhan'in bir konusu vardi mesela eski sevgilisinin ailesine bayram ziyaretine gitmis. cok hazirlandigi ama sonucu olumsuz olan sinavi hakkinda kv adayi "boyle boyle olmus cok uzulduk" falan demis. kiz mesela buna dellenmis, bu ne uslupsuzluk, senin annenin egitim durumu ne ki bana bu soruyu soruyor vs vs ayrilmis sonra. ama bence sorulmasi uslupsuzluk olan bir soru değil. gündemin o insanlar da onunla ilgili konu acmislar.
yani kimin neye takilacagi, neye sinirlenecegi, neyi uslupsuz göreceği cok degisik konular. herkesin kendi oznel yargilari olmasi normal ⁴
Ben soylediginiz bu tarz sorulardan( okul-is anne-baba nasıl) bahsetmiyorum ki ben direkt olarak nasıl tanıştınız tarzı sorulardan bahsediyorum . Bence inanılmaz gereksiz ve uslupsuz . Daha önce benim ve şimdi de sizin dediğiniz gibi bunlar kişiden kişiye değişen dinamikler şahsen ben ortam içinde kayinvalidemin bana bu soruyu sormasindan hazzetmem . Bende gelinimize sormam kendi isterse nasıl tanıştığını anlatabilir. Benim sorunum daha çok ortamın yanlışlığı.

Ben soylediginiz bu tarz sorulardan( okul-is anne-baba nasıl) bahsetmiyorum ki ben direkt olarak nasıl tanıştınız tarzı sorulardan bahsediyorum . Bence inanılmaz gereksiz ve uslupsuz . Daha önce benim ve şimdi de sizin dediğiniz gibi bunlar kişiden kişiye değişen dinamikler şahsen bana sorulmasindan hazzetmem . Bende sormam .
dedigim gibi insanlar cesit cesit. ben sorulsun isterim kendim de cift görmüşsem merak eder sorarim. etrafımda tanışma hikayesini bilmedigim kimse yok hatta😅😅😅 ananeme bile sordum dedemle ilk bulusmasini (nikahta görmüş 😂)
konu sahibinin sorasi varsa da sormaz zaten artik:)

X