tampon mu adet geciktirici mi?

brenda chenowith

Kır zincirini, kes iplerini.
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
2.690
3.429
Kızlar selam. Tatilim erken rezervasyondu değiştirme imkanı yok ve regl dönemime denk gelecek. doğum kontrol hapı bile kullanamıyorum hormonlara karşı vücudum çok hassas adet geciktirici fikri beni korkutuyor o şişkinlik, düzensizlik vs. Ama hiç tampon da kullanamadım. Fazla yan etkisi yoksa geciktirici kullanayım diyorum siz neler yaptınız böyle durumlarda? Tampon rahat mı ya da?

Kızlar selam. Tatilim erken rezervasyondu değiştirme imkanı yok ve regl dönemime denk gelecek. doğum kontrol hapı bile kullanamıyorum hormonlara karşı vücudum çok hassas adet geciktirici fikri beni korkutuyor o şişkinlik, düzensizlik vs. Ama hiç tampon da kullanamadım. Fazla yan etkisi yoksa geciktirici kullanayım diyorum siz neler yaptınız böyle durumlarda? Tampon rahat mı ya da?
En rahati tampon..

Çok teşekkürler. tampax öneriyorlar aplikatörü olduğu için ama ob daha kaliteliymiş. o ilaçları kullanmak istemiyorum el mahkum deneyeceğiz.
Aplikator onemli degil ki. Sizde yerlestirebilirsiniz rahatlikla. Tuvalete coker gibi yapin yerlestirin. Ipi var zaten. Ob daha kalitelidir. Ne olur nolmaz diye mayonuzada bir yaprak orkid yerlestirin. Keyfinize bakin :))

Aplikator onemli degil ki. Sizde yerlestirebilirsiniz rahatlikla. Tuvalete coker gibi yapin yerlestirin. Ipi var zatrn. Ob daha kalitelidir. Ne olur nolmaz diye mayonuzada bir yaprak orkid yerlestirin. Keyfinize bakin :))
İçim rahatladı tekrar çok sağ olun. Haziran başında konuyu benim gibi tecrübesizler için editleyeceğim :) İyi geceler.

Adet geciktirici korkunç bir ilaç, ben doğum kontrol hapı vs dayanıklıyım ama adet geciktirici yıllar önce kullandım, hiç iyi hatırlamıyorum.

Tampon çok kullanışlı ve rahat. Ben suya girersem sonrasında değiştiriyorum bir de 3 - 4 saatte bir değiştirmek gerek, fazlasında zehirleyebiliyor.

Burda bazı bilgiler var: http://jinekoloji.com/10-maddede-tampon-kullanimi
.

O ilaclarla yok yere duzeninizi bozacaginiza kesinlikle tampon kullanin. En rahati o bence.
kızz derin bende durdum durdum bu ay regl oldum otel rezervasyonu da kurban bayramı da düzenli giderse regle denk gelio tampon hiç kullanmadm ama vücut kendini yeni toparlarken geciktirici istemiyorum tampon evde tampax var ob mi önerirsin

X