Jinekoloji Tampon kullanan arkadaşlar

evet ondan bahsediyorum kotexinkini alayım o zaman bende denerim hangisiyle rahat edersem onu takarım çok teşekkür ederim.

onuda düşündüm ama daha ürkütücü geldi
Aslında çok benzer, tampona göre daha rahat bile olabilir sizin için. Doğru takıldığında varlığını bile hissetmiyorsunuz, sızdırmıyor, ip ve sürekli değiştirme derdi de olmuyor. İnternette videolar var bununla ilgili onlara bakıp karar verebilirsiniz.

Siz kullanıyor musunuz? Yoğun günde kaç saat dayanıyor? Ben de düşünüyorum en yoğun günlerde tampon yerine kap kullanmayı ama emin olamıyorum.

Galiba daha önce hiç tampon kullanmamış, o yüzden menstrual kabı yerleştirirken ekstra zorlanabilir.

Doğru boyda bir tampon alırsanız sızıntı riski olmaz. Emin değilseniz iki farklı boyunu da alabilirsiniz. Denize girme kısmından bağımsız olarak değiştirme sıklığına pedden daha çok dikkat etmeniz gerekir 2-3 saati aşmayın derim. Ama doğru yerleştirmeyi öğrenmek için birkaç kez deneme yapmanız gerekebilir. Taktığınızda rahatsızlık veriyorsa doğru yerleştirilmemiş demektir.

çok teşekkür ederim zaten denerim bir kaç kez :)

Kotex'in hangi boyunu kullanıyorsunuz? Ben de ob hiç sevmediğim için yıllardır kotex alıyorum ama normal boyunu ilk günlerde her saat değiştirmem gerekiyor. Diğer boylarını da denedim ama onlar canımı acıtıyor

Ben de ob kullaniyordum, bu sene tatilde kuzen yaninda getirmiste oyle kotex kullandim,
yani boyuna dair fikrim yok ama yanimda ob'nin normal boyu vardi ondan kucuktu. Tahminimce kucuk boyu.

Galiba daha önce hiç tampon kullanmamış, o yüzden menstrual kabı yerleştirirken ekstra zorlanabilir.
Evet ama adet olmadan önce bir kaç denene ile alışabilir tamponda öyle adet öncesi denemesi gerekiyor 2-3 kez sonra alışıyor bence insan bide hani sadece deniz ve havuz için en ideali bence..

Tampon hiç kullanmadım ama adet kabı kullanmıştım. Çok rahat ettim. Yalnız adet kabı bazılarında çok fazla ağrı ve bazi yan etkiler yapıyormuş. Bende problem olmadı diye de şiddetle tavsiye de edemiyorum. Tamponu bildiğim kadarıyla sık sık değiştirmen gerekiyor.

Galiba ben de kap sipariş vericem çünkü tampona aşırı para harcadığımı fark ettim
Tampon ve kab çok kullanmadım bende sadece havuz deniz keyfi için aslında yoksa hep ped ama şu yaz aylarında ped hiç çekilmiyor gerçekten. Bide tampon su çeker diye ben kab önerdim onu da bi kez denedim ama en azından kalıcı bişey her seferinde çöpe gitmiyor tabi

Menstrual cup diyorum, tamponu doğru yerleştirmez iseniz sızıntı olur ve şişer. Cup da şişme yok daha derine yerleştirme gerekmiyor. Ancak iyi bir markanın ki olmalı sert yapı da olanlar fiyatı daha düşük ancak kullanımı zor ve rahatsız edici oluyorlar. İşim gereği uzun dayanabilen (hijyenik ortam olmadığı için çalışma alanım)değişimi sık gerekmeyen bir ürün olduğu ve çok çok çok konforlu olduğu için tercihim benim cup

Adet geciktirici ilaç 2-3 kere kullandım ben de sivilcelenme ve ödem yaptı. Tampon çok rahat. Sadece sık sık değiştirmeyi unutma. Kullanımı da zor değil bence. Bir iki video izleyerek deneyebilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…