Takıntı

aliceinyou

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mart 2023
228
376
31
Merhaba güzel kadınlar,

Ben uzunca süredir takıntı yaptığım bir konudan kurtulmak istiyorum ama bu benim için çok kolay değil, 5 aylık anneyim bu uzamış lohusa depresyonu mu yoksa başka bir şey mi bilemiyorum benim için çok uzadı artık konu, Terapi almak istiyorum. Bir öneriniz var mıdır?

Takinti yaptiginiz konu nedir tam olarak? Bebegin sagligiysa ya da yetememe korkusu, gelecek kaygisi gibi seylerse bunlar annelikle birlikte otomatik yuklenen ve asla gecmeyen kaygilar...

Takinti yaptiginiz konu nedir tam olarak? Bebegin sagligiysa ya da yetememe korkusu, gelecek kaygisi gibi seylerse bunlar annelikle birlikte otomatik yuklenen ve asla gecmeyen kaygilar...
Süt konusu, bir türlü kabullenemiyorum bu çocuk emmiyor, 5 aylık oldu, hala kendi çapımda bişeyler yapmaya çalışıyorum vs uzun bir konu.

Süt konusu, bir türlü kabullenemiyorum bu çocuk emmiyor, 5 aylık oldu, hala kendi çapımda bişeyler yapmaya çalışıyorum vs uzun bir konu.
“Bu çocuk emmiyor” o kadar yerinde bir tespit ki! Emmeyen çocuk emmiyor. Benim 1 numara yüm cehaletimle 2 yıl emdi. Ben numarada 3 tane emzirme danışmanı gezdim, ama o emmedi. Artık çişi sarıdan pembeye döndü, böbrekleri zarar görecek diye mama aldım verdim, savaşmayı bıraktım. Ona biberon vermekten ve biberonun içine koyduğum mamalardan da hep nefret ettim.

Her bebek emecek diye bir kural yok benim yeğenler ağzını sürmedi. Benimkiler zor bıraktı. Mama ile beslensin 1 ay sonra yoğurt meyve püresi çorba, başlıyacak. Dert etmeyin bebiş sağlıklıysa önemi yok

Konuyu bilmiyoruz ama terapi çözüm olabilir siz de cabalarsaniz.

Her çocuk özeldir. Anne sütü evet çok mükemmel ama mutlu anne kadar değil.mama ile buyuyenler de çok. Ek gıda döneminde ekstra kaliteli olmasına özen gösterirsiniz.

Sutunuz mu az, cocugunuzun kilosu persentiliyle uyumlu degil mi? Yoksa cocuk memeyi mi tutmuyor sadece?
Meme tutmuyor, sütüm hep damla damlaydı hala öyle
Aynı aynı sonunda beni anlayan biri…
çok şükür, kendimi suçluyorum ben nerede yanlış yaptım keşke yapmasaydım…
Konuyu bilmiyoruz ama terapi çözüm olabilir siz de cabalarsaniz.

Her çocuk özeldir. Anne sütü evet çok mükemmel ama mutlu anne kadar değil.mama ile buyuyenler de çok. Ek gıda döneminde ekstra kaliteli olmasına özen gösterirsiniz.

Ah kuzum . Ben tam 7 ay süt sagdim son ay ellerimle sağdım bileklerim sancırdı ama sonra bıraktım ve kızıma daha iyi bir anne olduğumu hissettim o süreç beni yıprattı ve de 7 ay yeterli artık deyip sütüm kesildiği an ben de çaba göstermedim daha fazla . Sen çok iyi bir annesin her şeklinle evladına en iyisini bilen sensin mama ver süt ver hiçbir şey fark etmez en iyi düşünen sensin kuşum

Benim ikisi de emmedi, ne ola ki şimdi?
Elbette çok güzel bir şey hatta olması gereken ama olmuyorsa neyi zorluyorsunuz?
Bebeğin cinsiyetini değiştirmeye çalıştınız mı, hayır. Bu da onun huyu, bunu da değiştiremeyeceğinizi kabullenmeniz lazım.

Sut varsa vardir yoksa yoktur ya da emiyorsa emer vs. Bu her anneye ve bebege gore degisen bir konu. Mamayla buyuyen cocuk cok fazla, benimkiler de dahil. Ben ilkinde sut icin cok bogusmustum, ne buyuk salaklikmis. O guzel zamanlari kendime de bebegime de zehir ettim. 2. Cocukta hic kasmadim, yetmeyince direkt mama verdim. Su anda 2. Cocugum daha direncli. Yani anne sutu elbette cok kiymetli ama mucize bir iksir gozuyle bakip, gereksiz anlam da yuklemeyin

Meme tutmuyor, sütüm hep damla damlaydı hala öyle

Aynı aynı sonunda beni anlayan biri…

çok şükür, kendimi suçluyorum ben nerede yanlış yaptım keşke yapmasaydım…

Ben de kendimi çok suçladım. Hemşire hemşire hastane hastane gezdim. Yeterli kilo almıyordu, çok kısa süre emiyordu. Benim o kadar çok sütüm vardı ki lavaboya döküyorduk. O ise memeyi boşaltmadan bırakıyordu. Öyle böyle 5 ay didiştim. 5 ayın sonunda 3 yün bezleri pembe olunca, kuşadasında bu sıcakta çocuğa zarar veriyorum diyip ebebekten mama ile bineron aldırdım eşime. Biberonu da güzel içmedi. Ek gıdada sorun yaşamadık ama hakkını yemeyeyim.

Psikoloğum bu onun kararı, onun karakteri, içselleştirme demişti. Ben onun 5 aylık karakterini öperim demiştim

Ben ilk çocuğumda inanılmaz suçluluk duydum. Zar zor emdi ve alerjik bebekti kilo vermeye başlayınca özel mamaya başlattı doktor. Hep ağlıyordum sanki zehir vermiş gibi saçmaladım hep. İkinci canavar gibi emdi zor bıraktırdım. Baktığınız zaman ikisi de benim kızım ama bebeğin isteği önemli. Boşuna en tatlı zamanları zehir etmeyin. Mama alabilmek bir nimet verin doysun mutlu olsun. Siz de dinlenin uyusun bebiş huzurlu olun gerisi boş.

. Öncelikle bunun biyolojik bir durum olduğunu kabul edelim. sütünüz bir alerji yapıyor mu bebek meme reddi mi yaşıyor çene kasları memeyi tutamıyor mu biyolojik nedenleri elediniz mi 5 aylık süreçte

Bebiş sağlıklı mi?
Persentilde ayina uygun mu kilosu?
Kakasi ne renk?
Çişi ne renk ? Bunlar önemli sorular.

Emmiyorsa sağlığından olmasından önce mama deneseniz iyi olur . Başka çare yoksa tabi. Sütünüz hiç artmadiysa bebis emmedigi için. Süt pompası denediniz mi o arttırıyor.

Merhaba, zaten ilk günden itibaren mama veriyorum. Ancak biberona alistigi icin artik meme almıyor. Hep pompa yaptim amcak bugune kadar max aldigim miktar gunde 100 ml idi. O da gittikce azaldi su an 5 gunde 10 ml anca oluyordur

Ya işte tüm mesele süt olayının kutsalmış gibi gösterilmesinde...Süt gelirse verilir çocuk emerse emer,olmazsa mama verilir bu o kadar kutsallaştırılıyor ki sütü olmayan veya bebeği emmeyen annede suçluluk hissediyor..Ben 1 yaşında kendi isteğimle sütten kestim bebeğimi az geliyordu sütüm,yorulmuştum..2 yıl emzirmek kutsaldır durumlarını hiç takıntı yapmadım..Anne kendini iyi hissedecek ki bebekten hissetsin

Merhaba, zaten ilk günden itibaren mama veriyorum. Ancak biberona alistigi icin artik meme almıyor. Hep pompa yaptim amcak bugune kadar max aldigim miktar gunde 100 ml idi. O da gittikce azaldi su an 5 gunde 10 ml anca oluyordur
prolaktine bıktırdınız mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…