Takı meselesi

Imlegend

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2019
57
79
34
Merhabalar
Erkek kardeşimin geçtiğimiz haftalarda nişanı oldu ve ben ona çeyrek taktım. Kıyas yapmayı pek sevmem ama kardeşimle çok can ciğer bir ilişkimiz olmadığı için yapmak zorunda kalıyorum. O benim nişanımda çalışmıyordu birşey takamadı düğünümde çalışıyordu yine de bişey takmadı annemler onun adına bir yarım takmışlardı. Doğum yaptım gram taktı. Şimdi ben ona çeyrek takınca kardeşimle nişanlısı bozuldu gibi oldular annem de düğünde senden bilezik beklerler artık dedi. Düğünleri de 4 ay sonra ne taksam diye düşünüyorum.
Hal böyleyken eşimde kardeşinin sana doğru düzgün sevgisi saygısı yok evlendikten sonra bir daha yüzünü zor görürüz niye bütçemizi zorlayalım diyor. Bende elalem ne düşünür özellikle kız tarafı ablaya bak kardeşine ne taktı derler diyorum ne yapacağımı şaşırdım

Merhabalar
Erkek kardeşimin geçtiğimiz haftalarda nişanı oldu ve ben ona çeyrek taktım. Kıyas yapmayı pek sevmem ama kardeşimle çok can ciğer bir ilişkimiz olmadığı için yapmak zorunda kalıyorum. O benim nişanımda çalışmıyordu birşey takamadı düğünümde çalışıyordu yine de bişey takmadı annemler onun adına bir yarım takmışlardı. Doğum yaptım gram taktı. Şimdi ben ona çeyrek takınca kardeşimle nişanlısı bozuldu gibi oldular annem de düğünde senden bilezik beklerler artık dedi. Düğünleri de 4 ay sonra ne taksam diye düşünüyorum.
Hal böyleyken eşimde kardeşinin sana doğru düzgün sevgisi saygısı yok evlendikten sonra bir daha yüzünü zor görürüz niye bütçemizi zorlayalım diyor. Bende elalem ne düşünür özellikle kız tarafı ablaya bak kardeşine ne taktı derler diyorum ne yapacağımı şaşırdım
Maddi durumunuza bağlı bu. Bilezik fiyatları malum. Sizi çok zorlayacaksa takmayın derim.

Merhabalar

Bütçenizi yormayacaksa yine bir çeyrek takın.

Bilezik isteyen ; bekleyen kendi çalışsın, alsın, taksın.

Merhabalar
siz neden daha fazlasını yapasınız ki ... şimdi bu zamanda fiyatlar da belli kendinizi büyük sıkıntıya sokmayın ayrıca kimseyi de memnun edemezsiniz ben abim evlenirken onunla konuşmuyordum küstüm , geline ince bir set aldım taktım abim benim düğünüme bile gelmedi yani :KK70: bence takacaksanızda onun yaptığından daha fazla olmasın sizin yapacağınız, herkesinde imkanı şartı ortada borçla harçla takıp sonra da sıkıntı çekmenin anlamı da yok sıkmayın canınızı

Ya aramız iyi olsa asla bakmam onun bana ne taktığına yapabileceğimin en iyisini yaparım ama adam beni abla yerine koyup da saymıyor. Tipik evlenince kendi ailesini düşman belleyen iç anadolu erkeği kendisi

Ayy anneniz akıl verecegine sizin adınıza bilezik taksın o zaman . Size onun adına niye yarım taktılar da sizden bilezik bekliyorlar errrrkek çocuk diye mi? Ben olsam benim adıma sen takacaksin derdim . Sizin bütçenizle ilgili yorum yapmasina karar vermesine izin vermeyin ve bilezik de takmayın . Bu devirde kim takıyor kime ?

Elalemden durumunuz olmadiginda 5 TL isteseniz vermez..
Kim ne diyecek,kim ne söyleyecek tarzında düşünmeniz ( anne zoruyla olsa bile)gereksiz bence.
Ne istiyorsanız onu alın.
Bu bir güç gösterisi veya iktidar savaşı değil.
Durumunuz kadar,sevdiğiniz kadar takın.

Bütçeni zorlama derim. Çalışmazken bi şey takmamış ama çalışırken de takmamış. Ailen onun adına takmış keşke senin adına da ona taksalardı 😂düğünde de çeyrek takar geçerdim böyle bi durumda kalsam. 2 çeyrek bi yarım ediyo al gülüm ver gülüm.
O erkek çocuk olduğundan muhtemelen, yerine takı takmak ne ki o yorulmasın diye yerine nefes alıp vermek falan bile isterler.

benim abim de ne nişanımda nede düğünümde birşey takmadı ...elime bir 100 lira verip bir ihtiyacını gör bile demedi ...düğün hazırlığı yaparken birde benden borç alıp ödemedi de. şimdi kendisi evlenecek asla bir iğne bile takmayacağım soran olursa da "bana ne yapıldıysa onu yapıyorum" diyeceğim hiç de utanmam...annenize söyleyin "onun yerine bana çeyrek yapıp taktınız benim adıma da bilezik yapın takın" deyin( kaldı ki sizin düğün zamanında olan altın fiyatıyla bu gün ki altın fiyatı bir değildir) oğlan evlat da kız evlat değil mi? valla ben bu konu da çok doluyum o yüzden size tavsiyem sizi saymayanı siz hiç saymayın ...eşiniz haklı evlendikten sonra arayıp sormayacak adam için bütçenizi yormayın gidin birine sadaka verin hiç olmazsa karşılığında dua edilir

Ya aramız iyi olsa asla bakmam onun bana ne taktığına yapabileceğimin en iyisini yaparım ama adam beni abla yerine koyup da saymıyor. Tipik evlenince kendi ailesini düşman belleyen iç anadolu erkeği kendisi
O zaman çeyrek bile cok öyle kardeşe , gram iğneliyiver gitsin 😒

Merhabalar
Niye bu hesap kitap kardeşinize yuva kurarken elinizden gelen desteği yaptığınızı düşünerek hareket ederseniz böyle mahalle bakkalı gibi hesapla kitapla uğraşmamış olursunuz

X