tahlılımı yorumlarmısınız

bbeydam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2009
345
0
arkadaşlar bilgisi olan yorumlarsa sevinirim
pko luyum klomen kullanıyorum sat 17 eylül sanırım19.gün yumurtladım
bu tahlılı endokrın dr um istedi kılo problemi yüzünden

50gr açlık kan sekerı 79mg/dl 74.00-106.00 mg/dl
50gr 1.saat kan sekerı 121mg/dl 74.00-106.00 mg/dl

insülin 7,63uIU/ml 0.00-29.10uUI/ML
kortizol 11,1 ug/dl 5.00-25.00ug/dl
tsh 5,72ug/dl 0.40-4.00ug/ml
ft4 0.993ng/dl 0.80-1.90ng/dl
prolaktin 8,86 kadın–1.90-25.00ng/ml

Anladığım kadarıyla kan şekerin ve tsh yani tiroitin yüksek çıkmış sanırım tiroit hastasısin ve bildiğim kadar geçeliğe engel

kan şekeri değerlerin gayet normal görünüyor.diğerleride sanırım aralıkların içinde oda normale benziyor ama doktor yorumlarsa daha ii tabi benim nacizene fikrim bu..

kan şekeri değerlerin gayet normal görünüyor.diğerleride sanırım aralıkların içinde oda normale benziyor ama doktor yorumlarsa daha ii tabi benim nacizene fikrim bu..

tşkr ederim cnm insallah kötü bişey deildir
gebeliğe engel miş ona üzüldüm
belki bu ay tutmuştur diodum ama kısmet iste:sinifsinif:

cnm dr değiliz tabi ama yaşadığım için sölüorum.. tsh ın biraz yüksek çıkmış..tiroit hastasısın büyük ihtimalle..gebeliğe engel evet ama ilacını kullanınca sorun olmaktan çıkıyor..bende tiroit hastasıyım..ilaç kullanmaya başladıktan sonra hamile kaldım şu an 4 aylık bi kızım var..hamilelik boyuncada ilacç kullanmaya devam ediosun..iilaç dediğim tiroit hormonu.zaten endokrin uzmanın seni yönlendrcektir eğer gerek görürse..

cnm dr değiliz tabi ama yaşadığım için sölüorum.. tsh ın biraz yüksek çıkmış..tiroit hastasısın büyük ihtimalle..gebeliğe engel evet ama ilacını kullanınca sorun olmaktan çıkıyor..bende tiroit hastasıyım..ilaç kullanmaya başladıktan sonra hamile kaldım şu an 4 aylık bi kızım var..hamilelik boyuncada ilacç kullanmaya devam ediosun..iilaç dediğim tiroit hormonu.zaten endokrin uzmanın seni yönlendrcektir eğer gerek görürse..

tşkr ediyorum cnm bakalım pazartesi randevum var endokrınde hayırlısı napalım
8 yaşında bır kızım var o kendılığınden oldu
2.için uğraşırken bu çıktıolumunekankayizsmile

tşkr ediyorum cnm bakalım pazartesi randevum var endokrınde hayırlısı napalım
8 yaşında bır kızım var o kendılığınden oldu
2.için uğraşırken bu çıktıolumunekankayizsmile

oo maşallahh sen bizden kıdemliymişsinn..tiroit hamilelikten sonrda çıkabiliomuş..sende de öle olmuştr belki..bende hamileliğim boyunca endokrin uzm gözetimindeydm..6 haftada bir tahlil yaptrdm dr ilaç dozunu ayarladı..çünkü bebekde kullandıkça ihityaç artıo..ve tirot hormonu eksikliği bbkte zeka özrü sakatlık vs sebep olabilio..ilacı aksatmadan içmek gerekoo

oo maşallahh sen bizden kıdemliymişsinn..tiroit hamilelikten sonrda çıkabiliomuş..sende de öle olmuştr belki..bende hamileliğim boyunca endokrin uzm gözetimindeydm..6 haftada bir tahlil yaptrdm dr ilaç dozunu ayarladı..çünkü bebekde kullandıkça ihityaç artıo..ve tirot hormonu eksikliği bbkte zeka özrü sakatlık vs sebep olabilio..ilacı aksatmadan içmek gerekoo

cnm benim kızım erken doğdu 8 aylık
erken doğuma da etkısı var dıye duydum da
kalbınde delik vardı 8 aylıkken ameliyat oldu
ama çok şükür zkası iyi
ozaman varmıydı acaba dicem ama bütün tahlıller yapılmıştı
ben beydamı dogurunca viyanada yaşıyordum yanı bütün tahlillerimi yaptırmıstıma.s.

X