sütüm yettiği sürece 6 ay sadece anne sütü diyenler

fxuxsfxuxs

yanılsamalar ülkesi
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
2.482
11
45
benim sütüm şu an yetiyor kızım 4 aylık ve 8 buçuk kilo ve kesinlikle yettiği sürece 6 ay dolana kadar herhangi birşey vermeyi düşünmüyorum ağzına birşeyler sürmek azıcık meyva suyu tattırmak falan ihtiyaç yoksa bana çok gereksiz geliyor ben inatla sadece süt vermeye devam edeceğim dünya sağlık örgütü bile böyle söylüyor sizler ne düşünüyorsunuz

nisan annesi değilim, hatta anne bile değilim ama yazsam sorun olur mu? eğer doktor ek gıda önermezse doktor tavsiyelerine göre büyük ihtimal ben de öyle düşünüyorum, çünkü benim annemin sütü kesilmiş ve ben sadece 17 gün emebilmişim...bence bebekler aşırıya kaçmamak şartıyla emzirebildiğimiz kadar emmeli...

kesinlikle katılıyorum. maşallah sütün yetiyormuş kilosu gayet iyi. benim kızım anne sütü ile kilo alamadı diye ek gıdaları doktor erken verdi. kızım başkaşeylerin tadını aldıkça beni emmez oldu. kaşıkla beslenmeye alıştı emmek ona zor geliyor.şimdi mecburen sağıp sütümü kaşıkla veriyorum. :çok üzgünüm:

Benim oğluşumda 4 ay 5 günlükken en son tartılmıştı.8100 gramdı..Bende anne sütüyle besliyorum..doyurmak amaçlı bende 6 ay anne sütü vermek istiyorum..ama mevsim meyvelerinin suyundanda veriyorum..sadece tatlarını almasını istiyorum..şaftali,üzüm,kayısı,elma,karpuz ve erik az az tattırdım.çoğuda kendi bahçemizin meyvesi..

ben de sadece anne sütü vermeyi düşünüyorum.6. aydan sonra yavaş yavaş ek gıdaya geçecem

kızlar bende öyle düşünüyordum fakat sinir stresten sütüm çok az sıkıyorum gelmiyor bile ek gıda veriyorum dr demedi ama be ver,yorum istemeyerek fazlada yemekte yiyemediğimden kaynaklanıyor olabilir ama gerçekten çok üzülüyorum keşke bi 6 ay yetseydim.kızım 4bçuk aylık ve 7 kilo bilmiyorum normal d,yolar ama ben sütümün yetmediğini düşünüyorum

benim kızımda 4 aylık ve 7500 gr sadece anne sütü veriyorum
bu aralar doyurmak amaçlı değil tabii 1 çay kaşığı meyve suyu veriyorum aromaları öğrensin ileride sorun çıkmasın diye
6 aydan sonra muhallebi-yogurt-mama vericem

bende böyle olmasını isterdim ancak eylülde işe başlayacağım için alıştırmak zorundayım ama yinede anne sütüne devam sadece tadımlık veriyorum ek gıdaları....

benim kızımda 4ay 3 haftalık bende sadece anne sütü veriyorum meyve sularına başlamalı mıyım acaba dr kontrolümüz 28sinde dr şuan hiç bir şey verme diyor ama diğer tarafdan da yetebiliyor muyum aç kalıyor mu diye çoğu zaman tedirginim

masallah defne bebege.benım defnemde 4.ayını doldurdu 6.5 kılo ama doktorumuz kılosunun gayet ıyı oldugunu soyluyor.anne sutu vermeye devam 6 ay dolana kadar ınatla,hırsla...:lepi:

yaz geçmeden meyvelerin tatlarını alsın diye bir kaç çay kaşığı veriyorum ben de.tabii ki anne sütüne devam. hatta okuduğum bir yazıya göre bebek ne zaman bırakmak isterse o zamana kadar emzirilirse iyi olacağını söylüyordu.2,5- 3 yaşına kadar olabilirmiş bu tabii sabır gösterebilir miyiz o kadar bilmiyorum.ben geceden geceye bile olsa süt geliyorsa kızımda istiyorsa veririm diye düşünüyorum.

bizimki biraz hızlı gidiyor bu kadar olmamalı aslında bende çok kilolu mu diye üzülüyodum ama doktor sadece anne sütü alıyor problem olmaz sevin annesi deyince rahatladım biraz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…