Sütüm yetmiyor

Ki kontrollerde çoğu mama diyor artık. Ben aldırmadım. Gelişimleri de gayet iyiye gitti.

Bebeğin midesine göre ve emis saatlerine gore süt üretimi giderek artar.

Ki kontrollerde çoğu mama diyor artık. Ben aldırmadım. Gelişimleri de gayet iyiye gitti.

Bebeğin midesine göre ve emis saatlerine gore süt üretimi giderek artar.

Bebeklerim hayata tutunma içgüdüleri öyle güçlü ki. Emmeyi bir kere öğrendiler mi kendiler kalanı hallediyor aslında. Bebeklere ve kendimize güvenmemiz yeter aslında, doğamızda var.
Benim oğlum mamanın tadını bile bilmedi. Ama doktorum çok doğal bir kadındı. İlk aylarda tek ricam hemen uyursa emerken çenesine yumuşacık dokun o hemen yine tutar emer içgüdüsel bir hareket demişti. Doktorlar aslında kolaya yönelmesw ilk aylar yorucu olsa da su yolunu buluyor.

Herkesin sütünü farklı yiyecek ya da damla artırmıştır. En çok artıran şey ise su uyku ve stresten uzak durmak. Gerisi boş bir de sağım çok düzenli olmalı eğer düzenli olmazsa tamamen dolu memeden 10cc bile çıkmayabilir. Siz örneğin gündüz 2 saatte bir gece 3 saatte bir sağım yapmaya çalışın giderek artar ama dediğim gibi düzen çok önemli

Dereotu, maden suyu, tavuklu pilav, kuruyemiş, gerçek meyveli dondurma, uyku, uyku, uyku vede bol bol su tabi bunlar benim süt arttırma listem ...Her ay 1 ila 2 kilo arası kilo alırdı oğullarım... 2.500 kg larda doğmuşlardı üstelik... Stres yapmayın lütfen... Baktınız gelişimi yavaştan geliyor doktorunuza danışın yönlendirir sizi mutlaka... Sağlıcakla büyütün bebeğinizi =)

Uyku.
Mümkün olabiliyorsa her fırsatta uyuyun.
Süt kesinlikle artacaktır.
Stresten uzak olun.
Ve bol su.
Ayrıca yetmiyorsa mama vermekten çekğnmeyin.

Bebeğiniz kaç aylik?
Şehriye çorbası, kuru hurma,bol bol su,sürekli emzir.Olculere takılma bebiş daha çok çekiyor.

Aşure çok güzel süt yapıyor. Ama öncelikli olan sütüm yetmiyoru aklından çıkar uyuyup dinlenmeye gayret et. Kuru incir kaynatıp suyunu iç, hoşaf iç bebeğin emmeye başlayınca artar

Uyku uyuyamıyorum işte. Gece süt sağım için uyanıyorum bir daha uyuyamıyorum 4 saat falan anca bazen bir iki saat bile uyuduğum oluyor. Sabah hastaneye gidip geliyoruz ev temizlik derken gün bitiyor zaten süt sağmak çok fazla vakit harcıyro

Bebeğim küvözde olunca müdahale edemiyorum maalesef

Sutunjzu sagarak mı veriyorsunuz?
Eğer sagarak veriyorsanız bunu bırakın ve emzirmeye başlayın. Göğüs kanallarını açan ve sütü %40 oranında arttıran göğüs masajı var bunu deneyebilirsiniz.
Stresten uzak durun huzurlu ve. Mutlu olun fiziksel ve psikolojik herhangi bir sorun yoksa ve sutunuz azaldı hatta bittiyse kendinizi uzmeyin . Her çocuk özeldir her anne özeldir her süreç özeldir. Bu sizin kişisel tercihiniz değildi ama olmuyorsa olmuyor duruma adapte olun

Siz hiç merak etmeyin emzidikçe artar, sağlıkla küvezden çıksın bol bol emzirin. Şu anda sağarken ne kadar oldu diye bakmak yerine, Bebeğinizin fotoğrafına bakın onu düşünün. Benim kızım 7 aylık , sağarken en fazla çıkan 60cc ancak oluyor ama emerken doyuyor ki kilo alımı normal. Siz stres yapmayın her şey güzel olur merak etmeyin

Yani temizliği ya erteleyin ya da yardımcı olabilecek birine devredin gerçekten birazcık gerginliğiniz geçsin hepsi yoluna girecektir. Siz düzeni bırakmayın aylardır sütler bugünlere hazırlanıyor içinizi ferah tutun yavrunuzu bir an önce kucağınıza alıp sarmaş dolaş olun inşallah en kısa zamanda

Umarım geç olmaz. Arkadaşlar bestlak Damla’ya başladım bebeğim doyuyor artık çok şükür humana stell tea de kullanıyorum. Galactago da kullandım ama en güzeli bestlak.

Sağmakla bebeğin emmesi farklı oluyor. Bebeğiniz galiba küvozdeydi, eğer emzirmeye imkanınız oluyorsa sütünüz yeterli olacaktır.
Malt içeceği içip sık sağmak da arttırıyor
Galactago damla tavsiye ederim M mutemadiyenuzgun
Kızlar damlaların yan etkisi var mı sonradan sütü azaltmak gibi
Ve ben humana içiyorım kaçıncı kutum yok etkisi
Malt içeceğini denesem Mi aah ahh

Kızlar damlaların yan etkisi var mı sonradan sütü azaltmak gibi
Ve ben humana içiyorım kaçıncı kutum yok etkisi
Malt içeceğini denesem Mi aah ahh
Şimdiki aklım olsa sadece su içerdim yemeğimi salata mı yerdim o çaylar içecekler bildiğin boşuna kalori veremediğim doğum kiloları olarak benimleler. Hala emziriyorum 1yaşında çocuğum ve şu anda suyun mucizesini görebiliyorum bol bol emzirmek bazen mümkün değilse sağmak ve su içmek bence bunun çözümü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…