Sütüm yetmiyor

Süt arttırıcı damla kullandım. Sütüm iyiydi ama 3-4 aylıkken bir anda azaldı. Çocuk doktoru süt arttırıcı çay ve Malt içecekleri önermişti. Süt artıcı damla kullandım. Hatta bir hap kullandım, yan etkisi süt arttırmak olan. Hepsinin faydasını gördüm. Herşeyi denedim. Eczanede satılan malt içecekleri çok etkili. Ama şekerliler. Şekeri en az olanı alabilirsiniz. E bebekte de var Malt içecekleri

Kilo alimi iyiymis bence bosuna mama ilk bir ay 800 gr almasi yeterli. Rezene cayi ve ayva kompostosu icebilirsin bol su dinlenme uyuma en iyisi bunlar. Sagdigin sutle emdigi sut farkli olur bosuna stres yapma

37 günlük bebeğim küvözde birkaç güne çıkacak. Sütümü artırmam gerekiyor.
Merak etme bebegin emdikce artacak sutun, bol su ic ve 1 bardak sut, yarim muz,2 dilim kavun,1 yemek kasigi yulaf ,1 tatli kasigi tahin ve 1 cay kasigi corek otu blendirdan gecir ve ic acayip fark ediyor, yulaf cok guzel sut yapar ve cok da saglikli

Ibrahım saracoglu havuç incir kuru yap canim tahin helvası ye son araştırmalar müthiş süt yaptığını ortaya koydu bi deeee kefir ve ayran ve bol su bebeğini sağlıkla büyüt tatlim yetmediği yerde mama takviyesi yaparsın dünyanın sonu.degil aaaâa bi de stres çok etkiliyor strese girme

Ibrahım saracoglu havuç incir kuru yap canim tahin helvası ye son araştırmalar müthiş süt yaptığını ortaya koydu bi deeee kefir ve ayran ve bol su bebeğini sağlıkla büyüt tatlim yetmediği yerde mama takviyesi yaparsın dünyanın sonu.degil aaaâa bi de stres çok etkiliyor strese girme

Herkes yazmış arkadaşım yiyecekleri yeşillik, süt, tahıllar, susam, tahin, süt çayları, süt damlaları, vb bir sürü yiyecek var ama en önemlisi stresden uzak durmak.
Bebeğin evinize gelince hepsi geçecektir, sütün artacaktır. Sen mutlu olmaya çalış ve sağlıklı yiyeceklerle birlikte bol su tüket.
Sağlıklı mutlu günleriniz olsun 🤗

Benimde sütüm azdı, kuru dut ve incir kürü yaptım dönüşümlü olarak. Malt içecekleri içtim. Bende aşure çok süt yapardı, sık sık aşure yerdim ama herşeyden önemlisi akşam sıcak bir duş alıp güzel bir uyku çekebilirseniz, sütünüz bayağı çoğalır.

Sütünüzü arttirmak istiyorsaniz bol su iceceksiniz. En az 3.5 litre...
Bulgur süt yapar yiyebilirsiniz....
Rezene çayı süt yapar icebilirsiniz...
Ayrica memelerinizi tamamen boşaltmalısınız ki vücut süt bitti ureteyim moduna girsin...

Beyaz dut kurusu hoşafı ben de çok fazla süt yapıyor. Bir de e bebekte satılan malt içeceği var. O da sütü artırıyor. Allah yardımcınız olsun. Inşallah sağlıkla sihhatle bebeğinizi alıp evinize dönersiniz. ❤❤❤❤❤

Suyu bol iç. Benim de ilk ay azaldı. İnatla devam sütü vermedim hep emzirdim ve sagdım. Öylelikle arttı ve 9 10 ay ek gıdasız sütle beslendi.

37 günlük bebeğim küvözde birkaç güne çıkacak. Sütümü artırmam gerekiyor.
erken mi doğdu canım
Allah bağışlasın sağlıkla hayırlısıyla analı babalı büyütmeyi nasip etsin
bende çalışltığım için sağıyordum 2sinden toplam 60 cc nin altında çıktığı zamanlar da oldu, bazen de üstünde çıkıyordu
stres yapmaman gerekiyor, uyku düzeni de çok önemli, uykusuzluk da sütü direk etkiliyor
rezene çayı da içebilirsin süt artırma konusunda yardımcı olur

Sagilanla emilen süt miktarı aynı olmuyor hemşire de öyle söylemişti bana tahin dereotu bulgur iyi gelmişti birde 3/3,5 litre günde su içiyorum. Birde gece daha çok emzirin sutunuz bol olur.

Sık sık emzirin sütünüz mutlaka yetiyordur. Ben ilk sağdığım zaman 20 cc bile çıkmamıştı sütüm yetmiyor diye üzülmüştüm ama boşunaymış. Makinenin sağdığı sütle bebeğin emdiği süt aynı değil kesinlikle. Bol su için bebekle beraber sizde uyuyun ve sık sık emzirin ve instagramda emziren anneyi takip edin :) onun sayesinde bebeğim sadece anne sütü aldı

sağmak zaten süt üretimini azaltır.
neden süt ölçümü biberona gore yapılır,ölçmedekı amaç nedir?strese gırıp olaylar hepten sarpa sarmaz mı!?sütün en büyük düşmanı stres'SÜTÜM YETMIYORRR'
bebeğini bol bol emzir sağım yapma mumkunse.
bebeğin tükürük salgısı memelerine uyarı verıyor ve süt üretimi artırıyor.ve ılerıde memelerin yumuşayacak bu seferde üzülme çünkü terbiye olacak bebeğin ıhtıyacına göre üretim olacak.Rabbim vermiş güzel bir sistem.düzen ve nizamda ılerlerken neden bozar insanoğlu.(istisnalaraa birşey demem)
mama artık normalleştirilmeye çalışıyor.sistemi güzel yürütüyorlar.takmışlar kıloya Allah bebelere, analara kolaylık versin.ve anneleri korkutan strese sokanlarıda ıslah eylesin ALLAH.(istisnalar varr)

Benim de hep.azdı..
Obez gibi yiyip.arttırmak istemedim. Zira süte etkiyi bırak bana kilo olarak döneceğini biliyordum. Ne çıkarsa kâr dedim. Tek poşet ısıtılacağına 2 poşet ısıtıldı. Ben o yüzden daha sık sağdım.

Ekstra yaptığım tek şey lactamil in süt arttırıcı karışımından içmek. Arada bir de malt içecek içmekti.

Sizin de yapınız bu demek ki. Bol su için. Daha sık emzirin.
Yetmediği yerde mamayla takviye yaparsınız. Sakın milletin lafına bakıp.stres yapmayın..

X