Sütüm çoğalır mı?

Anais0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2024
62
23
30
Merhabalar yaklaşık 2 ay önce sezaryen doğum yaptım 1 hafta antibiyotik kullandım tabii sonrasında da grip olduğum için 1 hafta daha antibiyotik kullanmak zorunda kaldım ve sütüm bariz bir şekilde azaldı ve çoğalması sonrasında bebeğime kesinlikle yetmiyor mama da vermek zorunda kalıyorum memeyi sadece öylesine keyiften emiyor asla doymuyor bir tanıdığım sürekli sağ dedi o sürekli sağmış ve başka ihtiyacı olan bebeklere bile verecek kadar sütü çoğalmış ama doktor da sağarsan sütün kesilebilir toptan dedi ne yapacağımı bilemedim anne sütüyle beslemek istiyorum ben bebeğimi. Daha önce sağarak sütünü çoğaltabilen var mıdır burada ya da sağınca sütü kesilen?

Sağınca neden kesiliyormuş ki?
Ben sağdıkça az da olsa arttı yine doymuyor evladım mama kullanıyorum

Sağınca neden kesiliyormuş ki?
Ben sağdıkça az da olsa arttı yine doymuyor evladım mama kullanıyorum
Bebek emince uyarılma oluyormuş uyarılma olmayınca süt kesilir pompayla dedi kanalların tıkanır dedi ama bilemiyorum doğru mu herkeste aynı mı

Şöyle. Makineler memeyi bebek kadar boşaltmıyor. Meme de ne kadar çok boşalırsa o kadar süt artıyor. Süt arz-talep meselesidir. Emzirdikçe artar. Sağdıkça artar. Sadece sağım memeyi boşaltmayacağı için zamanla azalma olabilir. Ama bebek düzgünce emip memeyi boşaltıyorsa süte olumsuz bir etkisi olmaz

Bebek emince uyarılma oluyormuş uyarılma olmayınca süt kesilir pompayla dedi kanalların tıkanır dedi ama bilemiyorum doğru mu herkeste aynı mı
İlk kez böyle bir şey duyuyorum benim bir tık arttı.
Vardır bir bilen bende takip edeyim konuyu…

Merhabalar yaklaşık 2 ay önce sezaryen doğum yaptım 1 hafta antibiyotik kullandım tabii sonrasında da grip olduğum için 1 hafta daha antibiyotik kullanmak zorunda kaldım ve sütüm bariz bir şekilde azaldı ve çoğalması sonrasında bebeğime kesinlikle yetmiyor mama da vermek zorunda kalıyorum memeyi sadece öylesine keyiften emiyor asla doymuyor bir tanıdığım sürekli sağ dedi o sürekli sağmış ve başka ihtiyacı olan bebeklere bile verecek kadar sütü çoğalmış ama doktor da sağarsan sütün kesilebilir toptan dedi ne yapacağımı bilemedim anne sütüyle beslemek istiyorum ben bebeğimi. Daha önce sağarak sütünü çoğaltabilen var mıdır burada ya da sağınca sütü kesilen?

Hastane tipi pompa kiralayın her emzirmeden sonra sütünüzü sağın. Kesilmez artar.

Süt sağma makinesi
E bebek promalt içeceği
Dere otu bulgur pilavı bol sıvı
Hümana stil tea emzirme çayı ve bebelak süt arttırıcı damla hepsi ile çok uğraşarak arttırdım ama en etkilisi sağma

Emzirmeden hemen sonrası sağım yaparsananiz sütünüz artar. Gece emzirmelerini atlamayın. Ayrıca ekstra emzirme dışındaki beslemeyi kaşık biberonla yapın. Biberon meme reddi yapar. Aktif emmesini engeller sonuç olarak da sütun azalmasına en büyük neden haline getirir.

Sağmak yerine sürekli emzirin bebeğinizi. Solgar marka süt artırıcı da kullanabilirsiniz

Benim bebeklerim 33 gün küvezde kaldı ve bu süre boyunca göğsümü hep sağdım azalma olmadı benimde aksine arttı

X