Sütüm bitiyor mu :(((

slm kızlar ben de ocak annesiyim 12 günlük bir oglum var sütüm yetiyor mu yetmiyor mu bilmiyorum bakalım 1. ayında kontrolumuz var kilo alımına göre karar vercem yetip yetmediğine....
yazılanları okudum umarım verdigim link işinize yarar....hepinize bol sütlü günler diliyorum...
Anne Sütünü Arttıran Gıdalar - REHNUMA - Blogcu

Evet Dark'cım, ilk bebeklerde her şey deneme yanılma yöntemiyle öğreniliyor, ikinci bebekler hazıra konuyor :)

Elmalı turta gerçekten çok sevindim inanamazsın. Bak gördün mü hiç öyle canını sıkmaya değmeyecek küçük bir sorunmuş ama doktor niye bunu söylemedi bilmiyorum. Önce bunu söylüyorlar çünkü. Belki sen denemişsindir diye es geçmiştir.

Bu arada kızlar en etkili yöntemin sağmak olduğuna eminim artık. Kızım emdikten sonra iki göğsü de iyice sağıyorum. 5-10 ne çıkarsa. Meme boşalınca sütün gelmesi daha kolay oluyor. Bir de artık memeyi bir kanal olarak düşünüyorum yani sütün geçtiği kanal o yüzden birikmiyor diye dert etmiyorum nasıl olsa kızım çektikçe geliyor.

Bu sabah çok ilginç bir şey oldu. Küçük ola göğsümden uzun zamandır sağınca süt gelmiyordu kızım tek onu çektiğinde de süt onu tek başına doyurmuyordu. Sağınca 5 cc 10 cc geliyor sonra duruyordu ama ben en az 5 dk boş boş çekiyordum. Bu sabah yine 5 cc gelmişti öyle boş boş çekerken bir baktım süt akıyor hem de nasıl 5 cc oldu 40 cc benim o göğsüm için inanılmaz bir rakam. Demek ki çoğalabiliyormuş gelebiliyormuş sütler. İnşallah hepimizin bol bol sütü olur.

kızlar sağdığınız sütleri ne yapıyorsunuz ben önce buz dolabına koydum ama baktım sanki bozulmuş gibime geldi şimdi buzluğa koydum bulamıyorum ne yapayım bide biberonla koydum siz nasıl ypıyorsunuz

bebeğinizi 2 saat arayla emzirmelisinizsık emzirmek sütünüzü artırır. sütünüzde aşırı şekilde gerileme varsa elektriklipompa yardımıyla her 2 saat arayla sağam yapıp artıra bilirsiniz.bebeğiniz gösünüzde süt azalırsa almıyacaktır.bence bu şeilde denemenizde fayda var.en az 6 ay emzirmelisiniz.

sağdınız sütler oda sıcaklığında 6-8 buzdolabın alt rafında 3-5 gün buzlukta 2 hafta derin dondurucuda 3 ay saklanabilir.özel olarak satılan steril süt saklama poşetlerinden kullana bilirsiniz.ilk sağdınız sütü önce tüketmelisiniz.buzdolabından çıkan sütüde benmari yöntemiyle ısıtıp bebeğinizi besliyebilirsiniz.

çok saol canım teşekkür ederim cevabın için özverili olup sorumu okuyup cevap verdiğin için

Ya bende sütü bi kaç kere sağdım ama dolaba biberonla koydum.Yalnız suyu bir tarafa yağı bir tarafa birikiyor,aynen zeynebin dediği gibi bozuldu sandım attım.
Acaba bozuluyormu cidden?
Birde kaymak gibi bi tabaka oluyor çalkalayınca.Bende .ğğğ diye döküyorum(

Canım o bozulma değil niye döktün boşu boşuna :)) Nasıl inek sütünün kaymağı çıkıyorsa bizim sütümüzün de yağı bekleyince yüzeye çıkıyor. Isıtıp calkalayınca yine eski haline dönüyor.

Ya nebileyim bi kaçkere böyle oldu döktüm bende( zaten pek sağamadım çok nadirdir sağdığım.Genelde tüketiyoruz biz:)

Oooh afiyet olsun tüketin hayatım :)) Ben de gece uykusunun arasında uyanıp sağıyorum. Bir daha olursa aklında olsun atma. Sen işe başlayınca Ceren mama mı içecek. Gerçi saat araları çok fazla değil. Ben gecen 3 saat ayrı kaldım kızımdan babasına süt bırakmıştım onu içmiş uyumuş. 3 saat hiç zor olmuyor. Senin calışma saaatlerin çok güzel canım. Bir öğün mamayla bile idare edebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…