Sütüm bitiyor mu :(((

darkçım doyduğunu düşünüyorum çünkü ağlamıyo çok güzel uyuyo bende sütüm yaramıyo heralde diyorum maşallah hasta olmadı hiç ama iyi kilo almıyo

cnm evet tartılar çok değişken bakalım haftaya doktorumuza götürcez o zaman anlaşılcak durum inş.kilo alırrr(

Çok da takma canım,iyi emiyo,iyi uyuyo,sağlığı iyi gerisi boş.
Sen yinede endişelerini doktoruna anlat bakalım ne diyecek.

Çok da takma canım,iyi emiyo,iyi uyuyo,sağlığı iyi gerisi boş.
Sen yinede endişelerini doktoruna anlat bakalım ne diyecek.

ayy cnm o kadar takıyorum ki kafama elimde değil bazen moralim yerinde oluyo takmıyorum ama bazende kendimi suçluyorum böyle stres yaparsam durum daha kötüye gider ama napıyım yaa:çok üzgünüm:

evet cnm konuştuk sütün yetmeyebilir ya da memeyi boş çekiyo olabilir dedi.boş çekiyo olabilir dediği gibi çünkü bazen mememi çekiyo ama bişey yutmuyo sonra bakıyorum sütmü yok diye sıkıyorum ama süt akıyo hemen,bide piraye kusuyo her emmeden sonra değil ama günde 1 kere muhakkak emdiğini çıkarıyor bundadnda olabilir bakalım haftaya dha kesin cevaplar istiyorum doktorumdan artık.

Emzik niyetine kullanıyo seni.o doymadığı anlamına gelmez.Zaten süt var diyosun.

Ama sütün yetmese seni rezil eder durmaz.

yetiyo demekki.Napcaksın senin kızın yapısı böyle demeki.

Kızlar biraz önce hastaneyi aradım iki gündür olan bu durumu anlattım. Meme emerken ağlamıyor değil mi dedi yok dedim ağlamıyor. İyi besleniyor musun evet dedim hep süt getirecek şeyler yiyorum. Sakın dışarıdan mama, emzik gibi yardımlar alma. Bu bir süreç. Bebekler bazen büyüme evresine girer ve 3 gün 3 gece bile memede kalabilir. Buna göre sendeki süt miktarı da bu evrenin sonunda artacak ama bir daha sakın mama verme dedi. Bakalım doğru çıkacak mı dedikleri ki bugün kızım eski uzun gündüz uykusuna daldı çok şükür :)

BENİM KIZIM da kaç gündür gündüz uykusunu bıraktı, günde 12-13 sat zor uyuyor. bir de emerken ağlamalar, göğsümü yumruklamalar falan. bugün dr'a götürdüm. kilosu falan normal yani sütüm de iyi çıktı... yalnız gaz olmasın diye yemeğe konan fazla baharat sütün tadını bozup bebeğin emmek istememesine neden olabilirmiş... iNŞALLAH SEBEP BUDUR, DEĞİLSE ÇOK ÜZÜLÜYORUM BENİ BIRAKACAK DİYE...

evet ya kızlar bazen tadını beğenmeyebilirlermiş.
bnde geçen bebişde çok gaz oldu diye,sütümü sağayım bu gazlı sütü vermeyeyim dedim.
Ama süt çıkmadı:) Tüm gazlı sütü içmiş Cerencik.
Sonrada aşureye tövbe ettim.

julicim iki gündür aynı sorun bende de başladı ardam göğsüme yapışmış gibi ayrılmak istemiyor göğsümü sıkıyorum süt mü gelmiyor diye ama geliyor verdiğin bilgi içinde teşekkürler annem ne kadar mama ver diye ısrar etsede ben direnmekteyim evet bu bi süreç bu konuda bilgim yoktu ama bak doktorda söylemiş bu süreç evre mama verme diye içgüdüsel olarak hissediyorum süt olmaması ayrı tabiiki olmadığı zaman mama vermek şart ama geliyorsa da sabredip gerekirse akşama kadar yapışık gezip mama vermemek lazım cnmcım

kızlar ya gene bebeğim öyle emip emip beş dakika sonra aranmaya başladı bende sağlım e süt var niye emmiyor ki oğlum birde sağdığım sütü n e yapacağım acele söylerseniz dolabamı koymalıym

Canım ne kadar sağdın az bir şeyse dolaba koymaya değmez kaşıkla oğluna ver. Ya da o acıkana kadar dolaba koy. Dolapta yanlış haıtlamıyorsam 12 saat duruyor. Sıcak suyun içine koyup ısıtır öyle verirsin bebişe.

Canım senin anlattığın gaz sancısına benziyor. Memede ağlaması süt varsa gazdan oluyormuş çünkü merak etme endişelenme. Hiç dayanmıyor dimi yüreğimiz :))

Evet Seda aynen öyle yenilmeden akşama kadar yapışık gezmek gerekiyor. Dediğin gibi süt olmazsa tabii ki mama vereceğiz.

Canım gazlı sütü içince ne oldu, gaz oldu mu Cerende de. Ben bugün hep aşure yedim ama hiç gaz yapmadı Banusu da. Bir de süt için bakliyatları özellikle öneriyorlar.

küçükbiberonla sağmıştım içti oğlum bir on dakika geçmden uyudu eşimde yok bugün yalnızım evde inş huzursuz olmaz dua edin bana bende yatıyım biraz hadi iyi geceler meleklerimizede güzel uykular inş

Bizim durumu anlatan bir yazı buldum. Ben şimdi her emzirme sonrası süt gelse de gelmese de 5-10 dk pompa kullanıyorum. Ayrıca 1 gün içinde çıkan sütleri de buzluğa atıyorum bu yöntemin de faydasını gördüm.

Anne sütü nasıl artırılır:
Büyümenin hızlandığı dönemlerde birkaç gün boyunca sütünüzün bebeğinize yetmediğini, göğüslerinizin boşaldığı halde bebeğinizin emme isteğinin sürdüğünü, bebeğiniz sık sık emerek süt salgınızı arttırmaya çalıştığını fark edebilirsiniz. Göğüsünüz sık aralıklarla boşaltılması, sıvı alımına ve beslenmeye özen göstermek ve yeterince dinlenmek kısa sürede süt salgınızın bebeğin artan gereksinimini karşılayacak seviyeye gelmesine yetecektir.

Her iki göğüsü de her emzirmede 10-20 dk. emzirin
Günde 9-12 kez, 2-3 saat arayla emzirmeye çalışın
Bebeğiniz göğsünüzü tam boşaltmadan emmeyi keserse bebeğin başını vücudunu okşayın veya göğsünüze masaj yaparak salgıyı uyarın
3 gün içinde süt salgınız artmadıysa her bir göğsünüzü her emzirme sonrası 5-10 dk boyunca sağarak uyarın

güzel yazı canı teşekkürler.
benim sağmaya fırsatım kalmıyor.çünkü boşaltamadığı zaman kısa süre sonra uyanıp boşaltıyor zaten.

gazlı sütü içince olmuştu gazı.ama son postadan sonra azaldı gazı.
birde herkese gaz yapan şeyler farklı olurmuş denemek Gerekirmiş.
Bende fasulyemi,nohutmu ikisidemi gaz yapıyo deneyip öğrenmem lazım.

bulgur yapmıyo bende yapsada Cereni kıvrandıracak kadar yapmıyor.

julicim. sana nasıl teşekkür etsem azdır. Doktorun çözemediğini sen çözdün canım!! kızım gerçekten de gazdan memede ağlıyomuş. şimdi ağlayınca sırtına 2 pıt pıt yapıyorum. gazını çıkardıktan sonra tekrar güzel güzel emmeye başlıyor. bu arada drunu arayıp bu bilgiyi ona da vericem!!!

Ben emerken ağladımı ilk gazı var mı diye bakarım
Hatta ilk zamanlar hep gazı var sanıyorduk :)) Eşim sürekli gaz çıkarmaya çalışyodu.Bizimde süt yetmiyomuş meğer D

Elmalı deneye deneye öğrencez canım :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…