Tatlı Tarifi Sütlü İrmik Helvası - Pınar Süt Sponsorluğunda

Ellerine sağlık kuzumm, ben irmik helvasını böyle yapışkan severim,:kk77: aslı dane dane olsa da onu yiyemiyorum.
Yarışmada başarılar diliyorum.:nazar::KK15:
Bende yapışkan seviyorum abla öteki çiğ gibi geliyor irmiķ :)

inşallah birgün nasip olur birlikte yemesi :KK68:

Merhaba KK sakinleri :KK3:

Bu ay ki yarışmada sizlere sevgili Pınar Süt'ün Sponsorluğunda Sütlü İrmik Helvası yapacağım. Umarım beğenirsiniz..

Malzemeler
2 su bardağı Pınar Tam Yağlı Süt
1.5 su bardağı şeker
1.5 su bardağı irmik
1 paket vanilya
125 gr margarin
4 adet portakal
1 su bardağı çekilmiş ceviz
Eki Görüntüle 2118071

Yapılışı
Öncelikle 2 su bardağı Pınar Tam Yağlı Sütümüzü uygun bir tencereye alıyoruz. Üstüne 1.5 su bardağı şekeri ilave edip kaynamaya bırakıyoruz. Ocağın başka bir gözüne büyükçe bir tavayı koyup yağı eritiyoruz.
Eriyen yağın üstüne 1.5 su bardağı irmiği koyup kavurmaya başlıyoruz.

Eki Görüntüle 2118078

Bir taşım kaynayan Pınar Tam Yağlı Sütümüze 1 paket vanilyayı ekledikten sonra bir taşım daha kaynatıp altını kapatıyoruz.
Kavurduğumuz irmiğimize 1 su bardağı çekilmiş cevizi ekleyip bir ton daha kavurup, Pınar Tam Yağlı Sütümüzü ekleyip altını kapatıyoruz. İyice karıştırıyoruz irmik sütü çekene kadar..

Eki Görüntüle 2118081

Eki Görüntüle 2118082

Helvamız dinlenirken portakallarımızı oyalım şekil verelim..

Eki Görüntüle 2118084

Sunum..

Eki Görüntüle 2118086 Eki Görüntüle 2118087 Eki Görüntüle 2118088 Eki Görüntüle 2118089 Eki Görüntüle 2118090

Püf Nokta

İrmiği yarım su bardağı daha çoğaltırsanız tam kıvamında olur.

TEŞEKKÜRLER PINAR SÜT
Ellerine emeğine sağlık canım çok güzel görünüyor portakallar çok güzel renk katmış:KK36:

Ellerine sağlık canımmm çok güzel gözüküyor:KK36: yarışmada başarılar diliyorum bitanem:KK200:

X