Süt arttirmayi basarabilen varmi

Aslinda cok dogru soyluyorsunuz sagim yapmak icin ne uyku saatinjz kaliyor nede sosyallesebiliyorsunuz bir yerde kisir donguye giriyor ve bu sagim cc falan takinti gibi olmaya basliyor bencede oldugu kadar demekte lazim , dinlenmeden olmuyor zaten cozumu bebegimi son uyanmasinda yayafak emziriyorum o sekilde daha cok dinlendigimi farkettim

Bebeginiz suan kac aylik bilmiyorum ama su soyledigiz ccler az degil yeterli gibi bir bebek icin korumak icin gunduz sagmasaniz bile gece sagmak sutunuzu koruyabilirsiniz gibi geliyor

Bebeginiz suan kac aylik bilmiyorum ama su soyledigiz ccler az degil yeterli gibi bir bebek icin korumak icin gunduz sagmasaniz bile gece sagmak sutunuzu koruyabilirsiniz gibi geliyor
Bebegim 3.5 aylik gündüzleri benim sütümü içiyor, geceleri (2 kez) daha doyurucu olsun ve daha uzun süre uyusun diye aptamil veriyorum. Sütüm şimdilik yetiyor gibi hatta birkaç poşet süt buzluga stoklayabildim ama kimi gorsem sut sagarken şişe doluyor benimde modum düşüyor . Umarım 6. Aya kadar sütümü yetirebilirim

3saatte 100 140 cc sagdiginizi soylemistiniz bebek daaha fazlasinj ceker aktig emen bir bebekse . 6 saatten fazla sagmamak biraz uzun gibi geldi bana sagmasaniz bile bir emzirme yapmaya calisin . Ben 100 cclere bir kez cikabildim gece uyumadan zorunlu mama kullaniyordum suannonuda azaltmaya calisiyorum gece kac saatte 1 kalkiyor bu arada sadece 1 mamada yeter gibi

Ben sütümü sarı hurma ve rezene çayıyla artırdım bebem alerjıktı başka bişey yapamıyordum. Bendede meme küçük ama manda memesı oluyodu sütle ayrıca dut kurusu yersen alerjı falan yoksa cevızde yersen daha da coğalır. Sarı hurmayı unutma her şeyden çok süt yapıyo

Aşkım sezaryen doğum yaptım. İlk gün sadece şırınganın ucunu dolduran ve içerisine hava akımı vererek bebeğimin ağzına damlayacak kadar geliyordu sütüm 1 ml dahi değildi. Akşamına bebeğimi hooop yoğun bakıma aldılar.

Meyve tükettim ve karpuz özellikle çok yedim o günün ertesi günü genel olarak ise çok su içtim sütlü Nescafeye direkt doğum sonrası döndüm .

Memene masaj yaparak süt kanallarını ve meme ucunu tetikleyerek mi sağım yapıyorsun yoksa sadece ucu yerleştirip sağımı mı bekliyorsun?
2. Gün bebeğim için anne sütü istediler ucu sıktırıp şırınga ile çekip tekrar sıktırıp o damlaları biriktiriyordum öyle götürüyordum bebeğime ve o gün 1 ml yapabilmiştim 2. Sinde ise 1.5 ml sonra tekrar çok az şeklinde devam etti. Akşama doğru pompa edindik meme uçlarım öyle hassastı öyle canım acıyordu ki ilk gün zaten emzirmeyi hiç sevmemiştim hala sevmiyorum (bebeğim ekstra meme düşkünü günün 15 saati net memede.)
O gün pompayı ne kadar tutsamda çekmedi çekmedi.. sıkınca geliyordu dur sıkarak deneyim dedim ve inanın 2 saatte sağmazsam tüm üzerim dahil olmak üzere heryer süt oluyordu. Memeyi masajlayarak ben arttırdım kesinlikle ve düzenli sağım yaparak. Yani 2-3 saat boyunca durmadan değilde şöyle 1 saatte 10 dk kadar her meme için denemenizi tavsiye ederim.

Yoğun bakım sonrası hem bebeğimi aktif emziriyordum hemde 500-600 ml kadar gün içinde difrizleme imkanım oluyordu. 90+ adet kadar stoklayınca yaklaşık 35-36. Gün sütleri atmaya başladım çünkü difrizimde yer yoktu hemde napacağım dedim attığıma pişman olduğum zamanlar oldu.
Bebeğime ben dinlenirken ailem (eş,anne,kız kardeş) biberon ile besleme yapıyordu ve bir gün aniden bebeğim öğürmeye başlayarak yavaş yavaş biberonu kesti ve şuan tamamen biberon reddindeyiz. Sadece meme ve meme
Bu arada kullandığım başlıklar ise Avent natural oldu. Denemediğim marka kalmadı lüks markaların tümü dahil ve ucuz markalarda emzikte de keza böyleydi ve hiç birini tutmadı bebeğim.
Bol bol dinlenmek, masajla sağmak, su tüketmek bolca bolca. Bunları öneririm en çok.

Bende sezaryen dogum yaptim dediginiz gibi benimde az az geliyordu ilk 2 3 gun elle sagim ilk haftalar daha iyi oluyor bence . Ben direkt dumduz sagin aletinj takiyorum ama calistirdigin ilk 3 dk geliyor 20 dkkanin 10 dakkikasi oyle calisiyor yani birde gogsumu mutlaka sagim esnasinda sıkıstırmam sıkmam gerekiyor yani zaten az bisey geliyor onuda yapmasam gelcek olan 10 20 cc olur masaji oncesindemi yapiyorsunuz siz

Aşkım sağıma başlayıp hani suya yakın az beyaz şeklinde gelmeye başlıyor ya o evrede yapmaya başlıyorum masajı.
Yiyecek içecek hiç bir fayda etmiyor miktarına bu arada yalnızca kalitesi artar

Aşkım sağıma başlayıp hani suya yakın az beyaz şeklinde gelmeye başlıyor ya o evrede yapmaya başlıyorum masajı.
Yiyecek içecek hiç bir fayda etmiyor miktarına bu arada yalnızca kalitesi artar
Gogsumu sıkmaya basliyorum ben basinda degil sonuna dogru yapiyorum birde basinda yapmaya basliyayim dediginiz gibi bencede yeme icmeyle miktarsal birsey degil yag orani degisebilir sadece suyu eksik etmemek lazim

Maalesef bebegim emmiyor sadece sagdigim sütü içiyor gece 4 gibi kalkip sut sagdigim zaman 150den fazla çıkıyor o saatlerde deneyebilirsiniz belki fayda eder

Sütüm vardı, benim bebe emmeyi bıraktı, moralim çok bozuktu başka sebeplerden, sütüm azalıyor gibi oldu, çoğaltmak için bestlak damla, promalt, her türlü yeşillik, vitamin, süt arttırıcı çay, çemen, kekik, vıttırıvızzık akla gelen gelmeyen forumda önerilen herşeyi denedim olmayınca olmuyormuş süt gelmeyince gelmiyorrr bacım bebe emiyorsa bol bol emzir bol su iç iyi bir uyku çek ve moralini hep yüksek tut sütün o zaman şırılşırıl geliyor

Uyku su ve emzirme arti sagimla destek diyorum bende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…