Anket Susmak kabullenmek midir?

Susmak nedir?

• Kabullenmektir

OY: 6 6,8%
  • En iyi cevaptır

OY: 36 40,9%
  • Artislik yaparak üste cıkmaktır

OY: 1 1,1%
  • küsmektir

OY: 4 4,5%
  • Acizliktir,mecburiyettir

OY: 4 4,5%
  • Cevap vermeye gerek duymamaktır

OY: 37 42,0%

• Ankete Katılan
    88
çoğu zaman kabullenmek bence ama öyle zamanlar olur ki hiç bişey demesen bile gözlerın konuşur

amm edebiyat parçaladım haaasırnaşık şeysırnaşık şeylülülülülülü

susmam ve ya konuşmam olaya ve kişiye göre değişir
bazıları susmamdan anlar tehlikeyi
bazıları anlatsamda anlamaz olayın ciddiyetini

susmak kişisine göre değişen birşey bence....
kişiye göre yararıda var zararıda.
kimin neyi o an nasıl ifade etmek istediğiyle alakalı...yukarıdaki cevapların hepsi seçeneği olsaydı işaretlerdim.....
bence susmak fiilini her zaman değil karşıdakinin bunu anlayış biçimine göre sunmak gerek...
bazısı susunca karşıdaki korkor ciddiye alır.
tartışmada 2 taraf ve 2 ayrı düşünce yer alır....
ya sen haklısındır yada karşı taraf...
mühim olan susmak değil kendini nerde nasıl ifade etmek gerektiğini bilmektir....

haklı olduğum konularda susmam asla...
ne zaman susarım; ancak çok sevdiğim biri tarafından hiç beklemediğim bi şekilde kırılmışsam, susarım...

düşüncelerinizi paylaşıyoruma.s

beni genelde susturmak pek mümkün değildir haklı olduğum yerde asla susmam
ama susulması gerekli olan yerlerde vardır
bu konuya göre değişir tabiki

Susmak en iyi cevaptır....................

bencede susmak en iyi cevaptır tabiki anlayana:1closedeyes:
çok fazla konuşan biri değilim zaten ama hiç bir şekilde karşılık vermiyorsam tehlike çanları çalıyor demektir jeyyar
aslında bu duruma ve konuya göre değişir sengözlerimebaksanab
bazende susmak yerine konuşurum az ve öz şakkıdı

yerine göre değişebilir.büyüklerine karşı susarsan saygıdan olabilir. bazen gerçekten suçlu olduğumuzu bildiğimiz için susarız. bazen seviye düşmesin diye susarız.hani deriz ya senin seviyene inemem diye onun gibi. bazen konu kapansın diye susarız. bazen kibarlığımızdan susarız.bazen kabullenmekte olur tabi;ama kimse kimseyi zorla susturamaz değilmi..

karsındakının alabıldıgıne gore degısır bence.eger anlıyorsa kapasıtesı warsa anlaması lazım.ama susmak evet bazen kabullenmek oluyor.ben bu konudan cok yıprandım.efendılıgın,anlayısın,hosgorunun(kı sen karsıdakı uzulmesın dıye bu tavırları takınıyosun)ama karsındakı senın ustune gelıyor.kafana cıkıyor.nasılsa susuyor dıye.ki gunumuz dunyasında bu hp boyle olur.susana yuklenılır.mutlaka tepkını ver dıye dusunuyorum artık.

susmak kişinin kendine verilmiş bir hakkıdır istediqi an kullanabilir bu alternatifi :KK66:

bence susmak bazen ennnnnn güzel cevaptır
eşimle ne zaman tartışsak sustuğumda anlar hep haklı olduğumu....

susmak en ii cvptır...
bazen susmak herşeyi anlatır tabi duruma göre bide karşındaki insana göre değişir.gerçi bn pek susmasını beceremiorum ama bi şekilde başarmam gerekio sanırım:KK70:

susmak bazen en ıyı cevap bazen de ınsanın karsısındakı kısıyı cevap verecek kadar umursamamasıdır bence

Yoook ben susamam, hakliysam hele hic susmam.
Daral gelir bana illaki konusmak, hakli oldugumu avazim ciktigi kadar bagiricam.
Susan ezilir bence kendini ifade etmek dururken niye suscaksin ki!

susandan korkacaksın arkadaş yılan gibi sokar yoksa seniiii

kimi zaman kabullenmektir, kimi zaman cevap vermeye gerek duymamaktır,kimi zaman ne diyeceğini bilememektir,kimi zaman ise en iyi cevaptır.duruma göre değişir bence

..................................

Son düzenleme:
X