Sushı yıyen var mı?

Yemin ediyorum agzim sulandi butun yorumlari okuyunca.
Ben hamile degilim ama bi ara nerdeyse her gun ruyamda sushi yiyorum nasil canim cekiyordu,ama hic denemedim ilk firsatta denicem ben de.
Ya fazlasi zarardir tabi de iki tane ativersin agzina o kadarciktan bi sey olmaz herhalde.

Ben de suşiyi merak ediyordum ama etrafina sarilan şey leş gibi bişey diyen var
Yosun mu o?
Neyse ben gene hamsili pilavdan şaşmam...

Hey Allahim ne cok seveni varmis.ben iyyy tiksinc yorumlarini okuyacagini dusunurken sasirdim

Ben denizde balik disinda diger bocek istakoz kalamar karides mi ne ahtapot yiyenlere hayretle bakiyorum.iste zevk meselesi

Ben de suşiyi merak ediyordum ama etrafina sarilan şey leş gibi bişey diyen var
Yosun mu o?
Neyse ben gene hamsili pilavdan şaşmam...
Valla belki seversin ama o siyah seyin tadi gercekten cok kotu.Cok buyuk hayal kirikligina ugramistim ilk yedigimde.guya son yeyisim oldu ayni zamanda :)

Ben eskiden nefret ederdim sonra anladım ki kötü yapan yerlerde yemişim hep. Şimdi tek bir yerde belli ürünleri yiyorum hem de ayıla bayıla...

Restoranın adını ve ürünleri istersen özel mesajda söyleyebilirim. Bir çok kişi demiş ben de demiş olayım sadece salatalık avakado pirinç ve pişmiş balık olanları da var ve çok lezzetliler. Doktor belki sadece yılan balığına vs takılmıştır. pişmiş karides somon gibi içerikleri olanlar da enfes. Bir de içinde yahut dışında siyah zımbırtıdan (adını bilemiyorum) olmayanları var.

Şunları sorun; balık yumurtası (havyar) lı sushi yiyebilir mi?
Her çiğ balık mı yasak yoksa belli türler mi?
soya sosu sakıncalı mı?

bunların dışında hamile birine dokunacak bir ürün olacağını sanmıyorum.

Hiçbir deniz ürününü yemem, kokusuna bile tahammül edemem.
Hele hamilelik döneminde en çok sevdiğim kırmızı etten bile soğudum, kaldı ki sushi...
Bence kokusunu duysa eminim midesi almayacaktır.
Alın, götürün ki hevesi kalmasın.

Ben türk iş sushi izledim tv de. Somonu haslayın. Ayrıca pilav diriliginde pirinç haslayın. Haşlanmış kara lahana icine sarın. Sarmak icin strech film kullanabilrisiniz sonra dilimleyin. Ama sımsıkı sarin. Yemedim şahsen kokusu yetti. Orjinali çiğ balık pirinç yosunumsu biseye sarılıyor. Buda lahanali versiyonu:)

Bakteri üreme riski yüksek olduğu hatta vızır vızır olduğu için yasak. Aman diyim.

Son düzenleme:
Bende midye den nefret ederdim..hatta deneyip ağzımdan çıkardım daha önce. Bugün tv de bir yemek programında yaparlarken izledim resmen aserdim. Hemen aldım. O gün bu gündür yerim. Ilginc gercekten

aşırı güzel özellikle yılan balıklısını şiddetle tavsiye ederim.

yosunumsu degil direkt yosuna sarılır.

vasabi yeşil turptur. cok ince rendelenip tüketilir.

Ya benm anlamadığım insan hiç yemediği ve tadını bilmediği şeyi nasıl aşerir ???
ay öle demee, ben hamilelikten önce midyeyi tiksinç bulduğu için hiç yememiş bi insandım. hamileyken nassı canım çekti anlatamam, ama yasak olduğu için yiyememiştim bi de kokoreç...bi deee... şaka şaka başka yok

sushi ye gelicek olursak, yurtdışındayken japon arkadaşım yapmıştı, hatır için aldım amaaa almaz olaydım, ne içeri gitti o lokma ne dışarı çok fenaydı çokk, hiç benim damak tadıma uygun diil, hele bi de o wasabi yok mu o wasabiii, arkana bakmadan kaçıcaksın arkadaş zaten sushi nin kendisi tatsız bişe sosla adam edip yiolar işte
zaten bu sushi şimdilerde bizde pek meşhur ama eskiden adamlar balıkları taze tumak için sirkeleyip pirincle sararlar, yerken pirinci sıyırırlarmış ama kıtlık zamanı pirinciyle beraber yemeye başlamışlar mecbuuur, öle öle kalmış işte
çiğ balıklısını yiyemeyenler için sebzelileri de mevcut da bence gereksiz tabi herkesin zevki millet benim sarmaları daha çok hüpletmişti o sushi lerden

sonuç: bence dr u dinlesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…