Kekler - Pastalar Susamlı Kakaolu Kek-Piyale Un Sponsorluğunda

Kukrim

En Sevdiği Renk Mor Olan Kadın💜
Pro Üye
24 Haziran 2015
39.823
154.394
Herkese Merhaba

Susamlı Kakaolu kek tarifimle geldim

Kekimiz için malzemeler

4 yumurta
1,5 su bardağı şeker
1 su bardağı sıvı yağ
1,5 su bardağı süt
2,5 su bardağı un
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
3 yemek kaşığı kakao
yarım çay kaşığı tarçın
ve susam..

Yapılışı için,

Yumurtalarımızı ve şekeri 5/6 dk mikserle çırpıyoruz.Sıvı malzemelerimizi ardından sırası ile ekleyip çırpmaya devam ediyoruz.
Karışıma son olarak un,kakao,vanilya ,kabartma tozu ve tarçınımızı da ekledikten sonra biraz daha çırparak kek hamurumuzu elde ediyoruz.
Katı yağ ile her yerini yağladığımız kalıbımızaın her yerine de susam ekledikten sonra kek hamurumuzu döküyoruz.

Fırına koymadan kek hamurumuzun havasını almak için bir iki sallayıp sarstıktan sonra 170 derecede önceden ısıtılmış fırınımıza artık gönderebiliriz.
Kürdan testi ile pişip pişmediğini kontrol edip yaklaşık 50 dk kadar pişirme süresi ile kekimizi hazır hale getiriyoruz,

deneyeceklere afiyet olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
Ellerine emeğine sağlık canım muhteşem olmuş
Yarışmada bol şans diliyorum

Ayy çok güzel olmuş kukriss eline sağlık

Bu kekin adı kaos keki olsun adgsgsgd. Kek de sunum da çok güzel görünüyor. Ellerine sağlık.

Siz böyle güzel kek yapmayı kimden öğrendiniz efeemmmm harikaaaa Susamlı keki hep sade yaparlardi ama kesinlikle kakaolu olmaliymis ️ kukriskom harikasın,bu nasıl bir sunum eline sağlık mor kukrisbali

Siz böyle güzel kek yapmayı kimden öğrendiniz efeemmmm harikaaaa Susamlı keki hep sade yaparlardi ama kesinlikle kakaolu olmaliymis ️ kukriskom harikasın,bu nasıl bir sunum eline sağlık mor kukrisbali
Ben kakaolu daha çok seviyorum sosyalim o yüzden böyle yapalım dedik susam da gerçekten ekstra güzel bir lezzet katıyor ,çok teşekkür ederim canım benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…