'Suriyeliler Türkiye'de Kalıcı'

Macaristan'dan haykıran Suriyeli çocuk: “Kimse bilmediği ülkelerde yaşamak filan istemiyor. Ülkemizde savaş var!”

http://t.co/QAF4i9jHvo
Bizim ülkemiz güllük gülistanlık zaten 20 saattir eşimden tek bir haber alamıyorum biz de mi gidelim?Çok çok sinirliyim ağzımdan çıkanı kulağım duymayacak ama neyse.hergün şehit haberi alıyoruz çıkıp vicdanı sizlamayan insanlar elin suriyelisine gelince vicdanım sızladı diyor.savaş varsa ülkenize dönüp savaşın resmen sırtımızda kambur oldular

Aklımız sizde zaten cnm G gulay_gulay ında eşi asker Allah eşlerinizi size ve çocuklarınıza bağışlasun.senin eşin nerde peki

Kanada kurdi ailesinin tüm fertleri öldükten sonra tek sağ kalan babaya vatandaşlık teklif etmiş. Ailesi yok olduktan sonra adam ne etsin vatandaşlığı. Tek çabası ailesini korumak olan bir adamın ailesi gittikten sonra yaşamak umrunda olur mu??

Doğru düzgün insanlar olsalar neyse de hepsi mi yüzsüz ve psikopat, belalı olur arkadaş... Nerde zarar verici olanları var hepsi bizim ülkede. Bir de ülkemizi beğenmiyorlar, eleştiriyorlar, laf söylüyorlar.

Onlara üzülüyoruz . .
Peki biz ne olacağız. .
Savaş bittikten sonra gitmeliler. .

Ben psikolojisi yıpranmış çok insan görüyorum Suriyeli
Orada gördükleri yaşadıkları şeyler kolay değil
Bu nedenle de bir çoğu zararlı bence normal değiller çünkü bu yüzden onlara üzülüyorum ama bu durumda bizim insanlarımız da zarar görüyor

Ha bi de şöyle bir durum var burada Suriyeli ler var diye kiralarini artıran ev sahipleri kaynıyor ortalık işte bu büyük merhametsizlik ya da tekstilllerde 400 tl aylık ile canina okunan bir sürü insan bir sürü de okumuş asıl mesleği başka olan insanlar var

Bize kalırsa burada Paşalar gibi yaşıyorlar (?)
Ekmek elden su golden tadında hayatları var

Hatta bazıları o kadar hayal kurmuş ki bir süre sonra onların bu ülkede yattları katları olacakmis da bizler kırıntı ile gecinenekmisiz

Vicdan falan hep lafta evet devletimiz gerekeni yapmadı bence bu konuda çok başarılı olamadı ama halkimiz da sınıfta kaldı

Suriyeli ler var diye kiralarini artıran ev sahipleri kaynıyor ortalık
Kusura bakmasin kimse lafim meclisden disari ama ülkemde gördügüm kadar baska yerde görmedim bu kadar namussuzlari. Birde müslümanim diye gecinir.
Ha Sudi Arabistan hac diyince herkesi Kabul ediyor ama bir mülteci kabul etmedi ?
Hani kutsal toprak, mekke, hac, din , müslümanlik ? Ha pardon mültecilerinn paralari yok degilmi , orayi unuttum iste !

Iste demekki bir ülkenin dini degil onu güclü kilan, öyle olsaydi mülteciler benim ülkemde el üstünde tutuluyor olurdu.
Ateistlerin cok oldugu Almanya`da mültecilere ne hazirliklar yapiyoruz görün. Müslümanim diyip yatlar, katlar gemiler almiyor bizim politikacilarimiz, evlerinde ayakkabi kutularida bulunmuyor.
Ama insanlarina cok iyi bakiyor, üstelik gelen mültecilerinede :
http://www.n-tv.de/mediathek/videos...r-riesigen-Kleiderkammer-article15832336.html

Pardon da halk neden sınıfta kalmış oluyor?Devlet bu insanlara kapıları açarken sordu mu bize?Biz istiyor muyuz istemiyor muyuz ben mecbur muyum karşılamaya?hastaneye gitmeden sevk kağıdı almaları gerekiyor aile hekimliğineg elip sevk yazdırıyorlar bir doktor var ülkesinde doktormuş.çalışıyor musun burada diye sordu doktor kamptakileri muayene ediyor musun diye sordu devlet maaş vermiyormuş o yüzden çalışmıyormuş.kendi milletine ücretsiz birşey yapmayan insanın ben neden tüm masrafını karşılayım.Türkiye çok zengin bir ülke değil bu kadar suriyelinin ihtiyacını karşılayan bir devlet 2,5 aylıkken açlıktan ölen Kübranın da sorumlusudur önce can sonra canan kendi milletim bu haldeyken elin suriyelisi önceliğim değil

Yalnız almanya suriyeye satılan silahlardan ceplerini doldurdu o kadar harcama yapsın tabi pkk'lılardanda güzel para kazındı ülke epey bu silah olayından ihracat rekoru kırdı

Aynen ema1 , bunu bende ilk yorumda, ya burda yada ötek mülteci konusunda yazmistim.
Almanya silah üretimi yapan bir ülke, tabiki zorla insanlara satmiyor. Millet gidip Almandan bu silahlari aliyor.

Sırf acin var diye uzatmiyorum
Rica ediyorum benim yorumlarima yönelik cevap verme
Su yazdıklarına verilecek cok cevap var da !

Bunun dinle alakası bile olsa arap ülkelerinin yaptiklarinin dinle alakası yok ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…