Aile Planlaması Süresi biten korunma iğnesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

esmerim53

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2013
1.351
1.472
kızlar ben 30 ocakta 3 aylık korunma iğnesi vuruldum 30 nisanda iğnemin etkisi bitti 4 mayısta adet olmam gerekiyodu hala olmadım 10 gun once test yaptırdım cıkmadı simdide 2-3 damla seklinde 3 gundur kahve lekelenmem var acaba iğnenin etkisinden mi böyle bişe yasayan varmı aranızda cok merak ediyorum yoksa gebelik varmıdır tekrar test yaptırsammı?? kafam cok karısık :18:

Canım ben de üç aylık iğne vurulmuştum. Üstünden 5 ay geçtikten sonra birer hafta arayla 3 kere adet oldum. İğnenin etkisindendir diye düşünüyorum. Büyük ihtimalle sen de hamile değilsindir. Üç aylık iğne çok düzensizlik yapıyormuş çünkü.

Çok rahatsız oluyorum artik yaaaa 11 gündür devam ediyor az da degil baya baya geliyo bugün doktora gidicem öğleden sonra bi sorun olmasından korkuyorum resmen sürekli doğum sancisi cekiyorum

Son düzenleme:
Çok rahatsız oluyorum artik yaaaa 11 gündür devam ediyor az da degil baya baya geliyo bugün doktora gidicem öğleden sonra bi sorun olmasından korkuyorum resmen sürekli doğum sancisi cekiyorum

Benim de son adetim biteli bir hafta oluyor ve ben tekrar adet olacakmışım gibi hissediyorum. 4.kez adet olursam bu sefer ben de doktora gidicem.

iğneden dolayı oldugunu soyledi gebelik olup olmadıgını anlamak için kan testi yaptı negatif cıktı simir testi yaptırmamı istedi yumurtalıklarımda bi sorun yokmus cok sukur sadece igneden kaynaklıymıs lekelenmem ama bugun adet oldum sanırım dedim ama kanamam oldu sonra tekrar kahverengi lekelenmeye dondu hiç bişe anlamadım bu işten :44:

canım doktor adetimi düzenlesin diye dogum kontrol hapı verdi

Canım iğneden sonra adetin düzene girmesi 6-8 ayı buluyormuş zaten. Benim de 6 ay oldu. Düzene girmeye başladı gibi. Doğum kontrol hapına gerek yoktu bence.

evet doktor da oyle dedi biraz zaman gerekir dedi ama bu sureci hızlandırmak için dogum kontrol hapı vericem dedi hem benm içinde iyi oldu suan için bebek istemiyorum çunku henuz kızım cok kucuk biraz daha zaman gecsin

Bu korunma ignesinden erkeklere de yapılıyor kadının yapmasına gerek kalmiyor diye duydum burada konuyu görünce aklıma geldi hocalarima sormayı hep unutuyorum aklıma gelmişken size sorayim dedim duydunuz mu öyle birsey?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hiç duymadım ama benim eşim kabul etmez zaten

Kadının korunmasindansa erkeğin korunması daha iyidir eğer onlar için de iğne varsa bu çok iyi olur, ben şahsen condoma karsiyim. En kısa zamanda öğrenip sizlerle paylasicam bayanlar :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

benim eşimde kabul etmez bende istemem zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…