Sürekli sitem, trip, kapris

Surekli laf sokan ablaya uygun bir yol ve zaman bulup bu yaotiginin sadece kardesinin huzurunu kacirdigini soyleyip gezmek yada gezmemek bizim kararimiz sen soyledin diye biz gezmeyi biralacak degiliz derdim krdesinin mutluluğunu istiyosa mudahale etmeyi biraksin lafimi esirgemezdim ya evlenmesinimo beklediniz hayirdir onceden boyle talepleriniz yokmus derdim ki dedimde kayinvalideme. Vakti zamaninda kocamla tatile gidecektim görümcenizde goturun dedi hic ses etmedim zaten gorumcemde akilli kizdir benim ne isim var dedi bende diyorum bekarken birkikte gezmelerini istiyomuydun evlenince gozune batti. Aman bosver esine soyle ablani susturmazsan ben konusacagim bize karismayi akil vermeyi biraksin de

Onların derdi boşanan görümce değil sizsiniz. Kadın zaten halinden memnunmuş, parası pulu var, üstündeki yükü atmış niye intihar etsin? Siz kimseyle konuşmayın bence, eşinizin manipüle edildiğini anlaması gerekiyor. Bunun için de sizin yapabileceğiniz tek şey sakin olmak.

Ay ne kadar iticisiniz. Ne var iki kardeş başbaşa plan yapsa? Belki erkek olduğu için onun görüşlerini merak ediyor. Her şeye müdahil olmak zorunda mısınız? Bir de boşanmayı amma abarttınız demiş, elle gelen düğün bayram diye boşa dememişler.

Kusura bakmayın ama sizin yazdığınız ne kadar saçma. Konu sahibinin bütün yazdıklarından gerçekten sadece beraber plan yapmalarına mı takıldınız? Zaten içerlediği ve canını sıkan bu durum değil. Yeni evli biri olarak denge kurmaya ve kendi evliliğini oturtmaya çalışıyor bu kişi. Kendisi de varlığının bilinmesini ve bir aile olarak saygı duyulmasını istiyor belli. Karı koca plan yapabilmeliler ya da canları istediği yere gidebilirler herhalde görümcesi olmadan? Evlenirken onlar mı evlendirdi de boşanırken cefasını onlar çekecek? Evlenmek çocuk oyuncağı değil, eğer bunu yapabiliyorsa boşanırken de kararının arkasında dursun. Çocuk gibi o gelsin beni eğlesin bu yeni gelin de bensiz geziyor tozuyor triplerine girmesin bi zahmet. Sorunları çekerken güzel sonra bu gelinler hep el oluyor, öyle mi?

Bir kardeşin erkek kardeşi ile sinemaya gitmek istemesi belki sonrasında bir şeyler içip dertleşmek istedi gayet normal. Buna artık ben de varım diye müdahil olmak saçma. Sırf evlendim diye kardeşimle başbaşa bir şey yapmak isteyemiyecek miyim? Tatile götürmesi kısmını mantıksız buldum ama konu sahibinin iki kardeşin başbaşa kalmasını engellemesi de saçma.

Ne insanlar var. Benim de kardeşim ve eşi var. Kırk yılda bir onların olduğu şehire gidiyorum. Belki yük olurum veya başka planları vardır diye onlar davet etmeden aramam,bekar abimin yanına o davet etmeden gidip kalmam emrivaki yapmam. Havaalanına ya da otogara indiğimde beni alır mısınız bile demem. Belki benimki de abartıdır bilemiyorum. Ama bu görümceler çok garip bence kendileri yapamıyorlar ondan sizi ve hayatınızı kiskaniyorlar. Boşanma aşamasındaki eşinden yeni ayrılmış boşlukta öbürü de kendi eşiyle arkadaşlarıyla gezemiyor sizi kıskanıyor

İtici olan sizsiniz. İlk defa böyle bir yorum yapıyorum. Müdahil olmak isteyenlerde onlar. Böyle cımbızla laf çeken üyelere de bayılıyorum bu forumda. Ben kocamla basbasa bir yere gidince gözlerine batıyor utanmadan çekinmeden suçluymuşuz gibi davranıyorlar. Ama ben sinemaya gitmelerine mani oluyorum? Daha 3 hafta önce evlenmiş kardeşine de insan gel sinemaya gidelim yemek yiyelim demez ya. Gelip bizde kal demez. Aynen karısını bırakıp gelip senle kalacak. Size normal geliyorsa aynı şekilde yaşarsınız umarım. Bana ters.

sinir olmaniz normal ama henuz pembik gelin oldugunuz icin neye kizip neye kizmamaniz gerektigini anlayamiyorsunuz ve acemice davraniyorsunuz. oncelikle esinizi zirt pirt cagiriyorlarsa siz gitmek zorunda degilsiniz, birakin esiniz gitsin, o ilgilensin. siz ablasini eglemek zorunda degilsiniz, o kardesinin yapmasi gereken bir sey. ama siz ablasi size bir sey soyleyince esiniz yerine tepki gosterip oklari uzerinize cekiyorsunuz. birak esiniz gitsin, o bunalsin. ayrica her seye tepki gosterirseniz o zaman siz suclu cikarsiniz, neticede burada da oyle olmus. ben sizi cok iyi anlioyorum. ailenin derdi ne kardesleri ne baska bir sey. muhtemelen sizi kiskaniyorlar. ama akillica davranmazsaniz ihale size kalir. esiniz ablasiyla gorusecekse, birakin yalniz gorussun (zaten siz olmayinca gorumce o gorusmeden zevk almaz, maksat sizi gicik etmek cunku). siz de kendiniz takilin. eger esinize cok kafayi takacaksaniz, ailenizi ziyaret edin, ya da arkadaslarinizla bulusun, guzel vakit gecirin. yani esiniz ablasiyla tabi ki gorusecek- bu noktada anlayisli olsun. ama diger seylerde dik ve net olun. aciklama yapmayin, ben boyle istiyorum deyin. mesela disari yemege cikacaksiniz, esinizin agzinda bakla islanmadi, ve gorumceniz gelmek istedi. hiiiiiiic takmayin, onlarla muhatap olmayin. esinize net bir sekilde, ben seninle basbasa yemek istiyorum, sen ablanla bulusursun biz geldikten sonra deyin, uzun uzun aciklama yapmayin. planinizi yapin ve eglenmenize bakin. her seye tepki gosterirseniz, sorunlu tip olarak gorulursunuz. bu modeller boyledir, sizi delirtir sonra da koseye gecip izlerler.

Ya inanın görüsmesin demiyorum. Eşim bana dese ki biz cıkcaz morali bozukmuş ya da durum bu gidin derim. Umrumda bile değil bu. Ama yaptıkları tavır nedense çıldırtıyor beni. Düşünce bekliyorum sadece. Plan yapıyor canlı müzik icin. eşimde isim var deyince ne işin olabilir senin diyor. Plan yaptığı saat akşam 10. Nasıl ne isi olabilir yani ne bileyim. Bana gelince kendi içimde sakin kalmam gerekiyor farkındayım. Bazen belli etmesem de içimden inanılmaz sinirlendiğim oluyor. Frenlemem lazım kendimi. Bunları kendi içimde halledip ne olursa olsun soğukkanlı olmam gerekiyor sanırım. Esim gitse kafayı takmam bende dışarı çıkarım. Neden gitti demem. Konu esim tekmiş gibi davranmaları ve biz plan yapınca suç işlemişiz gibi hesaba çekmeleri. Umarım daha profesyonel davranabilirim

zaman gectikce daha sogukkanli olacaksiniz. dediklerini onemsememeye calisin. birakin esiniz yorulsun, bunalsin, onun yerine kizmaya calismayin. sinir oldugunuz insanlarla gorusmeyi azaltin, daha iyi gelir size (tabi ki arada yine gorusun, tamamen kapatmayin, mesela iki hafta gorusmediniz, esinize hadi gidelim deyin, ya da gorumceniz ve esiniz ile hadi kahve icelim beraber deyin. boylelikle karsi tarafin cenesini kapatirsiniz. ayrica onlarin gundemine gore takilmaz, sizin planiniza gore hareket etmis olursunuz. tabi bu soylediklerim acik acik kotuluk yapilmayan durumlar icin gecerli. zaten genelde aileler kotu niyetli olmuyor ama kiskanclik, kaybetme korkusu ile boyle davraniyor).

ben de boyle seylere sinirlenirdim ama artik takmadigim icin bana da keyifli zaman gecirmem icin firsat oluyor. hatta cocuklari da yolluyorum, kendim netflix izliyorum :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…