Sürekli birbirimize gelip gitmiyoruz diyen akraba. Yeter artık insanları darlamayın ya

Ben garipsemedim, üstünde de durmadım nedense, kolay kolay kırılmadığım içindir belki de ya da zaten ayak üstü görüp tanıdığım geçmişimiz olmayan biri olduğu için de olabilir pat diye söylemesi dokunmadı.

O zaman hiç kibarca uyarıcam diye kasma canım,anladığı dilden konuş bence

Bunları bu kadar kafaya takıp sinirlenecek ne var anlayamıyorum
Evi pismiş kııız mı demişler dönsünler kendi g.tlerine baksınlar der geçerim
Çok rahatsın çok uyuyorsun mu dediler, eeee sana ne bundan derim
Vik vik vik konuşmaya devam mı ettiler direk arar benden başka işin gücün derdin mi yok bu kadar mı boşsun derim. Hayırdır evimi sen mi temizliyorsun çocuğumu kocamı sen mi doyuruyorsun kocamla yatağa sen mi giriyorsun karnımdaki bebeği sen mi taşıyorsun derim, derim kim olursa olsun bir an bile tereddüt etmem, kime ne benim ev aile düzenimden
Gelmiyorsun diyen kadına da çok sıkıldım artık ısrarlarından anam babam bana bu kadar gel demiyor, vaktim yok olunca da yatıp dinlenip kafamı dinliyorum artık rahat bırak ya derim
Susup susup kendi kendinize patlamanın mantığı ne?
Sakın insanları kırmaktan imtina ediyorum demeyin çünkü bunlar kırıcı şeyler değil herkes sınırını bilecek bilmeyene bildireceksiniz yada kendi kendinizi yiyip bir süre sonra eşinizden çocuğunuzdan stresinizi çıkarmaya başlayacaksınız
Olan konuyla ilgisiz masumlara olacak, buna değecek insanlar mı sizce

Ben bir rahatsızlık geçirdim, boyun sırt tutulmasının 10katı gibi düşünün, hiçbir şekilde hareket edemiyorum ağrıdan, uyku yok yutkunamıyorum bile, tüm omurgam iltihap içinde, bebeğimi emmeden kestim düşünün o derece kötüyüm….eve yurt dışında doğmuş orada eğitim almış bizdeki karşılığı fizik tedavi uzmanı gibi olan biri geliyor her gün, bana tedavi uyguluyor, ilaçlayıp bandajlara sarıyor belden üstümü ve ben hep yatıyorum
Elinde büyüdüğüm manevi annem bildiğim bir kadın var, kalça kayması var yürürken yamuk yürüyor ve canı yanıyor, aklıma geldi ona da söyledim her gün şu saatte bana gel sana da tedavi uygulatayım dedim çoook sevindi, kızı getirdi her gün arabayla tedavi bitince eşim çay ikram etti yanında kurupasta poğaça vs…..hasbıhal edip gidiyorlardı….bunu duyan ortak yakınımız aaaa senin evin pistir şimdi çocukta var kimbilir ne haldedir o eve misafir mi çağırılır kim bilir neler diyecekler arkandan geleyim de temizleyeyim bari dedi otur mabadının üstüne, kimsenin lafı umrumda değil sen laf taşımazsan kucağıma da gelmez zaten dedim. Dedikodunu yapacak ayıplayacak dediği insanlar bulaşığımı da yıkadı yatağımı da değiştirdi ocağımı da sildi çocuğumla da ilgilendi, saçımı okşayıp ağrım başlayınca benimle ağladılar….
Çevrenizde sadece sizi önemseyen size değer veren insanlar barındırırsanız hakkınızda konuşulanları duymazsınız
Anneniz kadının vır vırlarını dinleyeceğine kızım gebe okuyan küçük bir çocuğu var, kocası var kendine göre düzeni var, kafası senle uyuşsaydı bir şekilde ayarlar gider gelirdi kaç yaşında kadınsın bunu akıl edemiyor musun, kızımdan başka derdin yok mu bir de beni arayıp kızımı şikayet ediyorsun diyemiyor mu?

Ay hic sevmem böyle sürekli pat diye habersiz gelen, olur olmadık laf sokan insanları çok gereksizler.. kendinizi hicc bosuna strese sokmayın, evden çalıştığınızı çocukla vakit bulamadığımız üstüne bastıra bastıra söyleyin baktınız ardı arkası hala kesilmiyor, ozaman ciddi sekilde noktayı koyun herkeste haddini bilsin.
Bizimde bir akraba sürekli arabasına atlar atlar gelirdi telefon etme alıskanlığının t si yoktu kadında. Ev dağınık olsa hemen millete yayardı bir kaç kez tam evden çıkacakken gelip günümün içine edince bigün kapıyı açmadım kapıda kaldı çaldı çaldı gitti.. daha da öyle bir mesafe oldu ki aramızda, ben böyle rahat ettim, siz öyle yapın demiyorum. bence benim yaptığımda hiç hos değildi bu raddeye getirmeden çözüm bulmak daha güzel, Ama hak edene de gercekten öneririm

Hdhdhdhdhhhdhd ördek gibi, niye ördek ama. Ya hayallerimin mahallesi de benim Türkiye'de ki evim İzmir'de. Fransa'ya tasindim ben ya Muneciim, ondan kelli hayat burda pek huzurlu. Yurdum insaninin alisik olmadigi bisey. Ay sikici biraz.

Çok güzel konusmussunuz ağzınıza sağlık. Annem bu konulara çok dikkat eden bir insan. Kadında tanıdık olunca annemlede muhabeti olan biri. Bişey konuşsa sağda solda bişey dese direk annemin kulağına gider. Benim tek cekincem benim hakkımda bişey konusulursa annemin kırılıp üzülmesi malesef bu konularda biraz eski kafalı(düşünceli). Yoksa yabancı bir komşum olsa şimdiye kadar elli kere haddini bildirirdim. Bu davranışlarından önce bende çok severdim kendisini ama yakından tanidikca beni sürekli taciz etmeye başladıkca soğudum kendinden

Hdhdhdhdhhhdhd ördek gibi, niye ördek ama. Ya hayallerimin mahallesi de benim Türkiye'de ki evim İzmir'de. Fransa'ya tasindim ben ya Muneciim, ondan kelli hayat burda pek huzurlu. Yurdum insaninin alisik olmadigi bisey. Ay sikici biraz.
Hahahahahaa valla sanırım beni balkonda görünce çok şaşırdığından ne diyeceğini bilemediği için ağzından ördek gibi şaştım kaldım lafı çıktı ama vallahi şuraya surat ifadesini de koyabilmek isterdim, o suratı görünce beni bir gülme tuttu kendimi durduramadım :))) O mahallede çok anılarım var

Lütfen eğer İstanbul’da ev sahibi olmak istersen haberim olsun, bana komşu kriterlerini söylersin sana mahalle seçerim, saç baş kavga eden komşular mahallesi de var, bayağı yoluyorlar birbirlerini

Sizinki de bayağı haketmiş ama. Benimki sadece diliyle bıktırıyor eve zorla girmiyor benim kendine gitmemi bekliyor gelebilmek için öyle bir şart koşmuş

Güzel arkadaşım annen senin hakkında evin hakkında bir dedikodu duysa niye üzülsün? Ya verir cevabını yada sinirlenir vay terbiyesizler der iki güne geçer. Hadi diyelim üzülür varsın üzüntüsü böyle saçma birşey olsun. Senin huzursuz olmana değer mi? Dışkapının mandalı için stres yapıyorsun karnındakine yazık değil mi? Kestir at oh de

İşte annem malesef böyle düşünmüyor kırılıp üzülür sonra gelip benim canıma okur arkandan niye pis pasaklı diye konuşturuyorsun ben seni boylemi yetiştirdim diye. kızım arada gidiver iyi insandır özünde komşusunuz modunda oda. Bide ev sahibimizlede arası iyi iş çığırından çıkarsa oda biraz susmama sebep oluyor. Arada sinirleniyorum ama psikolojimi bozacak kadarda kafama takmıyorum merak etmeyin

Benim oturduğum binada da çat kapı gelip gitmeler yaygın ama ben hoşlanmadığım icin yapmıyorum dolayısıyla banada yapılmıyor bence buna mecbur değilsiniz takmaya gerek te yok konuşup konuşup bi gün susucak elbet komşunuz bos verin nasıl mutluysanız öyle yaşayın

Amin inşallah Bir buçuk senedir sürüyor çilem bakalım daha ne kadar sürecek

Evinizi temizlemediniz diye ev sahibiyle niye sorun çıkacak? Ona ne?
Annenize sorun bakalım elalem mi daha kıymetli evladı mı? Küçük bir çocuğu varken aynı zamanda gebe olan bir kadın neden elalemin hakkında yapacakları dedikoduyla uğraşıyor? Anneniz okadar hassassa gelip kızına yardım etsin temizlesin evini millete malzeme vermesin madem. Anne bile olsa kimsenin hatrı için istemediğim insanla görüşmem, çok meraklıysa annem kendi görüşsün
Ben yalnızca sizin huzurunuza kıyamadığım için uyarmak istedim

Canım yüzde yüz halkisin.benim 2 cocugum var .onlari okula götür gel,yemekleri,beslenmeleri,ev isleri çamaşırı bulasigi.valla arta kalan az zamanimdada ayaklarimi uzatıp dinlenmek istiyorum. Hic vaktim yok komsuyla oturup saatlerce sohbet etmeye.sessizlik istiyorum.
Benimde vardi hergün geliyordu. Kurtuldum şükür. Onla uğraşacağıma çocuklarima ayıririm o vakiti

Her insan farkli oluyor , beklentileri , istekleri.. ilk evlendigimde 20'lerimin basindaydim ve onlarin evine gelip gitmiyorum diye karsi komsularim (bekar iki abla otururdu 40'li yaslarinda) durduk yere benimle kavga etmislerdi ...sen bizi begenmiyorsun, evimize gelmiyorsun diyerek : D

su anda da yurt disinda yasiyorum , bir keresinde Turk bir kadinla tanismistim , evine davet ettigi ama gelmek istemeyen , onunla gorusmeyi reddeden turk hanimlar olmus cevresinde, resmen deliriyordu arkalarindan, "nasil benimle gorusmezler" diyerek.. oluyor yani boyle insanlara bagimli ve illa birilerine gelip gitmeye takintili kisiler... sanki herkes onlari sevmek, ilgi gostermek zorundaymis gibi ... garip..

cocuklari, hamileligi, uyku sikintilarini vs bahane ederek kesip atin, iyi ki bir evin tutulmasina on ayak olmus, sizi de kendi evinin bir bireyi saniyor adeta... bebeginizin gelmesine az kalmis, ayrica kucuk bir cocuk sahibisiniz...uyursunuz, daha cabuk yorulursunuz gayet normal, hic takmayin kimseyi....hayirli dogumlar dilerim..

neden sorunlu olasınız? bende hiç sevmem çatkapı geleni içli dışlı da olamam kimseyle
sıcak kanlı biri olmama rağmen biyerden sonra içli dışlı olmak sıkar beni

anneniz deseydi keşke benim kız öyle şeyleri sevmez kendisi ihtiyaç halinde görüşür benimle bile öyle vs

Teşekkür ederim desteğiniz için. içimi biraz dökmek istedim buraya iyi geldi
Öyle insanlar genelde her yerde olur benimde öyle bi komşum vardı ilk taşındığımda Bi de zamansız gelirdi Bi kaç kez müsait değilim ya yemek yapıyorum eşim erken gelecek ya da temizlik yapıyorum dedim Bi de hiç gitmedim o da gelmedi

taşındığım sehirde bizimde bir akrabamiz var, ailesi ankara da annem ailesini gorunce yolunu degistirir oyle diyeyim.
ben buraya tasininca kendi annem bile insanlarla tanis yalniz kalma vs. hala konusuyor tutmuş annemi aramislar gitmedim gelmedim cagirmadim diye istemiyorumdan da anlamiyo insanlar, yalnizligi seven insanlar hep bir tuhaf geliyo nedense cogunluga belkide istenmemeyi kabul edemiyorlardir bilemedim ki.

Başta usulen gelelim gidelim teklif edersin baktın davetine icabet edilmiyor ısrar niye? Bide yetmiyor gibi anneye dayiya halaya kadar hangi akrabayı görse bundan dert yanması sanki adam öldürmüşüm hırsızlık yapmışım gibi tövbe tövbe. Sizinki dahada bı tuhafmis şikayet eder gibi anneni arıyorlar. Allah akıl versin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…