Aile Planlaması Şüphelerimden Haklı olabilir miyim acaba?!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
KızlAr bnde bişey sormak istiyorum.hamilelik belirtisi için yazıyorum. Karnım 3 gündür ağrıyor kas katı oldum göğüslerim hassas. Ama sanki adet olacakmisim gibi ağrı oluyor bu ağrı neden oluyor anlamadim

bu ay hep çeşme suyuyla banyo yaptım
çesme suyu derken ? bız zengınler sütle yıkanıyoruzda.. sız cesme suyumu..
cesme suyu nedır ayol.

benı guldurdun , Allahta senı güldüree emiiii

merak ettim eğitimi. nasıl bir şey?
Önce bir salona alıp hemşireler ve tarafından bilgilendirme yapılıyor korunmanın yollarını anlatılıyor ve sonra kararı size bırakıyorlar hangi yöntemle korunmaya dair.
çesme suyu derken ? bız zengınler sütle yıkanıyoruzda.. sız cesme suyumu..
cesme suyu nedır ayol.
Sizin gibi insanlar da var.Sırf yorum yapmak için saçma sapan yazı yazan!..
Çeşmeden akan direk soguk suyla demek istediğimi anlamadıysanız eğer bence siz bir zekanızı sorgulayın derim

Kontrolsuz demedim.Sırf sprail içi kontrole gitmedim ama Jinekoloğa gittiğim de doktorlarıma soruyordum ve onlarda bakıp kayma olup olmadığını söylüyorlardı.
Ben 6 ayda bir kontrollere gidileceğini bilmiyorum dedim!...

zekıyım ama asla ıkıyuzlu degılım. bu da guzel bı özellık.
annenın hayatı o kadar tehlıkedeyse 8 senedır nasıl bır doğum kontrolcuye görunmedınız hayret.

zekıyım ama asla ıkıyuzlu degılım. bu da guzel bı özellık.
annenın hayatı o kadar tehlıkedeyse 8 senedır nasıl bır doğum kontrolcuye görunmedınız hayret.
Ben 8 yıldır doktora görünmedim demedim!..
Ben 6 ayda bir kontrollere gidilecegini bilmiyordum dedim.
Gaziantep 25 aralık devlet hastanesi kalp doktoru İlyas gökşenin hastasıydım ve 2 hamileliğimde kalp rahatsızlığım oldugu ortaya çıktı. Kalp doktorumun raporuyla dogum yaptım dogum esnasında kendim tek başıma nefes alamadım oksijen tüpü bağlandı.
4 yıl boyunca aylık kalp iğnesi vuruluyordum ve bu iğneyi tam teşekkülü olan hastaneler dışında vurmuyorlarmış. İgne vurulduktan 45 dakika sonra eve gönderiyorlardı çünkü yapılan iğnenin yan etkisi ÖLÜMLE sonuçlanan şok olmasıydı
Millet belki dogumdan 15 gün sonra çok rahat ayaga kalkabiliyorken ben 1 ay geçmesine ragmen kalp çarpıntımdan dolayı ayakta duramıyorum!.
Daha da size açıklama yapmak istemiyorum.Kimseyi inandırmak zorunda değilim ama şunu da iyi bilin ki, ''Kim bir insanı kınarsa kınadığı şey başına gelmeden ölmezmiş'' Dua edin de, sizde benim gibi hasta olmayasınız sonuçta hiç kimsenin sağlığıın garantisi yoktur!!!...

ya kardelen oturdugun yerden ne güzel sallıyorsun, hoşuna gidecektir eminim ama sağlıklı falan değilim.
sana şunu anlatmak istiyorum,
dün yediğin hurmalar bugun seni tırmalar. burada kınadıgını yaşayan tek kişi var o da sensin.
asılsızca doğum kontrolune sallıyorsun aradan bir kaç saat geçmeden korundugunla ilgili konu açıyorsun.
neyse yine de konunun polemiğe dönmesini istemiyorum,
allah şifa versin tez zamanda saglığına kavuşursun inşallah.

Konu sahibi farkında mısınız acaba ne kadar antipati kazanmışsınız?
Çok gönül kırmışsınız demek, yardımcı olmak isteyen dahi yok. Konu ile alakasız ama kendinize ayna tutun, insanlarla olan ilişkileriniz gözden geçirin diye yazmak istedim.
Geçmiş olsun, spiral ile de hamile kalma ihtimali var. Hiç düşünmüyorsanız ya eşiniz vazektomi yaptıracak ya da siz tüplerinizi bağlatacaksınız.

Dikkatli derken? 8 yıl bitmek üzere hiç bir sıkıntı yaşamamıştım bu ay ilk defa başıma geldi. Kontrollere 6 ayda bir gitmek gerekiyor mu ki? Doktor bana öyle bir şey demedi
Dikkatli derken gozlem altinda demek istedim. 8 sene cok uzun bir sure ,doktira hic gitmeden kontrol ettirmeden beklemek dikkatsizlik bana gore yada vurdumduymazlik

Topiğe siyaset karıştırmayın.
Sanırım burada bazı arkadaşlar tartışma çıkarmak polemik yapmak için yazılanları okuyor ve kendince anlam katıp yorum yazıyor....
Ben baştan beridir kaç defa yazmışım. 6 Ayda bir kontrole gidilecegini bilmiyordum ama kadın hastalıkları için her gittiğimde sprailede baktırıyordum diye ama ısrarla bana '' Bu ne vurdum duymazlık insan 8 yıldır kontrol ettirmez mi diyorlar''
Dinen domuz eti haram iken zorunlu kaldıgımız durumlarda ölmemek için domuz etini bile helal sayılırken benim ''KALP'' rahatsızlıgım var ve doğum benim için çok riskli ama hala cemşit pilavı gibi pişirip pişirip önüme getiriyorlar. Neymiş efendim neden korunuyor muşum?!
Ben hala dediğim cümlenin arkasındayım. Dogum kontrol yöntemiyle Türkiye'de genç nufüsun önünü kestiler ve günümüzde bir çok kişi duyuyorum dogum yapmak bile istemiyo onun yerine köpek kedi beslemeyi tercih ediyor..... Şimdi ben böyle açıklama yaparak birilerinin başına silah dayayıp zorla dogurun mu diyorum?!
Eğer Riskli Olmasa 4 Çocuk Doğurmak İsterdim

Konu sahibi farkında mısınız acaba ne kadar antipati kazanmışsınız?
Hayır canım bunun tek açıklaması var oda siyasi düşüce ayrılığından dır. Ama O arkadaşlar ''Sapla Samanı Ayıramadıkları'' için Diğer konudaki fikir ayrılığımızı göz önüne alarak benim İnsani bir sorumu kendilerince eğip büküp anlam katarak sırf tartışma çıkarmak için yorum yazıyorlar

Geçmiş olsun, kullanmadım ama kullanıp kayma sorunu yaşayan tanıdıklarım oldu, siz kaydığını düşünüyorsanız kaymıştır spiral, zaten belirtmişsiniz doktora gideceğinizi ama sakın ihmal etmeyin çünkü hem gebelik riski var hemde ihmal edilir üstünden de zaman geçerse iltihap ve ete kaynama sorunları oluyor, bir tanıdık o kadar ihmal etmiş ki resmen etle bütünleşmiş, cerrahi müdahaleyle aldılar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…